reklama

Kazeta.

Chci se zeptat zdejších odborníků na výměnu kazety. Na kole mám osmičkovou a přemýšlím o devítkové. Je potřeba měnit i trojtalíř? Děkuji za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (son.et)
  • Re: Kazeta.

         

    Trojtalíř měnit nemusíš, ale se z přehazovačkou. Máš tam 8 čísel a teď jich budeš mít 9.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: cykloš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta.

           

      Jestli to dobře chápu, tak se musí měnit kromě trojtalíře všechno, i řadící a brzdové páčky.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2007
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazeta.

             

        Nevím jistě, ale měnit se to nemusí. Jenom mu to bude ukazovat osmý převodový stupeň místo devátého (u osmého-osmý, u devátého také osmý)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2007
        Autor: cykloš
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazeta.

               

          Hmmm, a k čemu pak bude dobrá 9-ka kazeta, když na ní bude moci zařadit jen 8 rychlostí...? Dnes má snad každý z nás indexované řazení...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazeta.

               

          Tohle je úplná kravina ze dvou důvodů. Jednak nevim, jak by z 8čky na 9-ku přehodil, když už tam nebude mít polohu.
          Ale hlavně, jak už jsem napsal níže, tak ty řazení mají jiný krok na jeden pastorek, takže to nepůjde vůbec.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazeta.

               

          Je to přesně tak, jak praví Mlok. Devítková a osmičková kazeta se nasazují na stejný ořech, protože mají obě stejnou šířku, ale jiné rozteče mezi pastorky. Proto musí mít každá jiné řadící páky. Nelze kombinovat 9/8, nebo 8/9, řadilo by to nepřesně a jen na několika sousedních pastorcích.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2007
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazeta.

             

        Je to jako pise mlok a abernathy a krom toho co pises ty musis jeste vymenit retez, protoze kvuli jine rozteci pastorku ma i retez na 9ti-kolo jinou sirku.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (H)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazeta.

               

          Osmičkovej řetěz údajně na devítkách chodí slušně. Odposlechnuto od servisáků.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2007
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta.

         

    Co te vede k uvaze, ze chces devitku? Kdyby se delaly schopny 8icky, bral bych je zpatky. Lip se radi, retez dyl vydrzi, ....
    I kdyz se uvadi, ze na trojtalir urceny pro 8ickovy kazety se ma pouzivat 8ickovy retez, bez problemu funguje i 9itkovy.
    Jinak k tomu saltru- je potreba jej menit, jenom kdyz je to 8-rychlostni prehazovacka (obcas se davaji 9..ovy i na 8..ky kazety). V tom pripade to budes muset menit komplet i s radicima packama, budou mit jenom 8 poloh.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta.

         

    Trojtalíř měnit nemusíš,ale řazení ano.Já mám na jednom kole 8 a na druhém 9 pastorků a nevidím v tom rozdíl (kromě finančního),Já bych to v žádném případě neměnil.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta.

         

    Tak tady bylo napsáno něco pravdy a něco zmatků.
    Převodníky jdou použít opravdu 8-čkové i na devítkový řetěz.
    Přehazovačka lze použít v každém případě, i staré STX přehazovačky na 7-kolečko lze použít na devítikolečko (jediné omezení může být kvůli krátkému ramínku, které nemusí zvládnout roszah všech křížených převodů a pak na 34 pastorek také nestačí ani střední raménko).

    Řazení nepůjde v žádném případě a ani nemohl být případ, že by už bylo použito devítkové řazení na osmičkovou kazetu a že by to tedy náhodou šlo.
    8-čková a 9-ková kazeta mají stejnou šířku a tedy jiné odstupy mezi pastorky, řazení tedy nefunguje nikdy, protože délka kroku mezi pastorky nesouhlasí.

    Takže když to shrnu, tak kromě výměny kazety je 100% nutné vyměnit řetěz a řazení. Přehazovačkou pouze v případě, že by původní měla moc krátké ramínko.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024