reklama

Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autoventil a jezdím si již delší dobu spokojeně s pumpičkou jako dříve.
Včera jsem někde v horách chtěla dopumpovat a ejhle, nešlo to.
Zkoušela jsem uvolnit ventilek uvnitř, přehodit adaptor gumy v koncovce ventiku ale i tak nic. Pumpička porostě asi nevyvine tlak pro stlačení autoventilu dostatečně.
Výsledek, dojela jsem ještě s měkší pneu, než před pokusem o nahuštění.
Dnes jsem dohušťovala autopumpou a u obou kol jsem musela překonávat pořádný tlak. Proto se domnívám, že v tom je ten problém, malá teleskopická pumpička prostě není vhodná.

Vaše zkušenosti, rady? Nebo dělám někde chybu?

[ Zpět ]
Datum: 14.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tondina)
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

         

    Trochu pomůže, když se povolí ventilek. Ale ne moc, abypo vyndání pumpičky zase vše neuteklo.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Nehas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

         

    Jakým máš konkrétní typ pumpičky, na jaké tlaky je určena. I malé skládačky dovedou vyvinout pořádný tlaky. Třeba tahle http://www.cykloexpert.cz/pumpy/crankbrothers...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

         

    na autoventily su pumpy, resp. nastavce ktore pri nasadeni na ventil stlacia tu tycku na ventile, t.j. otvoria ventil, a po odpojeni pumpy sa ventil hned uzavrie. da sa take vidiet napr na benzinkach, kde je stlaceny vzduch na dofukovanie kolies. pri nasadeni na ventil je poznat moment ked sa ventil otvori, chvilu to sici kym nedosadne tesnenie nastavca na ventil.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: miso-BA
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

           

      kym som to dopisal Miso ma predbehol :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2007
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

             

        ...sorry

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2007
        Autor: miso-BA
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

         

    Ahoj, mam autoventilky, to nie je o tlaku ale o type pumpy. Ni evsak ci je mala alebo velka, ale ci je urcena na autoventilky a ci je spravne nastavena. Pumpy na autoventilky maju vo vnutri taky vystupok, ktory tym,z e nasadis pumpu zatlacia na autoventil tak, ze sa vlastne ventil uvolni. Skus len tak pokusne, niekde pri pupme zatlacit na autoventilku na ten maly cudlik, co trci v strede ventilku(vyzera to ako trochu hrubsia ihla). Uvidis ako ti dusa pomaly vypusta vzduch. To je to uvolnenie ventilu. Takze nasadis pumpu, tym zatlacis ten cudlik a musis rychlo pumpovat, aby ti neunikol vzduch. Ale pumpuje sa v podstate velmi lahko, nemusis prekonavat silu ventilku. To je asi vsetko. Sorry za tie vyrazy cudlik , vystupok atd, neviem ako sa to vola odborne. Hadam to je zrozumitelne.
    Skus este jeden pokus s pumpou. Na pumpe totiz nestaci prehodit len gumicku na konci, ale pod gumickou je vacsinou nejaky kus umelej hmoty (deravy), ten treba tiez prehodit (vybrat , otocit o 180 stuopnov a vratit spat), lebo z jednej strany ma prave ten vystupok, ktory otvara ventil.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

         

    Já mám stejné zkušenosti, ale je to asi tím, že pumpičky co mám jsou levnější. Vozím ji sebou ale asi bych při foukání docela klel. Takže koupit pumpu co to dokáže nafoukat.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

         

    takže to bude asi tou pumpičkou.

    Dá někdo link na nějakou jinou, než výše? Ta stojí skoro 1/5 mého kola !!! :-))), či není jiné volby?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tondina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

           

      Myslim, ze aj Tvoje pumpicka, ak ma gumicku na autoventil posluzi dobre. Len treba prehodit aj ten kusok umelej hmoty co je v pumpicke pod gumickou. Teda vyberies gumicku, vysypes ten dalsi kus (opatrne, v neiktorych pumpickach je aj gulicka) a das ho opacnym smerom spat. Na jednom konci toho kuska umelej hmoty by mal byt taky ostrejsi vystupok v strede. Ak chces fukat autoventil ten vystupok musi smerovat z pumpy smerom von. Ak nepochodis zajdi do prveho cykloservisu aj s pumpickou a tam Ti ukazu ako na to.
      Inak kazda pumpa na autoventil posluzi.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2007
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

           

      Já koupil na klukovo dětský kolo loni za 79 Kč tuhle:
      http://www.olpran.cz/show.php?i=/UserFiles...
      a nafoukl jsem s ní v pohodě mtb. Je i na galuskový i na autoventilky.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2007
      Autor: Žulda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je a

           

      Mám již několik let tuhle, ale jede pořád jak pila bez sebemenšího zaváhání. Univerzální na oba ventilky. http://www.author.cz/dily-prislusenstvi/foto/...
      Tady je pak přehled všech.
      http://www.author.cz/dily-prislusenstvi/&...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

         

    Měl jsem pumpu za stovku od Authora, malinkou, asi 15 cm dlouhou. V hlavici měla páčku, která se po nasazení na autoventilek sklopila, čímž se stlačil těsnící kroužek kolem ventilku a zároveň uvolnil průchod ventilkem. Lehce jsem po defektu nafoukal na 450 kPa, chvíli to pravda trvalo. Nekupuj pumpy s utahovací objímkou, jenom s páčkou. Mají je i v marketech.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

         

    Za pár peněz je možné koupit redukční nástavec ve velikosti čepičky na autoventilek, který stlačí kolík v autoventilku na dobu foukání a fouká se podstatně menší silou.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pořídila jsem si MTB s koly, kde ventilek je autov

           

      Mám tuhle redukci taky, ale občas mi to foukalo zpátky do pumpičky, takže teď už kupuju jenom duše s veloventilky. Bohužel jich ale rychle ubejvá, někde se už vůbec neseženou.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (amatér)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

286 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024