reklama

Nášlapy a pády..... poradíte mi?

Jsem cyklista amatér, moc ráda jezdím....koupila jsem si před rokem nové kolo a trochu se cyklistice začla věnovat....chodím občas i na spinning a jak je možnost volného času a pěkného počasí hurá s kolem ven. A najednou nastal problém, zjistila jsem, že nevím co s nohama. Neustále honím chodidla po šlapkách a nevím, jak že tu nohu vlastně na šlapce mít....Můj kamarád Wert mi poradil nášlapy - prý nemají chybu! A tak jsem je tedy koupila. Pomohl mi vše vybrat a namontovat a já se v pátek začala učit.....vypadalo to docela fajn, noha pevná, krásně se mi šlapalo, nádhera:-). Konečně jsem měla radost, že je vše jak má být. V sobotu jsme vyrazili na Konopiště. Z původně plánovaných 60 km, to bylo pěkných 90 km (to mi nevadilo), ale dnes jsem jedna velká modřina:-). Mé nové nášlapy mi ukázali, že to není jen tak vyndat nohu včas ven, když za 90 km jsem měla tři pády, modřiny všude a hlínu za spodním prádlem, říkala jsem si sakra! Vše, ale bylo v pohodě, prostě pár odřenin, pár modřin. Až dnes se všechno rozleželo, vše mě bolí, ale věřím, že se vše zahojí a já se vše naučím a zvládnu....jen jsem se chtěla zeptat na radu. Mám dvě malé holky 8 a 10 když jezdím s nimi, vlastně s celou rodinou pohromadě, tak nikdy nevím co mi provedou a já budu muset rychle zastavit.... padat se mi fakt už nechce:-). A tak mě napadl nášlapný pedál s jednostranným mechanismem. Nemám žádné zkušenosti, myslíte že by to můj problém vyřešilo? Nášlapy mi vyhovují...kopce, silnice super, jen v terénu se prostě bojím (i ty pády tomu moc nepřidali). Díky za radu.... Jo a v úterý na Točně dejte na Werta pozor:-)))

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Fafejt ([email protected]))
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Drahá Fafejt, pedálů se neboj, já mám třeba v terénu větší stabilitu s nima, mám sice oboustranné, ale lepší je mít je zacvaklé. A padá každý, já jsem si taky myslel, že už mi to jde a pak sem vyrazil s Nakoláky a spadl ještě 4x. Je to o zkušnosti, kdyžtak si povol pedály a ono to půjde. Nauč se rychle vytrhnout nohu z pedálu... Hodně štěstí :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Ohledně nášlapů .... probíralo se to tu mockrát, když si to dáš do vyhledávače, tak ti toho vyjedou tuny.
    Ale obecně je to o zvyku, čím více toho najedeš, tím více se posune funkce nášlapů ze strany "padám díky nim", na "díky nim jsem nespadnul(a)" .... a člověk se i naučí lépe technicky jezdit, aby nemusel zbytečně vycvakávat, opravdu to prospívá a lépe se tím učí ovládání kola i držení rovnováhy. Paradoxně je to pak v terénu lepší než klasické pedály, pokud tedy nejde o něco vyloženě nesjízdného.
    Jen tak pro příklad, ze začátku se mi také stávalo, že jsem zapoměl vycvaknout. Dnes mě již nerozhodí ani spadlý řetěz do kopce z nejmenšího převodníku (tzn. de facto kouslé kliky), prostě brzda a dřív než ztratím rovnováhu v klidu vycvaknu a dám nohy na zem. Ani mi to nepřijde .. a to mám s nášlapy teprve něco přes 1000km.
    Když jde o děti, tak pokud je nevezeš ve vozíku nebo na sedačce, což vzhledem k věku hádám nevozíš, tak je to totéž. Jde o zvyk, jezdit, jezdit, jezdit ... za chvíli ti to ani nepřijde a nohu budeš mít z nášlapů dole stejně rychle, jako z normálních pedálů. Jen na to chce ze začátku víc myslet.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Jo a ohledně zítřka, nemůžu slíbit, že bych na Werta dávat pozor, sám toho budu mít plný brejle abych se náhodou nevysekal (v baťohu povezu zrcadlovku), ale zase ho při tom, co tam bude vyvádět, alespoň nafotím ;o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Mám jednostranné nášlapy a tu rovnou stranu jsem za dva roky prakticky nepoužil. Je dost úzká a na delší šlapání to rohodně není, spíš jako nouzovka.
    Pokud se nepletu, dá se nastavit síla potřebná k uvolnění, když to dáš na málo, bez problému dostaneš nohu ven.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Používám pedály Author A-sport 25 resp. 22,které jsou z druhé strany klasické.Zpočátku jsem si před drsnějším terénem uvolňoval nohy,ale po čase jsem si zvykl a už to dělám jen výjmečně.Tyhle pedály přijdou na zhruba 1000 kč.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Hlína za spodním prádlem, to už je fakt hrozný :-))).
    Jednostranné nášlapy (např. author) nedoporučuji, nedají se tak povolit jako třeba shimano M 520, ze kterých (jsou-li povoleny na maximum) vytáhneš nohu mnohem líp.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Dobře tedy, jak čtu vaše rady, vypadá to, že mám vydržet....zkusím tedy povolit pedály a naučit se vytrhnout nohu včas, než přijde pád.....dnes to tedy hned nezkusím, sotva lezu:-)
    Díky Ai, právě o jednostranných od Authora jsem uvažovala, tak tedy raději nee...
    Matyxi, Wertíka mi zítra klidně vyfoť, ale pak mu prosím pomož na nožky....myslím, že s ním ještě na nějaký ten výlet budu chtít vyrazit:-))
    Jinak děkuji i Tobě Bananovníku a Aladine, zkusím co mé tělo ještě vydrží, i když dnes do toho rozhodně nejdu....:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (fafejt ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      S tím povolováním to není úplně jednoznačné. Hodne tam závisí na chování konktrétních pedálů. U některých se při povolení zvětší úhel vyšlápnutí a pak to může být naopak na škodu. Sice to bude chtít menší sílu, jenže větší úhel a problém je v tom zažití reflexu vytáčet nohu a ne většinou v síle.
      Povoloval bych pedály pouze v případě, že se ti stane situace, že zastavíš, správně vytočíš nohu do strany a nepřekonáš pružinu a nevycvakneš. Pokud ale jen zastavíš a spadneš proto, že jsi neudělala ten rotační pohyb (a tohle je podle mojich zkušeností většinový případ), tak bych nepovoloval.

