reklama

Nepříjemné skřípání.

Zdarec. Při jízdě mi vzniká nepříjemné skřípání mezi SPDéčkem a tretrou, možná kufrem. Nevíte jestli se to dá odstarnit?? Popřípadě čím to vzniká?? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Binke)
  • Re: Nepříjemné skřípání.

         

    Tak to jsem zvědavej, co to je. Tvrdilo se mi při stejným zvuku, že to je prostě kov o kov a že snad by to šlo mýdlem máznout nebo tak. Radši s tím jezdím a víc to neslyším než slyším.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2007
    Autor: Tom354
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepříjemné skřípání.

         

    Nemáš náhodou povolené uložení v tretrách kam se šroubujou kufry?To uložení je podélně nastavitelné a utahuje se to dvěma imbusama.Já to na mých botech mám.Jinak to může být i nečistotami v SPD-čkách.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2007
    Autor: Karel4
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepříjemné skřípání.

           

      Dotažená je to na fest. A SPDéčka jsou čisté. Bude to něčím jiným. Možná třením kufru o zámek SPD...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Binke)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepříjemné skřípání.

             

        Když sundáš SPDéčko a namontuješ normální pedál, dělá to furt dál? Mě takovéhle pazvuky vydávalo nedotažené uchycení klik ke středové ose ... B-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepříjemné skřípání.

         

    Mě taky skřípou kufry či co, tak to každejch 150 až 200 km máznu i s řetězem a je to v poho.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2007
    Autor: radek84
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepříjemné skřípání.

           

      To skřípání je dvojího druhu,aspoň u mě.Jednak skřípou kufry,takže to chce občas máznout a za mokra mi u jedněch bot vrže podrážka v místě dotyku s pedálem.To mi ale nevadí,v dešti moc nejezdím...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (šmidlifous)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepříjemné skřípání.

           

      Mažeš kufry nebo zámek SPD?? Popřípadě čím?? Vazelína nebo stačí olej?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Binke)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepříjemné skřípání.

             

        Nekdy staci projet kaluzi, aby to prestalo vrzat. U starych treter Shimano mi to taky vrzalo, vetsinou jde o treni podrazky o telo pedalu.
        Mechanismus SPD je tak jako tak obcas potreba prosplichnout treba nejakym olejem ve spreji, vycisti se tim i namaze (+ utrit hadrem, aby se na to nechytal bo..el). Tim zustane trochu namazanej pedal, pokud to vrze dal, namaz i kufr pod tretrou, cimkoli mastnym. Ono to stejne - v zavislosti na podminkach jezdeni- moc dlouho mastny nevydrzi.
        Navic jsou tretry s pedalama, co vrzou, jiny min a nektery kombinace skoro vubec.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nepříjemné skřípání.

               

          měl jsem tento problém, šrouby utažené, pedál namazaný a skřípal jak prase, byla prasklá podložka která určuje vzdálenost mezi 2 šrouby zespodu na kufru, bylo to ono!

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2007
          Autor: vangogh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepříjemné skřípání.

         

    Bohužel to začalo dělat i mě :-( Nevím čím to je - vše je dobře namazené, podrážka není prasklá, kufry jsou dotažené. Zajímavé je, že mi to dělá jen u levé tretry, pravá je uplně v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2007
    Autor: cykloš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepříjemné skřípání.

         

    Stříkni semtam kufr a podrážku olejem s teflonem, nech do rána zaschnout a otři. Na čas je pokoj. To otření je důležité. S neotřenými botami a kolem v rukám jsem absolvoval let po schodech v paneláku !

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Standa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024