reklama

Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvinova?

Jezdim 2x tydne na svem silnicnim Favoritu vylety asi tak do 120km (rad zkoumam nove trasy podle GPS) a napadlo mne, ze by bylo lepsi se na takovou vzdalenost nechat nekam odvezt vlakem, anebo autobusem a pak jet zpet odnekud, kde jsem jeste nebyl, nez jezdit porad nekde, kde uz jsem byl nekolikrat...

Mno ale vlakem vubec nejezdim (ani bez kola) a mam obavy nechat nekde kolo samotne (i kdyz je stare, ale zkratka i tak ho mam rad a zatim jsem nenasel nove, ktere by mi vyhovovalo stejne), takze je prosim mozne cestovat tak, abych mel kolo porad na ocich?
(jak jsem cetl sousedni vlakno, tak asi jen s nim nekde stat v ulicce a 120km se mi zda opravdu "ocistec" ;-( ...)
Nebo jde to i (normalnim) autobusem a to mi pak asi kolo "hodi nekam do kufru", (coz take zrovna nechci...) ze ? ;-( ...

No a protoze jezdim porad sam (neznam jineho takoveho jineho "blazna" ze sveho okoli ;-) a treba z prace jezdi jen na horskych kolech, nebo do 40km, coz zrovna neni pro mne to prave :-(...), tak neni tu prosim nekdo z okoli Litvinova (Most, Teplice atd.), kdo by jezdil take a kdyz ne tim vlakem (jak jsem psal vys), tak treba v tom okoli Litvinova ? (jezdim rad treba na Rakovnicko, do Nemecka atd.)

[ Zpět ]
Datum: 25.06.2007
Autor: VladaS
  • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvinova?

         

    Není třeba vlka (tedy vlaku) báti se. Vyraž na větší nádraží - vyžádej si sešítek regionálního jízdního řádu (stojí pár korun) a pokud budou mít i letáček k podmínkám přepravy jízdních kol vlaky - tak ten taky. Pochopit podstatné pak není problém. V kase ti poradí i ohledně jízdenek - je to bohužel v případě drah složitější záležitost - těch nejrůznějších slev je dnes opravdu hodně. Ovšem jezdit za plné jízdné by se ti jako příležitostnému uživateli rozhodně nelíbilo.
    Do běžného autobusu ti kolo nevezmou, jedinou šancí jsou sezónní cyklolinky z Litvínova či Mostu na hřeben Krušných hor. Jejich jízdní řád buď najdeš na autobusáku či na internetu.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2007
    Autor: M-K
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

           

      Hm, obavam se, ze bych musel jedine za to plne jizdne (coz se neda nic delat a obcas o vikendu bych to musel "prezit").
      I jsem premyslel nekam zajet autem, pojezdit tam a zase zpet, ale asi bych zase "umiral strachy", jestli na mne auto "pocka bez uhony" a moc z toho jezdeni nemel (v lese bych jej nenechal samotne ani za nic), takze radeji ten vlak anebo autobus ;-( ...

      Cyklobusy na Krusne hory se sice daji zjistit i v Litvinovskem Intusu, ale to neni nic pro mne a ja si to radeji do toho Nemecka vyslapnu sam (jezdim pres Kalek, Brandov, Mnisek, Jiretin, Moldavu, Cinovec apod.) "v ramci treningu" a nejsou to zas tak strasne kopce ;-D

      Tim vlakem bych spis nekam na opacnou stranu (treba za Prahu, Karovy Vary, Liberec a pod.) a pak se nejakymi (zatim neznamymi, ale pokud mozno kvalitnejsimi silnickami s co nejmensim provozem) "kochat krajinou" zpet do Litvinova ;-) ...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

             

        Pokud bys jezdil častěji, dá se koupit tzv. zákaznická průkazka, pak je jízdné docela rozumné. Tedy alespoň to tak bývalo :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2007
        Autor: bodlak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

         