      Vycvakávat když víš předem, že je třeba se naučí rychle každý, ale zcela reflexivně zažít se učí poměrně dlouho a každý to zvládne jinak dobře (někdo i tohle poměrně rychle a někdo nikdy).
      Já osobně mám třeba po 10 letech v nášlapech zcela perfektně reflexivní pravou nohu. Levou i když taky slušně zažitou, ale tak perfektní jako pravá není a nikdy nebude a v těžškých podmínkách se vyjímečně i po tolika letech nalevo stane že nevyšlápnu (ale to je např. technický těžký výjezd, který se snažím jet do poslední sekundy a vycvakávám, až když už jsem třeba nahnutý 45st., když se zaseknu třeba o velký šutr, který nedám). Pokud jen přijde nečekaně třeba brždění na krev a zastavení, tak tam samozřejmě i levá dávno v pohodě.

      A naučit se právě musíš né včas, ale reflexivně automaticky, abys to zváldla až když už padáš. To ale chce čas.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Ještě to rozvedu: SPD M 520 (máš-li tyhle) povol imbusem na maximum, potom nohu vycvakneš nejen pohybem do strany, ale i tahem nahoru. Přitom i tohle "povolené" upnutí je dostatečné a samovolně při jízdě nevycvakává.
      Naopak u authoráckých jednostranných pedálů (jsou např. na krossu airline) i přes maximální povolení to takhle pohodlné není, ten tah nahoru tam nefunguje (aspoň u mě to nefunguje), proto doporučuji zůstat u oboustranných nášlapů.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Zarazil mně výraz "vytrhnout". Doufám, že máš na myslí odemknout, což znamená vytočit patu do strany.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Před časem jsem řešil podobný problém. Koupil jsem si A-Modus již s nášlapy Author a vůbec jsem nevěděl,co jsou nášlapy. Prvně jsem vyjel a skoro jsem spadnul Ukrajincům na Lochkově v Praze 5 do výkopu. Ty základní, obyčejné Authory pořád zůstávaly na kousíčku viset. Tady z debaty jsem zjistil kladné ohlasy na o Shimanu 520 a 540, a tak jsem koupil 540. S nima jsem spadnul pouze jednou a to byla moje chyba, spadnul bych i s normálními pedály. Já jsem se to učil tím způsobem, že při jízdě jsem pořád myslel na to, že než dám nohu na zem, tak napřed musím vypnout pedál. Ty první pády možná berou sebevědomí, ale tím se nenech zlomit. Já už bych bez nich taky nejezdil,ikdyž nejsem žádný extra super elita biker. Vydrž a nevzdávej to. Nebudeš litovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Jak píšeš to sebevědomí se mi malinko šouplo, hlavně dnes když všechno bolí....říkám si jestli to má cenu:-(( Ale zase na druhou stranu když jsem jela do kopce a noha byla pevně na svém místě, bylo to moc fajn....zkusím vydržet.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fafejt ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

