reklama

cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

Teda reknu vam ,ze jsem byl radsi kdyz tam bylo to blato a kameni nikdo tam nejezdil byl tam klid a dalo se projet ted je tam hladouckej asfalt a je tam naroda no fuj :(((myslim ze pristi stezky by meli delat s jemnym kamenim aby tam nemohli bruslari silena banda :(((((
v klidu se tam daj jet jen v noci

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

         

    já pořád netuším, o čemže se to mluví ??? ... PB zmiňoval, že mi to ukáže, ale díky nemoci nebude mít příležitost ... nemáte to někdo projeté s GPSkou, že byste mi mohli poslat trasu do MapSource e-mailem, prosím prosím :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

           

      Když dojedeš ke kinu ve starých Modřanech a u vody zahneš vlevo jsi na stezce, v Komořanech se asfalt změní na hladší a bude víc bruslařů. Není o co stát, ale jako rychlá spojka pro návrat se dá využívat.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

             

        hmm, naposledy když jsem tamtudy jel, tak jsem projel okolo toho železničního přejezdu, pak to vedlo blíž k vodě a nakonec nahoru do Komořan na hlavní silnici .. takže teď už to pokračuje podle vody až k mostu u Zbraslavi ?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

               

          Spíš podél trati.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                 

            Aha, tak tamtudy jsem nikdy nejel. Budu to muset vyzkoušet, zítra tam zajedu, ať vím jak to vypadá ... dost často cestuji směrem Všenory/Řevnice, a dost mě otravuje varianta Barrandovského mostu, popř. vynášení kola na železniční most v Bráníku ... a cyklotrasu přes Radotín už mám projetou x-krát, že mě to už skoro nudí :o))) ... takže přes Zbraslav by to mohlo být docela zajímavé, doposud mě odrazovala ta úzká silnice před a za Komořany, tam je dost o ústa ... takže díky za info !

            [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                   

              Tomu Radotínu se ale stejně nevyhneš. Ze Zbraslavi bys musel po silnici kolem zámku, pod Strakonickou, pak doprava kolem velkotržnice Lipence, v Radotíně přes lávku a pak doleva podél řeky (proti proudu Berounky) vlastně až do Černošic, pak kolem tamního nádraží podél vlaku do Všenor, přes železniční most a pak po druhé straně řeky opět do Dobřichovic a třeba dál na Řevnice.

              Vždycky jsou dvě možnosti podle nátury. Mně třeba nevadí jízda po frekventované silnici, takže jedu přes Barrandovský most, přes Malou Chuchli, pak od Velké Chuchle jedu po staré berounské silnici k radotínskému nádraží, pak doprava na Černošice. Do Dobřichovic pak jedu přes kopec po hlavní silnici.

              Rekreační varianta by byla odbočit před radotínským nádražím po zančené cyklostezce, překřížit hlavní silnici a napojit se na zmíněnou pobřežní cyklostezku, která vede až do Černošic.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                     

                Měl jsem na mysli skoro tu samou variantu, jen v Lipencích rovně rovnou do Černošic. Tím by mi vznikly dvě de facto nezávislé trasy mezi Bráníkem a Černošicemi, což už by bylo zajímavější.

                [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                       

                  Pokud na cestě kolem Lipenců už není to hnusný smetiště plný střepů, tak je to určitě možná varianta. Pokud se chceš kochat, tak ta stezka od Radotína podle vody do Černošic je docela příjemná. I když v poslední době hodně frekventovaná. Naštěstí už se tam nemusí slejzat s kola při průjezdu tou osadou před Černošicema. K té značce přibyla nějaká prastará smaltovaná cedule, že ohleduplný průjezd na kole se milostivě povoluje.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.05.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                         

                    Na výhled a mírně adrenalinovější průjezd s MTB je ta stezka od Radotína do Černošic super. Co to ale trošku kazí je kombinace právě tebou zmíněné frekventovanosti (a zvláště o víkendech za pěkného počasí) v kombinaci s místy horším povrchem (kterému se právě víkendoví jezdci na supermarketových MTB, které tam potkávám, vyhýbají ;o)) a s pár úzkými místy v nepřehledných zatáčkách ... vloni mi to tam takhle jeden nakufroval přímo do cesty, ačkoliv mě viděl včas, a byl z toho dost nepěkný karambol.
                    Ale ta cedule je super, já tam ani dřív neslézal z kola, jen jsem jel krokem. Teď jedu o něco rychlejším krokem (tak aby to moc neprášilo) a narozdíl od dřívějška už tam není tolik hřebíků a střepů od chatařů, takže to snad zabralo ;o))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 22.05.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                       

                  koukám, že Medvěd to popsal lépe a včas :-), je to tak, já jezdím přes Zbraslav, Lipence, rovně do Černošic a z Točné mi to trvá 35 minut, takže z Modřan je to jen o kousek dál. Smetiště tam už není a lidí je o hodně méně, než na druhém břehu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.05.2007
                  Autor: HMS
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                         

                    přesně to jsem měl na mysli

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.05.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                     

                mily medvede,

                diky tobe konecne vidim, ze ty podivne postavicky, uzivajici si jizdu na kole po dalnici ci v neprehlednem, svodidly a svahem sevrenem kopci mezi cernosicemi a dobrichovicemi, tak nemusi nutne cinit ze sladke nevedomosti, ale zcela dobrovolne. mohl bys mi prosim nejak bliz osvetlit, co je tak super na motani se ve smradu mezi auty, ci zadrzovani kolony v miste, kde se neda predjet apod? aby bylo jasno, na kole jezdim fakt hodne, ale jedu-li obcas autem a potkam cyklisty na strakonicke ci v popisovanem useku nad dobrichovicemi, nejradsi bych jim pri prujezdu dal par facek na probrani.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.04.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (m. meles)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                       

                  Jízda mezi auty mi nečiní žádné zvláštní potěšení, ale je prostě rychlejší. Já nejsem nějaký rekreační cyklista, abych se na kole někde kochal neporušenou přírodou. Na to kolo nepotřebuju, do přírody chodím pěšky. Kolo používám výhradně jako dopravní prostředek, tudíž je pro mě podstatná i doba, kterou strávím na cestě. Pokud se tedy potřebuju někam dostat, volím nejrychlejší trasu a ta zpravidla vede po frekventovanějších silnicích.