    Z Litvínova už moc vlaků nejezdí. Musíš dojet do Mostu a odtud už je dost spojů třeba přes Ústí na Č.Lípu, Doksy a tam okolo. Nebo R890 Bezdrev jede v 6:34 až do Č.Budějovic. Směrem na Cheb taky jezdí dost rychlíků. Většinou mají úschovu během přepravy, což je převoz kola za 26Kč v jednom vlaku. Na spoje koukni na www.idos.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivoš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

           

      Hm, neco takoveho bych si predstavoval - do Mostu je to na kole kousek a tam jen presednout na vlak.
      Akorat se mi moc nelibi ta "uschovna" i kdyz cena je celkem prijemna - to mi kolo seberou a hodi nekam, kde na nej neuvidim a pak se "modlit jestli mi ho zase vrati a v poradku" ? ;-( ...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

             

        V kase si koupíš lupen na kolo (případně přímo u vlaku u průvodčího), vezmeš kolo a půjdeš k "hytláku", který má na sobě piktogram kufříku. Zaboucháš na vrata a kolo podáš průvodčímu, dostaneš potvrzenku a jdeš si sednout do kupé. V "hytláku" už dnes většinou mají háky na kola, průvodčí ti jej tam zavěsí. Že by se kolo poškodilo (pokud nebudu počítat občasnou malou odřeninu), tak to se mi ještě nestalo.
        Případně - pokud chceš mít kolo stále pod dozorem, dáš si ho na plošinku některého z vagónů, co mají na sobě piktogram kola. V tom případě doporučuji s sebou vozit malý gumicuk, ve většině vagónů zatím háky na kola nejsou a gumicuk se pak dobře hodí k přichycení kola. Kolo máš pod dozorem, ale na delší cesty je to poněkud málo pohodlné. U všech vlaků lze také kola přepravovat na obou koncích soupravy v počtu maximálně dvou kusů.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2007
        Autor: M-K
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

               

          na prvnim a poslednim představku pouze v osobáku a spěšňáku, nikoli v rychlíku ale jinak souhlas:)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2007
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

               

          Jo tak to by asi bylo nejlepsi primo koupit lupen u toho pruvodciho (protoze u pokladny bych mozna musel dat kolo z ruky, nebo nechat bez dohledu, ze bych se s nim nejspis do fronty nevesel), akorat doufejme ze pruvodciho vcas uvidim a aby mi vlak neujel driv, nez pruvodciho najdu ;-( a jeste pro dany spoj zjistit jestli opravdu lupeny prodava i pruvodci nebo jen u pokladny...

          Mala (ale opravdu mala) odreninka od haku by nevadila (mam original ram Favorit z roku 1958 a je na nem uz bohuzel skoro vic rezu nez barvy ;-(...), ale kdyby se na kole neco ohlo anebo olamalo, tak to uz bych opravdu nerad a doufejme ze je zaruka, ze me kolo opravdu navydaji nekomu jinemu.
          Sice by se mi nejvic libilo byt s tim kolem radeji v chodbe, ale treba 120km by asi opravdu bylo dost nepohodlne a mozna by mne bolel "cely clovek" jeste nez bych zacal slapat tech 120 km domu ;-(...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2007
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                 

            Lupen na kolo si kup společně s klasickou jízdenkou v kase na nádraží. Pokud si budeš kupovat jízdenku u průvodčího, ze stanic kde je pokladna ti ji průvodčí prodá s přirážkou 20,-Kč. To však neplatí u lupenu za kolo, ovšem zase budeš muset ty či průvodčí pracně shánět drobné neb průvodčí nemá takové možnosti k vrácení peněz. Zejména když na něj přijdeš s větší bankovkou. tší bankovky.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2007
            Autor: M-K
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                   

              Takze asi nejlepe nakoupit listky den predem (bez kola) v pokladne v Moste...
              Hm to je ale konkretne dost "na houby" jezdit treba v patek tramvaji nebo autem do Mostu z Litvinova jen pro listky a nenajaka jina cesta jak jet "rovnou" a nedat kolo (u pokladny) z ruky asi neni :-( ...