             

        Vydrž, Fafejte :-) budu doufat, že nějakej ten pád uvidím jako v sobotu naživo :-)) mooc hezký pohled a poslech jekotu :-) ale zase se mi asi ulevilo, když jsi se smála a téměř nic Ti nebylo :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

               

          Werte, zkus pro začátek obalit fafejtu nějakejma malejma polštářkama - na kolena, na předloktí, bude mít měkčí dopady :-))). Ale řek bych, že napodruhý to už bude umět :-).

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

                 

            srandičky, srandičky....však já se to naučím :-)) tedy doufám! Protože Wert to taky na začátku neuměl, ještě dnes ho vidím na zemi, když jsme byli na Šumavě:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (fafejt ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Mám 3 měsíce jednostranné nášlapy a podobný problém jako ty. Za předchozích 12 let aktivního jezdění na kole ani jeden pád, s novými nášlapy (od letošního března) 4 pády. Protože už nejsem nejmladší a padání mi vadí, vytvořila jsem si slušný psychický blok. 8-( Teď jezdím s jednou nohou zacvaknutou a druhou (tu vystupovací) zacvakávám pouze na přehledném a pohodovém asfaltu. Po 1 nebo 2 pivech zacvakávám v pohodě obě, to mě ten strach na chvíli přejde. 8-))) Naprosto chápu tvé pocity a rozumím jim. Zatím jsem nášlapy nesundala, snažím se to překonat.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      I já se to budu snažit překonávat, jen co zahojím rány:-)ale jak říkáš i já se prostě bojím, pády není nic pro mě...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fafejt ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Zkus se zacvaknout, jet velice pomalu (1-3km/h) a obe nohy najednou vycvaknout. Proste prudce skubnout do stran a dopadnout na zem.
      Tohle aplikuju, kdyz obcas neustojim stani na cerveny a myslim, ze to neni spatny trenink.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Včera jsem zrovna spadl, mám pěkný jelito na boku. Pvolil jsem pedály na max. (M520), tak jsem zvědavej kolikrát se vysekám dneska :)

    Mám je od pátku a jsou super, nechápu, proč jsem je nevyzkoušel už dřív!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: elbunda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Taky je mám od pátku, taky mám pocit, že jsou super...jen modřinu nemám jednu, ale několik:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: fafejt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Tak jsem sebou zase praštil, tentokrát to ale nemůžu házet na nášlapy, spíš mi uklouzlo kolo na štěrku. To je sranda :)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: elbunda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

             

        Pokud je to pád s humorem, tak je dobře....včera jsem měla opravdu dost, takže to zkusím příště a napíšu další zážitky:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2007
        Autor: fafejt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Odhodlávám se už třetí rok, nyní jsem si objednala dvoustranné šlapky, z jedné strany nic, z druhé nášlapy, ale když čtu o tvých pádech, zase mě odvaha opouští. Ani mně se lehnout na zem nechce, padám jako zralá švestka! :-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Neboj, jak jsem se tady dočetla pád si zřejmě zkusili všichni, takže ......nevzdávej to dopředu:-) Mě už je dneska fajn, modřiny začínají žloutnout a tělo přestává bolet:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2007
      Autor: fafejt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

             