                  Silnice mezi Dobřichovicemi a Černošicemi je dost široká na to, aby tam motorové vozidlo cyklistu předjelo. Nestává se mi často, že by si některý automobilista dělal něco z toho, když jede něco proti. Předjíždí prostě s menším bočním odstupem. A to si představ, že tam jezdím i v noci - potmě. Mám reflexní vestu a poměrně intenzivně svítím a blikám - jsem tedy velmi dobře vidět.

                  Měl by sis uvědomit jednu věc: Silnice jsou komunikace pro osobní auta, náklaďáky, cyklisty, chodce, traktory zvířecí potahy a další účastníky silničního provozu. Vím, že si spousta motoristů myslí, že silnice jsou jen pro auta, ale měli by si přečíst zákon. Cyklista (pokud se chová podle předpisů) patří na silnici úplně stejně jako auto.

                  Ještě se mi nestalo, že bych za sebou zadržoval nějakou kolonu. Možná právě proto, že jezdím po hlavních komunikacích, které jsou dostatečně široké. Zato však velmi často předjíždím kolony, které si motoristé sami a také naprosto dobrovolně vytvářejí. Naštěstí mě tyto kolony zpravidla nezdržují.

                  Co se týče té Strakonické - pokud mi řekneš, jak se na silničním či trekovém kole dostat ze Zbraslavi (nebo třeba z Baní) do Jíloviště jinak než po této komunikaci, přestanu po ní jezdit. Za Jílovištěm začíná "silnice pro motorová vozidla" a tam už po Strakonické samozřejmě nejezdím. Ale úsek ze Smíchova až po Jíloviště je silnicí I. třídy, kam není vjezd cyklistů omezen.

                  Musel jsem se zasmát, když jsem si přečetl Tvou poslední větu. Tak motoristé otravují všem okolo (chodcům a cyklistům) vzduch, fyzicky je ohrožují na každém kroku a ještě by je fackovali za to, že si to nechají líbit. Už jsem si začínal myslet, že jsem ve svých úsudcích na motoristy nějak moc přísný, ale přesvědčil jsi mě, že je to možná ještě málo. :o))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.04.2008
                  Autor: Medvěd
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

                         

                    Ze všeho co jsem od tebe četl souhlasím s tímto příspěvkem nejvíc. Obzvláště tuhle větu bych občas rád připlácl některým řidičům na čelní sklo ve velikosti aspoň A2 ;-)

                    "Silnice jsou komunikace pro osobní auta, náklaďáky, cyklisty, chodce, traktory zvířecí potahy a další účastníky silničního provozu. Vím, že si spousta motoristů myslí, že silnice jsou jen pro auta, ale měli by si přečíst zákon. Cyklista (pokud se chová podle předpisů) patří na silnici úplně stejně jako auto."

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.04.2008
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

           

      Jen te usmernim, nemyslel sem tuhle stezku, protoze v dobe, kdy sem ti o tom rikal sem nevedel ze uz je dostavena. Myslel sem prave tu zminovanou z blata a kameni :)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2007
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

             

        Jo, tak nějak jsem to pochopil, proto mě udivilo, když v té samé lokalitě mluvili jiní o dostavěné cyklostezce.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

         

    No, ale některé bruslařky fuj nejsou.

    Jezdit tam častěji, tak si asi pořídím zvonek.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

         

    Dneska jsem tam malem prejela odrostle stene dobrmana, ktere poletovalo bez voditka a bez nahubku hned vedle cviciciho strediska. Priste takovy "stene" muze pokousat nejakyho inlajnare nebo treba maly dite.
    Ale myslim, ze je to vsem (policie, MU) uplne jedno...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

         

    JJ, co to vyasfaltovali tak je tam jak na Vaclavaku :-( Co uz, bruslari mi nevadi, pokud se chovaji ohleduplne (sam bruslim), ale co mi vadi, ze jsem podobny povrch nasel i uprostred brdskych lesu, na hrebeni. To jsem fakt nepochopil a nelibi se mi to.
    Matyxi, tu stezku nemuzes minout, vyraz po pravem brehu proti brehu Vltavy, mazoretky Ti budou ukazovat cestu.... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

           

      Proti proudu.....
      Mazoretky = vytuněné blondýnky

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

         

    díky za tip. Nechám kolo doma a střihnu si to tam na bruslích :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

           

      Jo, to je pekne pojezdeni - tramvaji z centra, nasadis brusle a jedes az do Zbraslavi.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklostezka ze Zbraslavi do Prahy

         

    na běhání je to tam dobrý, ale na kolo děs běs. Nejlepší jsou zamilované bruslící páry, co se držej za ruce a zaberou tak stezku úplně celou......... Děti na dětskejch kolech, který rodiče nehlídaj a volně pobíhající psi jak už psala wewe jsou taky fajn. V sobotu odpoledne, když je hezky, je snad lepší přeplavat i s kolem na druhou stranu

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024