reklama

Jsem opruzen - co na to?

Dámy a pánové, v sobotu jsem si dal krásnou akci, něco přes 200 km, ale: posledních cca 30 km jsem nevěděl, jak si sednout, oprudil jsem se tak, že ještě dneska jsem šel do práce s nohama pořádně od sebe. Doporučte mi, prosím, nějakou zaručeně účinnou (a ne úplně drahou) mast, abych byl přes noc OK a mohl druhý den vyrazit. Dík.

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Jsem opruzen - co na to?

         

    To buď rád, že nejseš dáma... 8-) Jak dlouho jsi to jel? Ty jezdíš strašný štreky. Já ujedu maximálně tak 100 km za šest hodin včetně přestávek. Během té doby nemám problém. Je pravda, že před vyjetím si mažu sedací části obyčejnou niveou, pomáhá to. Nějaké mastičky na opruzeniny kojenců doporučovali v loňském Velu, ale teďka už to nenajdu.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem opruzen - co na to?

           

      Já se nechci mazat preventivně předem, ale až při eventuálním následku - nebývá vždy. Nevím totiž, jak bych se vyrovnával s "upatlanejma" cyklistickýma elasťákama, kó když jedu bez prádla. No a ta štreka byla neplánovaná, prostě jsem dojel do Sedlčan, a pak ještě kousek a ještě, no a s návratem domů se to načítalo. Vyjel jsem v 7,30 a vrátil se před 8 večer.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem opruzen - co na to?

         

    Kup si v lékárně Bepanthen. Je to zatim nejúčinnější, co znám.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem opruzen - co na to?

           

      pomaha i detsky zasyp tusim se menuje Batole.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem opruzen - co na to?

         

    Já bych ti dal jednu dobrou radu! Občas z toho kola slez a projdi se. Myslíš si, že tvoje zadnice byla postavené na 200 km v sedle??? Když ji Pán Bůh tvořil, tak k ní stvořil i židli. O žádném kole a úzké cyklosedačce nebylo ani řeči...Takže mazat?????..Spíš bych občas někde zastavil u nějaké hospůdky a namazal se trochu vnitřně, pokud máš rád svůj zadek.... Nebo jsi snad nějaký "tester" cyklistických sedel, že musíš jezdit takový štreky??? Na tvém místě bych měl ohled na svůj zadek i rozkrok a trochu úcty ke svému tělu...jinak budeš za chvíli jezdit spíš závod na 200 m ....na kolečkové židli!!!!.....Takže když mazat - tak vnitřně!!!! Dobré chlazené pivíčko a odpočine si zadek i celé zbylé tělo si v hospůdce určitě pohoví!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem opruzen - co na to?

           

      No já si myslím, že to není moc dobrý nápad. Bakterie, už i tak přemnožené v propocených kraťasech, na nic jiného nečekají... PS: Pánbůh stvořil i židli? To je pro mě novinka!

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jsem opruzen - co na to?

           

      Jojo, židle místo úzkého sedla je to správné řešení. Dnes odpoledne jsem na kole ujel 180 km a nejen, že jsem si prakticky nevyzkoušel, co je to opruzení, ale ani mě vůbec nic nebolí (no.. trošku mám spálenej krk od sluníčka..)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem opruzen - co na to?

         

    Na opruzení doporučují sportovní lékaři např.CANESTEN KRÉM volně v prodeji,dermatologikum antimykotikum 20g.Během jízdy vstávat do pedálů větrat jízdou ani nemusíš sesedat,ale pokud nejseš trénovaný tak raději zastavit projít se protáhnout končetiny a tělo.Někdy i to pivko s mírou! jde.Jinak Cyklokratasy,dobré sedlo,a štastnou cestu!!

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bike)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jsem opruzen - co na to?

         

    Tak Vám všem díky za rady, mazal jsem se něčím v kelímku na dětský prdýlky a už zase skáču přes kaluže, teda - už zas chodím s nohama u sebe!

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024