reklama

bolení zad atd.

Přibližně po 30km mě začnou bolet záda a potom se přidá i zadní část těla (sedlo mám gelové)...nevíte někdo co s tím?

[ Zpět ]
Datum: 29.05.2007
Autor: Kempes
  • Re: bolení zad atd.

         

    Jak dlouho jezdis na kole? Muze to byt nezvyk. Zada jsou previt, nedavno jsem si je namohl pri praci a ted me taky tak po hodince, dvou na kole boli, chce to asi posilovat a zpevnovat zad a bricho. No pudel, ta se musi proste osedet, vytvorit mozol ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2007
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad atd.

         

    Může to být nevhodně zvolenou velikostí kola, špatně nastaveným posezem nebo máš prostě problém se zády...
    Ohledně zadku, to také může být špatným posezem. Prostě nesedíš na sedle těmi místy, kterými by se mělo.
    A ještě jedna věc, gelové sedlo nikdy není zárukou pohodlného sezení... Každý má zadek trochu jiný a to co vyhovuje jednomu, může vadit (a třeba i dost) naopak druhému...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad atd.

         

    Bolest zad a pr...e jsou dvě nezávislé věci. Volba sedla je individuální záležitost, co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. To, že je sedlo gelové nic nezaručuje. Základem je ale určitě jisté "osezení"
    Příčinou bolesti zad je v naprosté většině případů svalová nerovnováha, ochablé břišní a naopak zkrácené a přetížené zádové svalstvo. Pomoci může úprava posedu na kole, ale základem je posílení břišního svalstva, protažení zádového. Z vlastní zkušenosti doporučuji cvičení pilates. Více lze najít třeba na http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2007
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad atd.

           

      Pilates si chodil někam cvičit nebo sám doma?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HP)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolení zad atd.

             

        Můžeš cvičit sám. Základem je pravidelnost, cvičit alespoň 4x v týdnu. Na základní sestavu stačí 20 minut. Chodit někam jednou týdně nemá dostatečný efekt. Nesmíš moc věřit marketingovým tlachům že stačí pár minut a za měsíc jseš fit. Při současném způsobu života se zpravidla se zjistí že máš ochablé a zkrácené kde co a některé cviky nejseš schopen vůbec zacvičit.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2007
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad atd.

         

    No nazdar.
    Tak já to vidím tak:
    Pokud jezdíš častěji a ke všemu běžně víc než 30 km okamzitě vyměň sedlo gelový za nějaký normální!!!
    Všeobecně po delším sezení na gelovým začne bolet zadek, kdežto na tvrdým klasickým musíš zadeček trošku osedět (tak 2-3 výlety) a pak máš z bolestí pokoj!
    No a záda: určitě špatně zvolená velikost nebo seřízení výšky či jakuž bylo řečeno ochablost svalstva!

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (annann)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad atd.

         

    O prdeli uz tu byla rec nekolikrat, tak tam nic psat nebudu.
    Ale k zadum. Ja je nemam moc dobre. V podstate mi doktor rekl, ze horske kolo pro mne neni moc dobre. Povolil, ale s opatrnosti. Nastesti jsem u cloveka, ktery sport podporuje a ma na starosti i par sportovcu, co to s tim mysli vazneji.
    Kazdopadne mi rikal...posilovat, posilovat a zase posilovat. A ja zacal. Ono to bylo dane tim, ze mi pohrozil operaci, ktera neni zrovna lehka:-) Takze posiluji:-) Obcas. Hlavne takove ty pidi svaly kolem patere...vzprimovace a buh vi co tam jeste je. Na tohle je dobra kalanetika, ale ja si u toho pripadam hloupe. Ale obcas to delam. Hlavne posilovat s rozmyslem. Taky nemuzu delat vse, protoze vim, ze by to spise uskodilo.
    V posledni dobe posiluji praci a vsichni rikaji, ze jsem tak nejak nabral hmotu:-) Kazdopadne mne ted zada boleji mnohem mene!!! V podstate problemy, ktere jsem mel smizely (nebyla to jen bolest zad...).
    Tod ma rada k zadum:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad atd.

         

    A nemůže to být posezem? U mě to tak bylo. Nesedíš nějak takhle:
    http://www.acoma.cz/index.php?c=foto2&pic...

    Místo aby jsi seděl takhle:?
    http://www.acoma.cz/index.php?c=foto2&pic...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad atd.

           

      :-) Ja vedel, ze se to tu objevi:-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolení zad atd.

             

        Je to radikální řešení, ale spolehlivě pomáhá. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolení zad atd.

               

          Zas tak radikalni ne. U mne je to taky jen otazka casu, kdy si to poridim. Ani ne tak kvuli zadum:-) Proste se mi ten styl libi. Ja to rozdeluji jako motorky. Silnicni motorka=silnicni kolo, kroska=horske kolo, harik (a podobni)=lehokolo:-))) A Harik=pohoda:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolení zad atd.

             

        ale vydžel jsem dlouho ne? :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolení zad atd.

               

          No uz jsem si rikal, ze se nikdo z vas neozval:-))

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad atd.

           

      Vsadím se, že je to přesně tím. I já jsem tyto a další podobné problémy přesně tímto způsobem vyřešil.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2007
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024