              [ Zpět ]
              Datum: 25.06.2007
              Autor: VladaS
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                     

                i v litvínově ti prodají jízdenku z mostu někam, nemusíš do výchozí stanice;)
                nemyslim si ale, že u kasy bude nějakej nával abys musel kolo odložit několik desítek metrů stranou. nebud vystrašenej předem a zkus to:)

                [ Zpět ]
                Datum: 25.06.2007
                Autor: vette
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                     

                Mám takovej dojem, že se dnes kradou kola trochu jiné kategorie, než starej Favorit:-) Jízdenky odkudkoliv kamkoliv ti prodá prakticky jakákoliv pokladna ČD. V Litvínově určitě:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 25.06.2007
                Autor: M-K
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                     

                Tohle vůbec neřeš. S kolem si klidně stoupni do fronty k pokladně a basta. Jestli s tím bude mít někdo problém, tak leda lidé kteří nerespektují základní osobní zónu ostatních a mají tendence se na ostatní nechutně lepit (nejčastěji toto dělají kapsáři) .... a těm by nějaký ten šrám na noze od pedálu či obtisk řetězu jen slušel ;o))) .... jediný problém může být u pokladen, kde mají takové to "hrazení", aby filtrovali lidi co jdou k okénku a ty, co od něj odchází. Ale i tam se dá s kolem při troše šikovnosti vytočit.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                     

                Mám nepřekonatelný pocit, že se snad chystáš jet vůbec poprvé v životě vlakem a to ještě ke všemu s kolem. Rozhodně jsi z toho tak vyplašenej, že možná díky stresové střevní komplikaci nebude z vyjížďky nic.
                Prostě si vyber kam chceš jet, zjisti jak se tam vlakem dostaneš a až budeš připravenej dojeď na nádraží u pokladny si zakup jízdenku pro sebe i pro kolo (to všechno dokážeš zařídit i s kolem, akorád ho tlač, běžně nemaj moc rádi když někdo prolitne halou a zaflekuje před pokladnou) a jdi na peron kde si kolo naložíš buď do hytláku nebo si ho dáš na nástupní plošinu (první a poslední nebo kterákoli označená symbolem kola).
                Přeji ať to zvládneš a poduhý už to pujde úplně samo.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (JohnDoe ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                       

                  Jo jo mate pravdu ze vlakem jedu "skoro poprve", jak jsem se vys i priznal (kdyz jedu treba asi 1x za mesic Litvinov-Jesenik, tak radeji jedu autem a "rozciluju se a smrdim za volantem na silnici", nez cestovat cely den za skoro stejnou cenu a jeste mit treba vecer strach ze mne tam nekdo okrade o fotak, mobil, PDA aj. "drobnosti" ;-)...) a az letos jsem jak snih o vikendech dovolil jel "dokonce" asi 7x na Moldavu na bezky, ale jinak vlakem nejezdim a natoz s kolem ;-)

                  Vim, ze se kradou spis drazsi kola, ale ten muj "rezaty veteran", co na nem jezdim pres 30 let je pro mne spis "srdecni zalezitost" a verim ze treba nasim "opalenym spoluobcanum" by "plne postacoval" (treba do srotu) ;-D

                  Snad mi tedy ta "zaludecni nervozita" dovoli se postavit do te fronty (at uz na kolo uvidim a slibuju, ze u pokladny "flekovat nebudu" ;-D , nebo to zkusim napred v Litvajzu pesky) a jeste jednou vsem dekuju za pro mne opravdu cenne rady :-) ...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.06.2007
                  Autor: VladaS
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Autobusem ci vlakem do 120km-kdo je od Litvino

                 

            V Mostě u pokladen je dost místa, kolo tam opřeš a i kdyby tam byla fronta, jakože asi moc velká nebude, uvidíš na něj. Dneska už existuje delodenní lístek na kolo za 50Kč, ale sami průvodčí v tom mají zmatek, na co vlastně platí (vlastní zkušenost...). Ale převozu v hytláku se neboj, nemusíš kolo hlídat nebo stepovat na představku a poslouchat kecy vystupujících/nastupujících.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivoš)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024