reklama

Klika-rám nesymetrie

Ahoj, nasadil jsem na 4 hran, nově koupený kliky Truvativ Isoflow a zjistil jsem že levá klika je horizontálně o 7mm dál od roviny rámu než klika pravá. Utáhl jsem to myslím dobře. Je to normální? Díky za radu!

[ Zpět ]
Datum: 22.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (rexa)
  • Re: Klika-rám nesymetrie

         

    Na silnici mám rozdíl asi 3mm, na zimáku paradoxně nula. Některé ty osy jsou asi udělané blbě ale těch 7mm je dost. Každopádně to chce zkusit na delší vyjíždce a pokud to nebude vadit kašlal bych na to.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2007
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Klika-rám nesymetrie

         

    Možná nemáš správnou délku osy strředu. Dělají se v různých délkách - 110,5 mm, 113 mm, 118 mm, ... Pak je jedna klika opravdu dál od rámu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Klika-rám nesymetrie

           

      Mám 110,5 mm, pozice převodníků vůči rámu se mi zdá OK. Ale pokud by délka nebyla správná a dal bych tam treba 113 mm, tak se jen zvetsi roztec klik, ale ta nesymetrie zůstane, ne? Predpokladam, ze osa ma byt symetricka a sahat ze stredu na obe strany stejne daleko. Je to tak spravne?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rexa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Klika-rám nesymetrie

             

        Širší osu tam určitě nedávej. Já mám na všech kolech osy symetrické a kliky stejně vzdálené od rámu. Na dutých klikách s integrovanou osou se pozice klik dá doladit podložkami pod misky s ložiskami, ale to u čtyřhranu nejde. S původními klikami byla vzdálenost OK?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2007
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Klika-rám nesymetrie

               

          U těch původních klik jsem to bohužel nekontroloval. Ale skutečnost je taková, že mám novej rám, střed i kliky. Špatně jsem se předtím vyjádřil ("nově koupený kliky"). Pak to bude možná způsobený špatným konstrukčním provedením klik. Jsou to levný kliky, tak bych se ani moc nedivil : ( Špatnou montáž jsem snad neprovedl, dobře jsem to usadil a pevně utáhnul. Rozměr čtyřhranu je snad standartní ne? Jinak už nevím

          [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (rexa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Klika-rám nesymetrie

                 

            Tam defacto není co zkazit na montáži, utáhneš misky, utáhneš kliky a je to. Existují dva typy čtyřhranů, Campagnolo ISO a Shimano a zbytek světa tuším JIS. Ale pochybuju že bys koupil campagnolo, dělají se jen na silniční kola a sehnat to v kameňáku je nemožné:)

            [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2007
            Autor: nooski
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Klika-rám nesymetrie

                   

              a to campagnolo je takovejten čtyřhran zakončenej závitem (šroub) na kterej se dává matka? Nebo to je nějakej ještě třetí typ?

              [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2007
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Klika-rám nesymetrie

               

          U 4 hranu to jde taky.......teda pokud se jedna o kinex a leva miska nema prirubu.....da se vypodlozit prava miska a tim se cela osa posune doprava....ale opacne to nejde

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2007
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Klika-rám nesymetrie

           

      Delaji se jeste 107 mm.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Klika-rám nesymetrie

         

    Ke klikám je určená délka os, takže si zkus zjistit správnou délku (prodejna, servis, snad i na internetu).

    Skutečně to vypadá na špatnou délku středové osy, ale může být i opačně nasazená.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Klika-rám nesymetrie

           

      Rekl bych, ze delka osy zavisi v prvni rade na typu ramu a sirce mufny, az potom na typu (provedeni) klik.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Klika-rám nesymetrie

           

      Ad opacne nasazeni: Ano, to je klidne mozne. Neni-li prava miska pevne spojena s osou a je vyndavaci a zastamdaci, da se to otocit. Takove osy ale maji oznaceni prave strany, treba drazku na tele osy na te strane, ktera my byt vpravo u prevodniku.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024