reklama

VOZIK HOME-MADE

Ahoj lidi. Jelikoz na kole cestuji a nekdy potrebuji na vzdalenost tak 30km premistit i pomerne obemna bremena kolem 50kg ktera se nedaji dat nijak na nosic napadlo me dat za kolo vozik. Koukal jsem co se nabizi a bud je to moc drahy a nebo to ma prilis malou nosnost. Napadlo me si ho teda postavit - rekl bych ze me to vyjde urcite levneji nez 10 000 a budu ho mit na miru. Nejlepe na koleckach z BMXu aby to neco uneslo z hlinikovych trubek vetsiho prumeru. Taktez by vozik mohl byt castecne brzdeny aby me to pri tech 50kg na nem a brzdeni z ostrejsiho kopce kdyz se postavim do pedalu neotocilo. Zajima me jestli nekdo z vas neco takoveho nestavel nebo nema nejake rady a zkusenosti. Za kazdy podmet, namet ci radu a upozorneni budu velmi vdecny. Hezky den, Thompson

[ Zpět ]
Datum: 07.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (nepr. Thompson ([email protected]))
  • Re: VOZIK HOME-MADE

         

    Kdysi v dávných dobách za sebou motorkáři tahali tzv. páva. Byl to kapotovanej, myslím že nebržděnej jednokolovej vozík, uchycenej snad za zadní vidlici, takže se naklápěl s motorkou. Ale brždění bude problém, snad jedině nějakým hydraulickým systémem.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VOZIK HOME-MADE

         

    Honza G. cosi takového, jednokolového, tahal za lehem. Bylo to tak ňák o ústa. Prý by byl lepší vozík dvoukolý s koly postavenými jako u přetížené Tatry 8-) .
    V minulém tisíciletí jsme potkali v Bulharsku skládací cyklotandem, který za sebou táhl rám z Al trubek, 1200x700 mm, opatřený po stranách kolečky (velikost jako u 1/2 kola-dětského). V rámu byl zavěšený nylonový "pytel" - tedy onto nebyl skutečný pytel, spíš taková korba z tkaniny, poměrně hluboké (světlá výška cca 120 mm).

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2007
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VOZIK HOME-MADE

         

    Nakladni voziky nejsou tak drahe jako detske, treba azub nabizi jeden docela slusne vypadajici za 4 tisice. http://www.azub.cz/cz/voziky/nakladni.php

    Ale svepomoci, pokud mas zdroje, dovednosti atd., to mozna poridis jeste levneji... to se pak kdyztak pochlub. :) Nakladni vozik by se mi taky obcas hodil a i ty 4K mi ted zrovna pripadaji jako docela hodne penez... :)

    Jo a uplne na okraj, ja myslim, ze ty tatry s nakrivo postavenyma kolama je takhle nakrivo maji kdyz jsou prazdny, ne kdyz jsou pretizeny - prave az kdyz se ta naprava zatizi, tak se to 'srovna'... ale mozna se mylim.
    ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2007
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VOZIK HOME-MADE

           

      No jak rikam, taky by se mi obcas hodil, tak jsem se jeste rozhlidl, co dalsiho vypada slusne a nestoji 10 tisic... Mozna se z toho da prinejmensim nacerpat inspirace pro stavbu :)

      Takze taky zhruba za 4K je docela zajimavej
      http://www.dveplusdve.cz/ Croozer Cargo

      Ostatni (treba jednostopy) uz se cenove pohybuji vyrazne vys... :(

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2007
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VOZIK HOME-MADE

           

      Nezatížená Tatra má kola postavená takhle: \ /, přetížená naopak takhle: / \ .
      Inu tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: VOZIK HOME-MADE

             

        Pravda, pravda - kyvadlpvá náprava tak pracuje. U osobáků (T 11, 12, 57 A i 57 B a vlastně i u T 603 a Spartaka) se při propérování měnil odklon aji rozchod. B-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VOZIK HOME-MADE

         

    dělal jsem přívěs z ručního dvoukoláku - konstrukce z ocelových trubek vypletená pletivem. Vozil jsem na tom i něco přes 75 kg. Pravděpodobně z důvodu pružného závěsu se to při vyšší rychlosti (nad 20-30 km/h) rozkmitalo a jednou se mi naložený vozík i převrátil. Ke stavbě nějakého dokonalejšího vozíku jsem se zatím neodhodlal.

    Brždění podle mě není vůbec problém nějak vymyslet - ovládání brzd dáš na zasouvací oj, přes vahadlo to dáš na dvě brzdy a máš to - mechanicky a netřeba tahat ovládání na řidítka.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024