reklama

řazení na držadlech a úhel řídítek

Chtěl jsem se zeptat, zda není poněkud nepraktické takové to otočné řazení přímo na držadlech - mám pocit, že bych mohl v nepozornosti za jízdy omylem přeřadit... A za druhé: je k něčemu dobré nastavování úhlu říditek (takový ten kloub se stupněma), nebo je to jen další mechanický díl, který se může potenciálně pokazit (respektive myslím tím na kole okolo 10000, kteréžto peníze hodlám investovat). Předem díky za podnětné odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 30.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (jakub ([email protected]))
  • Re: řazení na držadlech a úhel řídítek

         

    Sh. Revoshift jsem měl na půjčeném kole minulý víkend na Šumavě (to jsem koukal co je tam cyklostezek). Skutečně se mi občas stalo, že jsem s tím hnul nechtěně. Páčky mi vyhovují mnohem lépe. Navíc Revoshift v kombinaci s jakousi SIS přehazovačkou (sedmikolečkový systém) byl dost nepřesný. Konverguj k páčkám.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řazení na držadlech a úhel řídítek

           

      Díky za radu. Přemýšlel jsem o nějaké starší (slevněné) verzi Author Stratos, ale na těch je toto Revoshift.
      Řekl by mi někdo něco k těm řídítkám?
      Jedna z mých variant je též loňské GT Nomad Sport. Mohl by mi ho někdo doporučit nebo popřípadě nedoporučit? Podotýkám, že mé možnosti jsou okolo 10000. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: řazení na držadlech a úhel řídítek

             

        Ja jsem koupil GT Nomad Sport 2005 s razenim Revoshift za 6700Kc a nestava se mi , ze bych radil tam kde nechci. V porovnanim s manzelky razenim packami mi prijde Revo mnohem rychlejsi(kdyz chci o vic stupnu).Jen na r.2005 je prehazka C202-nikde jsem o ni nic nenasel. Ale radi dobre a za ty penize jsem spokojen.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2007
        Autor: karak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řazení na držadlech a úhel řídítek

         

    Otocny razeni je vec zvyku, ma ho treba i vrcholna rada od SRAMu a pokud se s tim vyhravaji i svetovy mistrovstvi, tezko pujde o neco spatnyho :o) Nekomu proste vyhovuje tohle, jinymu packy (at uz od Sh. nebo SRAMu, jinymu zase DualControl. Kazdej jezdi s tim, co mu vyhovuje, ne?
    Ad nastavitelny predstavec- je fajn, pokud nevis, jaka vyska riditek je pro tebe vhodna, po case stejne vsichni nechaji tenhle vynalez utazenej v jedny poloze, ktera jim vyhovuje. Druhou kategorii jsou treba nekteri "enduro turisti", kteri si behem jizdy v extremnim terenu za pomoci podobnych systemu upravuji geometrii biku, ale to je spis az dalsi stupen po nastavitelnych vyskach zdvihu vpredu i vzadu.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řazení na držadlech a úhel řídítek

           

      Ad otočné řazení:první funkční kus vyrobil kdysi německý Sachs a bylo to v době pravěku MTB-měl skutečně pojistku proti nechtěnému přeřazení a dost krátký krok-až nepříjemně(měl jsem ho)Pak ovšem přišel americký výrobce SRAM CORPORATION s něčím,co nazval Grip Shift-každý si jistě přeloží sám.Od té doby se dá říci,že existují dva rovnocenné systémy řazení.GS byl kompatibilní se Shimanem,později přišla do výroby verze SRAM,která byla kompatibilní pouze s vlastní řadou měničů-používá systém Actuation Ratio-1:1,tzn že pohyb rukojeti odpovídá pohybu měniče.U SH je to 2:1. SH odpovědělo zeslabením pružin v měniči,aby hůře řadil s otočným systémem a vše nazval Ride Light a to prý proto,aby se nám všem lépe jezdilo.Tak si na to vzpome'nte až vám to přestane v bahýnku šaltrovat a přehazka vám bude na hrbech bušit o pastorky či rám :-O))).Sram zase odpověděl přípravkem Bassworm,ale to bych vás už nudil.Zkrátka správnost cesty uznalo SH už tím,že vyvinulo vlastní otočné řazení Revo Shift.Ale to se bohužel nedá srovnávat se Sramem,je dost nepřesné a skutečně neklade valný odpor proti nechtěnému přeřazení.Totéž bohužel platí i u nižších řad rukojetí od Sramu,které se bohužel vyrábí z komerčních důvodů také-co dávat na levná kola???Bavme se o zcela dostupných rukojetích X7 a výše.Kdo jezdil a je spravedlivý,nemůže říci,že trpí nějakými nedostatky.Vnitřní pružina v rukojeti brání nechtěnému přeřazení a silná pružina v měniči zase spolehlivě "shazuje " dolů.Takže co řešit.Co se mi nelíbí je řada Attack-kompatibilní s SH-vše je stejné,ale o5 ten nepříjemně krátký krok a slabá pružina v měničích SH způsobuje nejednoznačné přeřazení pro nás,co vozí Sram komplet.Takže jak píše Vasek-vše je věc zvyku.Nemám rád když někdo tvrdí,že jen tohle je to nejlepší-každý systém má své výhody a své nedostatky-naštěstí je z čeho vybírat a každý necht' zvolí to pravé pro sebe potažmo svůj bike-howg :-o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2007
      Autor: Merida
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řazení na držadlech a úhel řídítek

         

    Původně jsem měl na kole řazení favoriťácké dvěmi páškami na šikmé rámové trubce; později jsem je vyměnil za otočné rukojeti Sachs. Nikdy se mně nestalo, že bych přeřadil nechtěně a blokování proti otáčení rukojetí jsem používal zpočátku než jsem přišel na to, že je zbytečné.

    Tento způsob řazení se mně tak zalíbil, že později, když došlo k neopravitelné poruše šestikolečka Sachs, jsem přešel na otočné řezení Shimana se sedmikolečkem.

    Rozdíl mezi Sachsem a Shimanem byl především v tom, že Shimano má řadicí části kratší (jen několi cm).

    Oba tyto systémy měly ale nevýhodu v tom, že při řazení přesmykačem („talíře”) bylo nutno levou rukou otáčet o velký úhel. Další nevýhodou (jen u Shimana) je ztížení řazení při prochladlých nebo promočených rukou, kdy je nutno řarení více sevřít a za deště se navíc rychleji opotřebují rukavice. Jeden můj kamarád si půjčil na závody MTB (jeho kolo mělo poruchu) kolo s otočnými rukojeťmi Shimano. Závod byl za podzimního chladu a deště a on jej dokončil s prodřenou pravou rukavicí a rukou mezi palcem a ukazováčkem rozedřenou do krve.
    Takže pro příště jsem zkusil páčkové Shimano LX a jsem spokojený.

    Jak jsem tak upravoval kolo, zůstalo dost dílů, takže jsem se rozhodl pro postavení „zimního” kola, které nemusím šetřit. Na starý 3/4 rám z Esky přišly navářky s čepy na véčkové brzdy (LX), pevná treková přední vidlice a řazení s brzdami Acera. Kolo bylo proti ukradení nastříkáno škaredou barvou („svitovská modř”):

    http://www.volny.cz/ovl/ZimniKolo.jpg

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024