reklama

prosím o pomoc s výběrem treter

Koupil jsem SPD 520 a potřebuji boty na cykloturistiku na krosovém kole. Výlety do 100 km a krátké časovky po silnici. Vybírám mezi scott sport, specialized Taho a Lake MX 101 :

http://www.cyklo-online.cz/tretry-scott-sport...

http://www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2...

http://eshop.kola-sport.cz/detail/lake-mx-101-1/

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
  • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

         

    hlasuji pro taho. dobre zkusenosti, da se v nich chodit a v zime je v nich teplo(tepleji nez v zavodnich)

    ty zavodnjesi tretry vod spesla mam na leto, kdyz sem pri chuti ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

           

      Nevíte někdo jestli ty Scotty mají i tkaničky ? Na obrázku to není vidět. Co je vlastně lepší ?. Jenom 3 přezky nebo tkaničky doplněné přezkami .

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

             

        Vzdyt na te strance mas formulas pro dotaz na prodejce!
        K otazce co je lepsi- nekdy i dve prezky muzou drzet vyborne, potom bych povazoval tkanicky navic za zbytecnost a cely snerovani jenom za prekazku dobrymu odvetrani tretry.
        Kup si botu co nejlip odvetranou, od cca 10 st.C a min je stejne lepsi si davat pres tretry navleky, v lete naopak vzdusnost ocenis.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

               

          Kup si botu co nejlip odvětranou. Jo a jak to mám poznat ? Kterou z nich nebo případně i jinou bys vybral ty ?

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                 

            Co nejlip odvetrana znamena, aby nemela prave treba zmineny prezky a navic jeste i ty tkanicky. Rozdil mezi lehkou a tenkou tretrou a naopak bohate polstrovanou, bez ventilacnich otvoru a z nejakyho semise poznas. Pokud budes chtit tretry i na chozeni, budes muset v odvetrani delat vzdycky trochu kompromis, jako zavodni tretry nebudou nikdy, zato s nima muzes treba absolvovat i par pesich km.
            Ja osobne jezdim jinym stylem, takze by se mi asi turisticky tretry ani nevyplatily. Poradit si musis stejne sam, bez vyzkouseni vic modelu a znacek a hlavne nalezeni pasujiciho tvaru a velikosti by to nebylo moc dobry. Ale mozna to na internetu kupovat nechces, tak to povazuj za zbytecnou pripominku.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

         

    Jsem laik - cyklista začátečník. Taky si chci koupit boty k podobnému účelu. Tvůj výběr se mi líbí, ale taky si nemohu vybrat. Co je vlastně lepší. Lake a Taho jsou kožené. Scott je syntetický polyurethen, síťovina Nylon-Air. Chtěl bych mít jedny boty na celý rok. Návleky si asi kupovat nebudu. To bych si připadal jak profík a to nejsem.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

           

      Profík se pozná podle úplně jiných věcí než jsou návleky. Pokud chceš mít jedny boty na celý rok, jsou návleky pro chladnější období osvědčené řešení.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2007
      Autor: Marcel
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

             

        Jsou tady cyklisti, kteří mají s uvedenými tretrami nějaké zkušenosti ? Prosím ozvěte se.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

               

          V jedněch botách a ještě bez návleků se celý rok jezdit nedá. Pokud ti bota bude vyhovovat v létě při 40 stupních, tak ti určitě nebude vyhovovat v zimě při mínus 10. Pokud si nechceš koupit jedny tretry na léto a druhé na zimu, zvol raději lehkou, dobře odvětranou tretru. Na podzim se mi osvědčily tenké ponožky s windstoperem a na zimu (když jsem ještě nevozil zimní tretry) zateplený návlek - vozil jsem různé podle počasí. Bez těch návleků to v zimě s letní tretrou opravdu nejde. Časem ale stejně poznáš, že investice do zimních treter se rozhodně vyplatí - už se to tady řešilo, zkus si to vyhledat.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2007
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                 

            Tak se můj výběr zúžil na specialized Taho a Lake MX 101.Když jsem si je dnes zkoušel v prodejně, tak mně prodavač doporučoval tyto tretry :

            http://www.finebike.cz/obchod/obleceni/pearl...

            Prý jsou velice dobře odvětrány a mají tvrdou podrážku. Jsou slevněny na 1490 Kč což se mi zdá podezřelé.
            Když jsem si je teď vyhledal na internetě, tak jsem zjistil, že jsou doporučeny na spinning.Co si myslíte, dá se v nich jezdit venku ?

            [ Zpět ]
            Datum: 14.06.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                   

              Ještě jsem našel lepší odkaz, kde je více informací :

              http://www.pearlizumi.cz/cz/obuv/universalni...

              [ Zpět ]
              Datum: 14.06.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                     

                Bál bych se, že svršek nevydrží větší zátěž. Odvětrané můžou být dobře, ale asi jsou opravdu vhodné víc na ten spinning.Je někdo kdo s nima jezdí v přírodě ?

                [ Zpět ]
                Datum: 15.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                   

              Nejsem si moc jistý, jestli to bude na kolo to pravé... Pro správné šlapání by měla být podrážka co nejtužší, což v tomto případě vylučuje už jejich popis. Na druhou stranu čím tužší, tím hůře se v nich v případě nouze chodí. Takže třeba vysloveně "turistické" jsou kompromisem mezi těmito požadavky... A teď babo raď ;-)

              Každopádně bych se asi bál o jejich životnost, přeci jenom nikdo nespinninguje celý den, narozdíl od celodenního výletu na kole...

              [ Zpět ]
              Datum: 14.06.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                     

                Pokud se jedná o tu podrážku, tak ta tuhá je dost, o tom jsem se přesvědčil.

                [ Zpět ]
                Datum: 14.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

                   

              Ty boty Pearl Izumi (Wo)Men's Sprint
              http://www.finebike.cz/obchod/obleceni/pearl...
              jsou určeny spíše na spining, jejich svršek není tolik odolný proti prachu a nečistotám(včetně vlhkosti) jako klasické tretry. Pokud sháníte boty na ven, tak od Pearl Izumi jsem si nedávno pořídil boty X-Alp low
              http://www.pearlizumi.cz/cz/obuv/xalp-terenni/
              A jsem s nimi velice spokojen, je to výborná bota, skvěle sedí, pohodlná, dobře větrá, za tu cenu je super. BTW nakupoval jsem na www.finebike.cz nemaj je "vystavený" na netu, ale na můj dotaz mi je doporučili a také velice rychle dodali.. Kolu zdar.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.06.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (BikeLuke)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prosím o pomoc s výběrem treter

               

          Už několik let vlastním turistické Lake MX101 a jsem maximálně spokojen. Boty jsou i za minimální údržby stále jako nové (ročně cca 5000 km), dá se v nich v pohodě chodit po hradech apod. Výborně větrají, nohy se mi v nich ani v největších vedrech nezpotí. Při zmoknutí nebo projetí vodou rychle schnou. Při teplotách pod 10 C je ale potřeba na delší jízdy použít návleky, mrznou v nich palce. Pokud je pod nulou, návleky nestačí ani na kratší vyjížďky :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (rigby)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024