reklama

barvicky na kolo

Ahoj všici... Nema nekdo zkusenosti s barvama na kolo? Po peti letech provozu v pisku i na sněhu a soli je muj bicykl už značně orezly a neco by to s tim chtelo udelat. Slysel jsem navic o barvach, co chrani pred soli, kterou silnicari pouzivaji v zime, ale na internetu jsem to nikde nenasel. Neexistuje neco takoveho i na kolo? Diky...

[ Zpět ]
Datum: 12.05.2007
Autor: zkoumi
  • Re: barvicky na kolo

         

    ja si citybajk natrel hammeritem a spokojenost, ale vypada to desne odpudive :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: barvicky na kolo

         

    Já myslel že odolnost je spíš daná neporušeností vrstvy barvy. Ona je sůl schopná se prožrat skrz barvu?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2007
    Autor: Zoid
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: barvicky na kolo

         

    Mě by zajímalo, jestli řešíte nějaké drobné bitevní šrámy. Mám na pár místech rám odřený až na kov, jsou to spíš takové rýhy jako po hřebíku a přemýšlím, co s tím, jestli to mám nějak řešit.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: barvicky na kolo

           

      Já to řeším tím, že kolo nemyju :o)))
      A u auta činím stejně :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: barvicky na kolo

             

        Já to u normálního kola taky nikdy neřešil, ale u tandemu mám pocit, že mě měl vydržet co nejdéle, takže ho chovám jako v bavlnce.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2007
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: barvicky na kolo

           

      Kdyz se me podobny sramy zacaly objevovat na kdysi novem kole, chtel jsem to vzit bezbarvym lakem. Ale nez jsem se k tomu dokopal kolo prestalo byt nove a uz me presla chut to kolo chovat jak v bavlnce..

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2007
      Autor: Koťas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: barvicky na kolo

         

    Jako kluk jsem měl favorita, které ho jsem cca každé tři roky poctivě rozebral, rám a vidlici smirkovým papírem očistil a pak nalakoval autosprejem. Dělal jsem to i v ranné dospělosti, kdy jsem ho měl přestavěný na crose a slušně vybavený. Před víc než pěti léty jsem se rozhodl, že přece jenom nemůžu pořád jezdit na takovém starém kole, byť s nejlepší přehazovačkou, řazením, apod., které se na to daly strčit. Koupil jsem od Authora rám na stratose a nechal jsem si postavit crose mě na míru (jednak měřím 193 cm a jednak jsem potřeboval opravdu odolné kolo s kvalitními komponenty). Po třech létech, kdy jsem měl na něm najeto 20 tis. km, odešla vidlice. A protože je to trochu větší zásah do kola z hlediska rozebírání, nechal jsem rám úplně odstrojit a znovu nalakovat. Byl totiž taky pěkně pobitý kameny a cestováním. Většina větších cykloservisů má kontakt na různé "lakovny" a jsou schopni tuto službu zajistit. No jo, jenomže na tom crosu jsem měl ocelo-molybdenový rám (nebo jaké slitiny se na to používaly) a těmto rámům až tak nevadí tryskání. Dneska jsou rámy z různých slitin hliníku a u těch má silnější tryskání negativní vliv na pevnost a životnost rámu. Takže až můj nový horák bude za tři roky potlučený, tak si ho rozeberu, očistím a přestříkám sám - jako za mlada :-)) Naštěstí mě na tom vzhledu až tak nezáleží (myslím, když bude jednobarevný a bez log), aspoň bude míň lákat zloděje.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (martin99)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024