        Ježkovy voči! To jsi to tedy těma žlutýma modřinama vylepšila! :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Mám nášlapy týden, takže najeto jen cca 200km, ale už bych je nevyměnil. Jsem s nima rychlejší, protože nohy nejen tlačí, ale i tahají. Jezdí se mi s nima prostě skvěle a jsem fakt tak nadšenej, že jsi říkám, že jsem jouda, že jsem je nepořídil dřív. Jenže já nemohl furt sehnat ty správný sandály. Koupil jsem oboustraný a vzal si k tomu ty plastový destičky, co se díky nim dá udělat na druhý straně normální pedál, protože jednostranný se mi zdály těžký a ty plastový destičky tam asi nikdy nedám :o) I když možná jo, kvůli jízdám pro rohlíky atd. No uvidíme. Na začátku jsem nechápal, jak to tam vůbec zacvaknout nešlo mi to a nešlo. Bylo to strašně natvrdo. Tak jsem ten šroub skoro úplně povolil a teď to jde snadno. Někdy až příliš. Až si trochu zvyknu začnu zase utahovat, ale ještě to tak nějakou chvilku nechám. Spadl jsem jen jednou. NA křižovatce. Vycvakl jsem si jen jednu nohu, abych byl připravenej se rozjet a kolo se mi začalo pokládat na druhou stranu:o) V panice jsem škubal nožičkou, ale bohužel ne do strany a potupně si lehnul:o) Od té doby se mi to zatím nestalo. Ale musím na to myslet. Začíná se mi to zažívat, ale automatika přijde asi za dost dlouho.
    Takže doporučuju: Vytrvat! Povolit to skoro na maximum a postupně přitahovat, podle toho jak to bude nebo nebude "akorát" Hodně štěstí!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Naslapy- tahani nahoru

           

      Zrovna tahat naslapama nahoru nartem by se nemelo. Pri spravnym slapani to jednak nestihnes, muzes si privodit i zdravotni problemy, navic je tim svalstvo nohy namahany zase jinak, takze pri slapani "nahoru i dolu" nepujde urcite udrzet vyssi rychlost nijak dlouho. Nemluvim pochopitelne o krizovych situacich, kdy se clovek potrebuje vydrapat do nejake prudke strane. Naslapy proste nejsou urceny pro tahani nartem nahoru, to je zakladni chyba. Stejne tak se netaha nahoru pri kruhovym slapani, ale to uz tu bylo taky X-krat :o)
      Nejvetsi vliv na rychlost jizdy ma u naslapu pevne dana spravna poloha nohy na pedalu a hlavne primy prenos sily pri zaberu, protoze tretry- i ty sandaly- maji tvrdsi podrazku nez obycejny boty a jsou "zelezo na zelezo" spojeny primo s pedalem. Energie slapani se teda neztraci proslapavanim 2-cm mekke podrazky.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Naslapy- tahani nahoru

             

        Tak já osobně jsem za možnost "tahání pedálu nahoru" u nášlapů neskonale vděčný. Kolikrát mi to umožní dojet a přežít, když se přecením (což je bohužel dost často) a nohy prostě už bolí a nemám sílu na šlapání dolů, tak to otočím a začnu tahat nahoru, protože svaly při tom užívané ještě nejsou tak utahané a nebolí. Zvláště dobře se mi tímhle způsobem jede na vysokou frekvenci například do kopce, dolů potom zase dupu na pedály klasicky shora. Neumím moc jezdit do kruhu (pořád ne a ne to dostat do krve), a taky nemám moc fyzičku, takže určitě nejde o ideální situaci jakou popisuješ ty, ale to neznamená že se to takhle nedá použít :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Naslapy- tahani nahoru

               

          Matyxi už se na Tebe zítra docela těším :-) podle toho jak sám sebe popisuješ tak to vypadá že jsi ještě větší larva než já :-)))) Já o nějakém šlapání do kruhu vím teoreticky asi měsíc :-)) ale tahat pedál nahoru nášlapem když nemůžu? tak jsi lepší než já :-) já bych snad radši tlačil :-)) nebo nandal "kašpárka" a valil))) no foťák si vezmu radši taky, protože co kdyby jsi se válel třeba dřív než se budu válet já?? :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Naslapy- tahani nahoru

                 

            jo, jsem děsná larva ;o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Naslapy- tahani nahoru

               

          No, já teda když už nemůžu šlapat dolů, tak tahat přes nášlapy už vůbec ne, to je ještě horší ;-) Dělám něco špatně ? ;-) O své fyzičce ale nechci nic slyšet ;-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Naslapy- tahani nahoru

               

          Ha, uz jsem tu. Odkud se vzaly ty hlasy? Ze bych se taky naucil tahat nahoru? :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Naslapy- tahani nahoru

                 

            Já tedy fakt nevím, mám to opravdu jen chvilku Vašku, ale já tahám trochu nahoru automaticky. Aniž bych chtěl a nějak o tom přemýšlel. Taky mě teď bolí svaly, o kterých jsem dřív nevěděl :o) A dělám občas to, co Matěj. Když mě bolí nohy, tak začnu víc tahat a míň tlačit a jedny svaly si odpočinou a namáhaj se druhý. Dřív jsem si takhle pomáhal tím, že jsem posunul nohu na pedálech dopředu a při šlapání se namáhaly nohy jinak.
            Jo a ještě něco, on asi bude i dost rozdíl v tom jak mám ty nohy. Ty bys musel tahat fakt nahoru proti zemský přitažlivosti, ale já začínám táhnout dolů a zároveň k sobě. Je to zkrátka jinak. ALe nevím jestli to dobře popisuju ani jestli jsem to stačil dost odpozorovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2007
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Naslapy- tahani nahoru

