reklama

Poraďte:Pells RAZZER Comp Lady či Superior XQ 760w

Zdravím,
po delší době (cca 10 let) se chystám pořídit si nové kolo. Musím. To původní si totiž ze sklepa kdosi „vypůjčil“, a patrně nenávratně :-(. Na druhou stranu to byla plečka a ještě k tomu mi byla malá, takže to až tak nebolí a díky tomu budu mít po letech nové :-).
Kolo hodlám a chci využívat víceméně jen pro pohodový rekreační ježdění. Rozhodně žádné závody, ani velké a těžké terény, spíše převážně lesní a polní cesty, šotolina a bohužel i dost, možná i z 50 procent také asfalt po okreskách - přesuny, apod. Zkrátka klasickej „víkenďák“ :-D. Odhadem tak kolem 1.000 km ročně. V poslední době jsem toho moc nenajezdila (zdraví, práce, děti), nyní bych to chtěla trošku napravit, dříve mě to celkem bavilo.
Ztratila jsem a nemám moc přehled o dění na trhu. Rozhodně si myslím, že nepotřebuji nic extra a také jsem finančně limitována cenou cca. 12.000 - 13.000,-Kč. Já vím, není to moc, ale nemůžu si v současné době asi víc dovolit. Mám zájem o horáka, spíše než o krosse nebo trekinkové kolo.
Po nějakém předběžném vyhledávání mi v hledáčku zůstali dva favorité:

Pells RAZZER Comp Lady 2007
http://www.mojekolo.cz/index.php?goto=detail...
- velikost 18", cena 11.270,-Kč

a nebo

Superior XQ 760w 20007
http://www.bike-eshop.cz/horska-kola-superior...
- velikost 17", cena 10.990,-Kč (ale dá se pořídit i za cca.9.500,-Kč)

Bohužel nemám možnost ani jednoho z nich „na živo“ vyzkoušet a chci objednávat po netu. Měřím 172 cm, vážím 60 kg a mám o něco delší nohy. Nejsem si jista geometrií a zejména velikostí, jestli spíše 17“ nebo 18“.
Poradíte mi , k čemu byste se přiklonili, případně navrhli zcela jiné kolo?
Je mi jasné, že takhle na dálku se radí špatně, a že bych si velikosti měla osobně vyzkoušet, že je to hodně i o „pocitech“, ale přesto by mě Vaše názory a zkušenosti zajímaly a moc bych je ocenila. Díky všem.

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Edukantka)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024