reklama

crossové kolo GT

Ahoj, prosím vás o radu. Chceme si se ženou koupit kola. Já už si vybral Rock Machine Crossride 350 (2006), ale pro manželku to není tak jednoduché. Měří jen 158 cm. Byly jsme v několika prodejnách a vždy jí "doporučili" 17" rám. Menší totiž neměli a spíš nám přišlo, že chtějí udat to svoje zboží. Na netu se nám docela zalíbil GT Nomad Sport Ladies (2006) a předpokládám, že ideál by byl 15" rám a ne 17" jak radili prodejci. Je naše volba správná? Vyšší investici si nemůžeme dovolit a výprodeje 2006 už jsou docela přebrané.
Díky.

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2007
Autor: Honza34
  • Re: crossové kolo GT

         

    Zkus si do vyhledávání zadat "velikost rámu" nebo tak něco, vyjedou ti toho tuny ... ono nezáleží jen na výšce, ale především také na délce nohou k rozkroku, délce paží, trupu atd. Další věcí je geometrie kol (liší se obecně mezi typy (MTB vs. cross například) a dále pak dle jednotlivých výrobců).
    Jen jako příklad, moje manželka má 172 cm a koupil jsem jí nejmenší MTB od modelu, který si vybrala, konkrétně 16". A i to je jí docela velké, i když jí to vyhovuje, protože díky nízko posazenému sedlu má vysoko řidítka, tedy vzpřímený posed a na ty její krátké vyjížďky jí to vyhovuje. Kdybych jí kupoval crosse, pak by to asi muselo být max. 15". Má prostě takovou stavbu těla.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossové kolo GT

           

      Přesně tak, hraje tam roli víc mír než jenom výška Prodejce mi při telefonním kontaktu když sem se ho ptal na velikost rámu, že 55 je optimální, že měří jak já a když sem si to šel odzkoušet osobně tak sám konstatoval "vy máte nějak delší nohy" bude to chtít 58... Mrkni se na tohle a projeď si to. Je to perfektní pomůcka http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=5004

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ABC)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Žena, rekreační cyklistka, elektro nevadí

Hledám: Žena, rekreační cyklistka, elektro nevadí
včera
Hledám kamarádku na cyklotoulky po Znojemsku. Spíše Vranovsko, Bítovsko. O mužský doprovod zájem nemám.

Hledám: cyklocestování

03.02.2026
Našel by se tu někdo na spolucestování na kole? Buďto na těžko se spaním v kempech i mimo, nebo využít nějaký…

Hledám: Cykloexpedice 2026: Polsko – Alpy – Split

Hledám: Cykloexpedice 2026: Polsko – Alpy – Split
26.12.2025
Na začátku června 2026 vyrážím na svou další epickou výpravu do Alp. Pokud vše půjde podle plánu, bude to již…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (12 přihlášených)

Baťův kanál

Tak a teď už budu jezdit jenom roviny. To jsem si řekl v době, kdy se starší syn nastěhoval do svého nového,…
Stanley58 | 16.02.2026

Ålandy 2025 – část 3 – Švédsko

Rådasjön, pondělí 7.7. V závěru včerejšího dne jsme se dostali na systém cyklotras vedených pod názvem…
kotek | 25.01.2026

Ålandy 2025 – část 2 – Ålandy

Brändö, sobota 5.7. Dnes musíme učinit zásadní rozhodnutí. Jsou dvě možnosti jak se dostat na ostrov Aland,…
kotek | 18.01.2026