reklama

přilby

Ahoj,
mám takovej možná hloupej dotaz, jak okem poznám, že má přilba odvětrávací windtunely?
Např. Bell AQUILA: http://www.nejlevnejsi-kola.cz/cz/detail...
Asi nestačí když tam chybí síťka.

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Filip ([email protected]))
  • Re: přilby

         

    Tady se bojím, že okem se to nepozná... Když to není napsané v popisu, tak to asi mít nebude... Myslím, že kdyby to helma měla, tak se tím spíš budou chlubit, než že by na to zapomněli ;-)
    A v této cenové relaci to helmy asi opravdu mít nebudou. Loňské modely to měly snad jen X-Ray (ten mám já) za 2800,- a Sweep (např. wewerka) za 3300,-. Jsou to původní ceny před slevou... Možná ještě Bell Delirium..

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přilby

           

      Delirium to ma taky (mam ji a kupoval sem ji kvuli tomu)....

      Windtunely jsou trochu "lepsi" odvetraci diry. Poznaj se podle toho ze dokazou nabrat vzduch, coz napr u uvadene Bell Aguila neplati. Napr diry nahore na helme nemaji zadnou nabehovou hranu, vzduch po nich vicemene sklouzne a nedostane se do nich...

      ale jak psal Jarda, pokud helma ma windtunely nebo neco na ten zpusob, urcite to bude mit uvedene v popisu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2007
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přilby

             

        Přesně tak.

        A už jsi tím nabral nějakého hmyzáka ? ;-) Všichni píší jak jim probzučel pod helmou kolem hlavy a byl vyfouknut zadem helmy. Mně se zatím stalo jen to, že jsem jich pár už nasál do přední části helmy, ale nějak mi vždy propadli kolem štítku zase dopředu a cinkli mi buď o brýle nebo nos ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přilby

               

          tohle se mi zatim stalo jen s kokoskou... tak rychle sundat helemu sem uz nikdy jindy nezvladl :)

          ale myslim ze neco vetsiho (vcela/vosa/cmelak/srsan) by stejne neprolitli az ven

          [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2007
          Autor: pb
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přilby

                 

            ;-)
            No, z toho mi vždycky pěkně hrkne ;-) Ale než jsem se stačil vzpamatovat a přemýšlet, že musím shodit helmu, tak ty potvory pokaždé vypadly ven ;-) Zatím...

            Včela a vosa by možná mohly, ale ty turbopotvory asi už ne... Radši ani nepokoušet ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.05.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přilby

               

          To si musíš vyholit a důkladně vyleštit lebku, jinak se Ti potvůrka zachytí ve vlasech.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2007
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přilby

         

    Poznas to. Podle oka neposoudis miru odvetrani, ale WindTunnel poznas. Helma musi mit pro vzduch nejake vstupy, potom musi vitr pokracovat jakymsi kanalem okolo hlavy a na ten navazuje vyusteni zase ven. Vsechno pokud mozno co v nejprimejsim smeru. Pokud ma helma efektni diry, ktery smeruji proste jenom proti hlave a tam se vzduch zastavi, o WindTunnel se nejedna, i kdyz nekteri vyrobci tvrdi, ze ano.
    Probiralo se to tu pred nedavnem, vyfotil jsem kvuli tomu i priklad, tak se mrkni, je to snad dost nazorny :o)
    http://kolostranky.blog.cz/galerie/nezarazene
    Jinak to diskuzni tema je tady: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=4698...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přilby

         

    Okem bys měl vidět dostatek prostoru pro obtékání vzduchu. Prakticky jednoduše fénem: v jedné ruce držíš fén a foukáš zepředu, druhou ruku dáš za helmu. Pozor na spálení.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přilby

         

    jj,
    diky vsem za postrehy

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Filip)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přilby

         

    Mival jsem helmu se sitkou, ale dnes mam bez ni a je to uplne v pohode. Nebezpeci nejakeho zihadla asi tak nejak existuje, ale pokud nejsi alergik, asi se tohle riziko da podstoupit. Tunely jsou normalni diry v podelne ose helmy a pokud se na ni kouknes zepredu, mel bys videt skrz. Za 1500 se asi takova da poridit, ale bude to jeste neco za neco. Super helma je tak nejmin o tisicovku drazsi :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (karel:-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024