reklama

Presmykac

Ahoj, prosim o radu, potreboval bych presmykac na
3prevodnik.
novy LX od shimana neni vubec schopnej prehodit na nejmensi prevodnik. Xgen od sramu je na tom mnohem lip, ale porad je to malo..... Mam starickej Sachs 5000, kterej to zvlada, ale ma uz silenej vakl.
Nechci kupovat delsi osu..... uz ted mam pocit, ze mam nohy od sebe jako naka potvora....mam kliky deore na 4hranu 26-35-48. diky za kazdou odpoved, kazdej nazor.

[ Zpět ]
Datum: 14.05.2007
Autor: Hrabe-X
  • Re: Presmykac

         

    Z vlastní zkušenosti ti můžu poradit: Najdi si DOBRÝ servis a nech to na nich. Měl jsem podobný problém s klikami 48-38-28, vyzkoušel několik přesmykačů, které podle tabulek měly perfektně fungovat a nic. Tak jsem nakonec rezignoval, dal kolo do servisu ať se kluci snaží. Druhý den bylo vše připraveno a funkční. Nakonec použili nejlevnější potvoru od Shimana (myslím C050) určenou pro 42-32-22. Ale hlavně, že to funguje a i spřesmykačem jsem platil 250,-Kč :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Gard)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Presmykac

           

      hm, tohele me taky napadlo... zkusim zkratka nakej levnej presmykac....
      diky

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2007
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Presmykac

         

    Mam take problem s presmykacem a chtel bych poprosit o nejake tipy co s tim. Nemuzu prehodit na nejvetsi talir. Vse fungovalo bez problemu - sundal jsem jenom kliky abych poradne procistil prevodniky a kdyz jsem dal kliky zpet na kolo a nasadil retez tak se mi nepodarilo prehodit na nejvetsi talir. Do niceho jineho jsem nevrtal... Zkousel jsem stelovat ty sroubky H a L ale to je pouze na dorazy,ne? Toz s tim pujdu asi do servisu - ale stve me ze takovou prkotinu nezvladnu sam :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kobalto)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Presmykac

           

      Dotáhl si dostatečně kliky po nasazení zpět na osu? Pokud Ti nejde zařadit největší převodník tak je možné, že kliky jsou oproti stavu před demontáží na ose posunuty směrem vně a vodítko přesmykače na ně nedosáhne. Pokud tomu tak nemí, tak je třeba povolit šroub dorazu na přesmykači, případně přitáhnout lanko.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (C)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Presmykac

             

        To je tez posledni varianta co me napada. S lankem jsem nehybal cili tam by problem nemel byt. Pri tom razeni na nejvetsi tac se opravdu voditko retezu nedostane radne na velky prevodnik. Zkousel jsem i kliky naklepnout na ctyrhran osu protoze mi prislo ze kliky jsou jak pises prilis vne. Dotahnout myslis normalne ten imbusovy sroub na klice?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kobalto)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Presmykac

               

          S naklepáváním opatrně, stačí pouze silně dotáhnout 8mm inbus v ose kliky.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (C)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Presmykac

         

    Zkusil bych odpojit lanko, povolením dorazových šroubků nastavit největší rozsah pohybu ramínka a zkontrolovat jeho polohu vůči nejmenšímu převodníku a jeho rovnoběžnost s převodníky. Možná budeš muset opravdu vyměnit středovou osu za delší. Můj prastarej favoriťáckej smyk zvládne na favoritu trojku v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Presmykac

           

      Nebo zkus takovej fígl. Sundej pravou kliku, obal čtyřhran alobalem a po dotažení kliky zkontroluj, jak to chodí. Změř si ale nejdřív vzálenost velkýho převodníku od rámu, tím by ti v případě úspěchu měla vyjít nová délka osy.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Presmykac

           

      no jasne, to sem zkousel.....voditko tam vubec nedosahne.Favoritackej presmyk taky neni to pravy odechovy, vzdyt vubec nema paralelogram.
      Delsi osu davat nechci, protoze ty kliky (deore) sou uplne nesmyslne tvarovany a mam pocit, ze mam pedaly strasne daleko od sebe....
      Nevim, proc, na 2. kole mam LX hollowtech II a ty sou uplne v pohode.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2007
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Presmykac

             

        To je právě obecný problém shimano přesmykačů. Hollowtech dva mají jinou řetězovou linku a mají převodníky o 2,5mm dále od rámu, což zkurví řetězovou linku (to ale nijak moc nevadí).
        Ale řeší to ten problém shimano přesmykačů, které s tou původní řetězovou linkou velmi často měly problém shazovat na nejmenší převodník.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Presmykac

               

          presne jak rikas.....ja to taky nechapu, proc je to tak...
          na 2. kole, kde mam HollowtechII sem to vyresil tak, ze sem presunul 1 poklozku z prava doleva a dal tam X-gen...
          retez linka je ted lepsi, ale porad se mi to este zda malo...
          a mas teda, kerej konkretni presmykac by mi moh pomoct?

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2007
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Presmykac

                 

            To je o náhodě (zkusil bych nějaký z nižší sad), ten problém jsem viděl na hrozně moc kolech a většina lidí na to kašlala a špatné shazovaní na malou placku neřešila.

            Podložku zprava do leva bych ale rozhodně nepřesouval. Budeš mít pak levou kliku o 0,5cm dál od rámu, což je dost. Oproti tomu o 2,5mm horší řetězová linka je mnohem menší zlo.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Presmykac

                   

              nevim, jak to ma bejt spravne, ale puvodne sem mel vpravo 2 podlozky a vlevo 1......myslim, ze ani to nebylo idealni.
              nevim, jestli je to takovej problem, ze je leva klika dal... ja to castecne vykompenzoval mirnym posunem kufru na bote.....a nemam s tim problem.
              A co se tyka toho prehazovani... neni to o tom, ze by to slo spatne, mne to nejde vubec.
              ale dik za rady

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2007
              Autor: Hrabe-X
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

189 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024