reklama

Mokré koleje

Včera jsem si málem rozmlátil úsměv na mokrých kolejích pro šalinu. Chci se zeptat, máte někdo zkušenost s různými plášti a různým účinkem tohohle zrádného povrchu? Nejspíš to zhoršuje i malý průměr mého předního kola na leháči.

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2007
Autor: Zoid
  • Re: Mokré koleje

         

    Přes mokré koleje nejlépe kolmo (na jednostopu). Horší je mokrá čedičová dlažba, na tu fígl nemám ...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      s mokrou čedičovou dlažbou mám už taky jednu zkušenost, nehezky mě vyklopila, naštěstí směrem z vozovky ven

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2007
      Autor: Zoid
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    přítelkyně před 14ti dny na mokrých kolejích lehla, praskla přilbu, naštěstí je OK, i když nervy celkem tekly. Koleje téměř souběžný, jsou opravdu celkem o hubu a jsou od vlečky. Horský kolo a hladký tlustý pláště

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      Vlečkový koleje ve městě jsou potenciální průser. Máme u nás před Babylonem takový a před třemi lety jsem se mezi ně dostal, ohlíd jsem se, můžu-li odbočit vlevo, asi cuknul řídítky a procit jsem až když ambulance na moji počest pustila sirénu. Mají mnohem širší žlábek než koleje tramvajový, 1,9" do něj zahučí jako galuska. Nesmějí se "říznout".

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      Jo a můj zážitek kdyz jsem byl mladej, sem skákal za sucha koleje v Bystrci, nějak blbej odhad a kolečko zůstalo zapíchnuté mezi kolejí a betonovým panelem. Seděl jsem tam otřesenej asi deset minut, bylo tam nějaký zůžení, nikdo nezastavil a až jela šalina, tak teprve ta mě vyzvonila pryč

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Po tramvajovovym pasu se jezdit nesmi. Nebyla by lepsi cyklostezka? je jich vsude dost

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MMilan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      To měl být vtip? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2007
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mokré koleje

             

        tezko rict. jaky kdy jak kde.

        no vlastne vsude...

        takze ano, mel byt ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Žádná pryžová směs nemá na mokré oceli lepší adhezi, takže jak tu někdo napsal, nejlepší je jet přes ně kolmo.

    Už několikrát jsem sebou sekl na mokrých kolejích při šikmém přejezdu, až mě napadla fungující finta.

    Když je musím přejet v jiném úhlu, těsně před přejezdem koleje prudce natočím řídítka co nejvíc na stranu koleje a okamžitě zpět; pro jistotu jedu pomalu a jsem připraven na pád. Zatím se daří nepadat.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      Á, zase jsem přehlédl: na lehokolo nemám léku. Z Jurimírova jsem letěl i bez kolejí — na perfektním asfaltu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Pokud mám dostatečnou rychlost tak přes ně skáču. Záleží ale na úhlu, někdy to taky nejde. To ale asi na leháči nebude možné :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Koleje - bába tě poleje :))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2007
    Autor: elbunda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      Už to nehul !

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2007
      Autor: igen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Nejlepší jsou tramvajové koleje v pravé části jízdního pruhu. U nás takové máme takový jeden cca 7 km dlouhý úsek a už dva roky jsem si tam netroufl jet.
    http://freenet-homepage.de/eggertbahn/bilder...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Koleje přinášejí dvoje úskalí nezávisle na sobě. Za prvé, že "chytnou" přední kolo a za druhé, že na mokrých kolejích přední kolo "ujede". Na první problém funguje přejíždět pod úhlem co nejbližším úhlu pravému (nebo alespoň co nejpevněji držet řidítla ve směru ve kterém chci jet :-) ) Na mokré koleji je nejdůležitější nebýt v okamžik přejíždění v zatáčce (resp. v náklonu). Mokrá kolej se dá přejet JEN ROVNĚ. Prostě člověk nesmí v ten okamžik od pláště vyžadovat žádnou adhezi. Jakékoliv odstředivé zryhlení, spojené s každým zatáčením, je téměř jistá cesta k zemi. Spávně by mělo být "jakékoliv zrychlení" tedy i brždění, ale to je asi logické :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Autor: Nehas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mokré koleje

         

    Mokré šalinové koleje jsou na Azubu 4 docela adrenalínek pokaždé.
    (Vsuvka pro Pražáky: V Brně je tramvajový pás snad jen jeden, jinak je všude šalina rovnou v silnici a obvykle v jízdním pruhu vedle ní parkují auta a jezdí se po kolejích.)
    Neznám způsob, jak to přejet bezpečeně, ale něco málo snad mám. Musí se to trénovat, ale bez těch kolejí. Jak tu někdo psal, je potřeba, aby kolo, hlavně to přední, jelo v momentě křížení s kolejnicí perfektně rovně. Neříkám, že pak to neustřelí, ale ustřelení je minimální. Docílíš toho tak, že napřed zatočíš krátce prudce od kolejnice a hned zpátky k ní. Tím si vyrobíš kličku, kterou si přední kolo jakoby nadjede, trochu se ztupí úhel mezi jeho trajektorií a kolejnicí. Opačnou kličku tě to donutí provést na opačné straně: předním kolem najedeš skoro až k další kolejnici a pak to kousek vrátíš. Céle to načasuješ tak, abys v momentě, kdy se přední kolo dotkne kolejnice, byl zrovna svisle a nezatáčel. Vypadá to divoce a složitě, ale jde to provést. Najdi si někdy za sucha nějakou čáru na parkovišti nebo tak něco a trénuj manévr.
    Podle mých zkušeností příliš nezáleží na rychlosti, takže si přibrzdi pro zmírnění případného pádu pouze tehdy, když za tebou nejede auto, co by tě sejmulo právě kvůli tomu přibrždění. Chce to nervy, ale fakt to není ve 30km/h nebezpečnější (z hlediska pravděpodobnosti pádu) než v 15km/h, a možná nejhorší je to při jízdě krokem - asi že doba kdy je kolo na železe je nejdelší. Ideální je tedy rozpětí rychlostí tak vysokých, aby kolo na železe bylo co nejkratší dobu, a zároveň dost nízkých abys splnil podmínku rovnovážné jízdy rovně ve správném momentě.
    Je velmi nevhodné provádět to tam, kde kolejnic vystupuje nad panely nebo asfalt. Na tom kovovém schodku s oblou hranou ti to ustřelí vždycky. Naopak tam, kde kolejnice klesly pod panely, tam to jde lépe.
    Na pláštéch a na tlaku tady v podstatě nesejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mokré koleje

           

      Když to tady čtu, to bych si mohl na placu před barákem přištoubovat dva plocháče jako trenažér. Popsal jsi ten manévr skvěle. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

426 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024