reklama

Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

Udělal sem se měřenína velikost rámu pomocí odkazu co sem našel tady někde v diskuzi a z výsledku nějak moudrej nejsem protože nevím co ty jednotlivé položky znamenají. Takže od začátku. Co znamenají položky Hardtail Standover Height Range, Full Suspension Standover Height Range, Virtual top tube length (to sem pochopil jako horní trubka rámu), Stem length, BB-Saddle Position , Saddle-Handlebar. Určitě jste si to někteří dělali tak budete vědět, s pomocí slovníku se to moc nedá, nevyhazuje to moc cyklo výrazuy. :-/

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
  • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

         

    Tady máš obrázek + ty výrazy, takže to tam vše uvidíš:
    https://www.canyon.com/_en/mountainbikes...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

           

      Tak ještě jednou a lépe ten odkaz:
      http://www.canyon.com/_en/mountainbikes...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

             

        Týýý jo. Tak to je trefa do černého. Tohle sem přesně potřeboval. Díky moc.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

               

          Zkus si i tohleto, sikovna vecicka
          http://www.canyon.com/_en/tools/pps.html

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

                 

            Díky za tip. Zkusím to projet.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

                 

            Tééééééééééda, to je paráda :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

                 

            Jako orientace je ten jejich pps systém dobrý, ale co už pár kamarádů kupovalo Canyona, tak jsme ten systém více studovali a zjistili, že velikost rámu, kterou to vyber, je příliš závislá na délce nohou, kterou berou jako prioritní a vyberou rám a délku ladí více představcem. A to se mi vůbec nelíbí.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

                   

              Teď jsem tam zkusil vymodelovat trošku atypickou postavu s extrémně dlouhým trupem a rukama s údaji:
              188,83,72,75 (ty další nejsou podstatné). A pro takovou výšku a tak dlouhé ruce při nastavení komfort pozice to doporučí Mko (pro Canyon ESko) a to jen kvůli 83cm do rozkroku. Na takovouhle postavu ovšem bude i L-ko krátký a musí vzít minimálně Lko nebo spíš Xlko i s tím, že bude mít malou nebo zcela žádnou rezervu při stání na zemi k horní rámové trubce a ještě hodně malou vysunutou sedlovku (u Lka ale ty problémy budou ještě zcela minimální).

              [ Zpět ]
              Datum: 18.05.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

                     

                Orientacni to je, ale umozni to trosku si predstavit, jak to kolo bude asi vuci dane postave vypadat. Pri tech druzich kol- od silnicnich az po endura a FR nebo co to tam vsechno je, je tahle vec docela unikatni.
                Atypicke postavy budou mit v techhle modelovych prikladech vzdycky tezkosti, pokud tomu clovek nerozumi a neumi si domyslet i ten "zbytek" nebo si nenecha poradit od nekoho, kdo se v tom vyzna. Ja taky nejsem zrovna konfekcni typ, i kdyz mi to nejakou velikost vyjede, svuj idealni ram bych si dneska radsi nechal udelat na miru.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.05.2007
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výsledky měření rámu. Co z toho plyne?

                       

                  To je hodně zajímavé. Zkoušel jsem fit calculator i canyon a oba mi vyšly úplně jinak a stejně nikde mi to neřekne, jak dlouhý představec na mou výšku a vůči geometrii mám použít a to nemluvě o výšce sedla oproti řídítkům. Z Canyonu jde jen poznat, že čím výšše bude představec, tím bude jízda komfortnější, nebudou se tolik hrbit záda, ale to je tak vše. Jenom upřesňuji, že mám atypickou postavu (193cm, delší nohy, ruce kolem 70cm). Také pořád řeším posez a stejně jsem ho ještě nevyřešil. Při delší jízdě mě bolí záda i ruce :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.09.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (zralok)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

538 cyklistů (3 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024