                   

              Mozna je to pri jezdeni vleze trosku jine nez pri normalni pozici. Kazdopadne zkus spis vic tahnout patou a tah nartem vynech. Pri frekvencnim slapani stejne ani nemas cas tahnout nartem, maximalne pri silovem.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2007
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Naslapy- tahani nahoru

                   

              Jasny, v pohode. Ja jsem to myslel ciste technicky, jak by se slapat melo, ale jak kdo slape, do toho mi nic neni. Co bych za to dal, abych sam slapal 100% spravne :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2007
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Naslapy- tahani nahoru

                 

            Juj, tak o těch hlasech fakt nic netuším, nebyl jsem v tohle vláknu od té doby, co jsem včera přihodil ten příspěvek. Tak tu asi bude hodně "tahačů" ... jo a mimochodem, většinou tahám "patou", nikoliv "nártem", tzn. že chodidlo držím v úhlu jako při správném šlapání "dolů" .... ale občas to otočím a nejenom tahám nártem, ale i šlapu dolů jakoby "na špičkách" .. prostě mám propnutý nárt a ono to funguje skoro jako bych si posunul sedlo výš, prostě to zase bere úplně jiné svaly a někde jsem četl, že tento způsob šlapání pěkně rýsuje lýtkové svaly .. ale ono je to asi jedno, když někdo jezdí jako já (tzn. spíš méně než více), nemá z těchto "špatných" druhů šlapání žádné vedlejší zdravotní dopady a zároveň rozhodně nemá žádné ani "hobby" závodnické ambice, tak proč ne ? :o)))))

            [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Prostě si je povole a trénuj vycvakávání "nasucho".

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dlakodlak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Dal jsem na zdejsi rady a jsme tomu rad! 1. Kup oboustranne, jednostrane jen starost jak naslapnout (kamos ma ty jednostrane a je z toho na mrtvici) 2. Uplne si povol naslapy, mam je asi rok a porad max povolene, uz nekolikrat jsme myslel z elezim a v posledni chvili vyhodil nohu. 3. Pri jizde z kopce nevycvakavat. Tohle jsem nejak nechtel pochopit, ale castou jizdou v terenu potvrzuji, ze nezacvakla tratra je nebezpecnejsi nez zacvakla.!!!!Neboj se toho zvyknes si a bude po padech!!!! Mnohem lepe se ti bude slap!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Charon11)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

         

    Myslím, že hned od začátku jít do nášlapných pedálů bylo příliš unáhlené. Wert to určitě nemyslel špatně, ale já bych ze začátku volil plastové klipsny, které se dají připevnit na původní šlapky. Tak si člověk natrénuje,nebo spíše zažije připevněné nohy k pedálům. Klipsny přetáčejí pedál na hranu, tak se i dobře trénuje natočení pedálu a vsunutí nohy na šlapku. To vše se pak hodí pro rychlé nasazení zámku do nášlapného pedálu. Výhodou je i to, že levá noha může být pevněji přitažená páskem a pravá volně v případu nouze. V neposlední výhodou je, že mi stačí třeba treková obuv. I tak se člověk dostane do situace, ze si pěkně ustele. Teprve pak bych si pořídil nášlapy. Já používám obé, ke klipsnám se vracím většinou v zimě, kdy používám teplejší obuv. Ještě doporučuji, mít jeden z nášlapů volnější na vyndavání, asi ten na pravou nohu. Jak kdo je zvyklí. Honza

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (quaker ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      Naslapy jsou bezpecnejsi nez klasicky reminkovy klipsny. Ty maji jenom tu jedinou vyhodu, ze v nich trosku upevnis nohu i v normalni obuvi.
      http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=4651...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

           

      aby to nedopadlo takhle.. :-) http://www.super.cz/vtipky/7440-letani-na-kole...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2007
      Autor: alvapinka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nášlapy a pády..... poradíte mi?

             

        To je frajer :-) Chtěl bych vidět jeho výraz v obličeji.Bez přilby ten pád mohl vypadat zajimavě :-) Tady všichni vidíte,že existují blázni co jezdí bez přilby na bikovi a ještě v lese mezi stromy.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2007
        Autor: Karel4
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024