reklama

speciální karbonový rám na zakázku

Dobrý den. Sháním firmu, kde by mi pomohli s výrobou karbonového rámu podle mnou dodané výkresové dokumentace. Rám nebude z nějakých jednoduchých trubek s kruhovým průřezem a navíc budou trubky ohnuté. Mám zatím jenom přibližnou představu jak by rám měl vypadat. Pouze chci probrat technologické možnosti a podle nich upravit návrh. S vyšší cenou rámu počítám. Takže pokud máte tip (a nejlíp i osobní zkušenost) na někoho, kdo by mi mohl pomoct (nemusí to být firma vyrábějící kola), tak mi prosím napište. Předem díky.

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vita)
  • Re: speciální karbonový rám na zakázku

         

    Zkus firmu Pellś. www.pells.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: speciální karbonový rám na zakázku

         

    Protože tady asi nebude moc těch, kteří by si nechali stavět naprosto atypický karbonový rám na zakázku, navrhl bych ti obrátit se s tímto dotazem přímo na výrobce karbonových rámů. Kromě běžných jako je Pell´s, ... se zkus domluvit třeba tady
    http://www.krutor.cz/bikes/hrotor/cz.htm
    Píší sice, že seriovou výrobu pro nikoho nechystají, ale možná se tím spíš domluvíš na exkluzivním prototypu - vše se dá koupit, je to jen otázka peněz. Možná by ti poradila i Evan...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: speciální karbonový rám na zakázku

           

      Uprimne... kdyz jsem sem psal dotaz, tak jsem necekal odkaz na firmu, kterou bych nenasel v google. Ale firma Krutor me nadchla. Strasne moc dekuju. To je uplne presne to co jsem hledal... banda nadsencu kteri maji radi karbon. Diky za tip. :-)))))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vita)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: speciální karbonový rám na zakázku

             

        Není zač, rád jsem poradil :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2007
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: speciální karbonový rám na zakázku

         

    Nemam v umyslu te nijak od niceho odrazovat, ale pocitej s tim, ze te to bude stat opravdu hodne a vysledkem bude esteticky mozna povedena zalezitost, funkcne a hmotnostne to bude spis prusvih.
    Nebude mozna az takovy problem vyrobit neco atypickyho, ale kvuli prakticky nulovym zkusenostem a vyvoji bude muset byt ten ram kvuli bezpecnosti a tuhosti predimenzovany, coz ti prinese ve vysledku normalni tvrdy ram s dost nadprumernou hmotnosti.
    Prave kvuli cene vyvoje se formy treba na monocoque karbonovy ramy delaji pro urcity konkretni zavodniky, takze pak treba lidi jezdi vlastne napr. na ramu TREK udelanyho na miru pro L.Armstronga.
    Pokud ti jde ale o jiny veci nez o hmotnost, treba jako delaji prave ti nadsenci pod znackou Krutor ramy vlastne na DH, tak proc ne, potom ty moje kecy povazuj jenom za doplneni :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: speciální karbonový rám na zakázku

           

      Od niceho jsi me neodradil. S tim, ze to bude predimenzovane a tezke pocitam. Nechci ram, aby byl co nejdokonalejsi po technicke strance, ale jde mi hlavne o design a o "exkluzivitu" karbonu. Proste chci neco, co nikdo nema. Proc si to nepriznat? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vita)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: speciální karbonový rám na zakázku

         

    Nink a EvaN se domluvili s nějakou slovenskou firmou a dělali si karbonový rámy u nich. Zeptej se jich. EvaN je tady registrovaná a kdyžtak jsou na oba kontakty na http://pokryti.wz.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: speciální karbonový rám na zakázku

           

      Je to firma Complet,delaji laminatove díly letadel a před par rokama delali i nejake ramy kol,jmenovaly se Carbix.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: speciální karbonový rám na zakázku

         

    Čau, jak jsi dopadl u Krutorů? Myslíš, že bych mohla vidět ten tvůj návrh rámu, co si chceš nechat udělat?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2007
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024