reklama

Cykloobed v hospode

Ahoj, co je podle vas takovej idealni obed behem cyklisticke vyjizdky na cely den - cca 100 - 150 km? Vzdycky v hospode resim po cem mi bude nejmin blbe a co mi da nejakou energii (mela by to byt spis hotovka :o))... Predpokladam ze gulasek se sesti nebo knedlo vepro neni to prave orechove... Diky za vase nazory

[ Zpět ]
Datum: 20.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondras)
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    To je asi individuální. Já jsem například zjistil, že když se ráno nasnídám a sednu brzy poté na kolo, bývá mi špatně. Takže teď to dělám tak, že napřed jedu na lačno a pak už mi nevadí jaký oběd si dám, ale nesmím se přecpat, což je u mně problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: JIF
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      s tema snidanema je to problem taky se rano najim a pak jedu a krkam jak houser :))) spis to resim tak ze snidam jen neco lehkyho a vyjizdim az za chvilku

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (escobar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    naopak! gelášek nebo vepřoknedlozelo JE to pravé ořechové. Samozřejmě s točeným pivíčkem!

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Posledni dobou se mi zda byt rozumne - ma-li vykon za neco stat - vyhnout se vetsimu mnozstvi masa k obedu. Pokud je jedno jaky podavas vykon, tak je asi fuk co si das k obedu, klidne i to vepro knedlo s pivkem :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      Testoviny nebyvaji spatne. Italove na to maji i nejake cyklisticke porekadlo. Italsky neumim, ale znamenalo to neco ve smyslu, ze pro cyklistiku je nejlepsi kombinace kolo-voda-testoviny.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloobed v hospode

             

        To jsem slysel od hodne lidi, ale me osobne testoviny docela lezi v zaludku, na ceste mi dobre nedelaji... bude to asi individualni. :)

        Ja se nejradeji vubec moc necpu, dam si nekde kus chleba, kus syra (coz zas nekteri jini lide na kole nesnesou, jak jsem zjistil), kus müsli... to vsechno je fajn, ze se da dlabat nekde na mezi pod trnkou, coz mam radsi, nez v hospode (to je navic vetsinou dost ztrata casu - pres den).
        Kdyz uz v hospode, tak jsou dobry polivky (tekutiny, soli, to se hodi, trochu se z toho clovek naji, ale nezabetonuje), treba nejakej ten salatek, nejaky pecivo... jen zlehka. Velky jidlo si dam malokdy.

        Do ty hospody na poradnej dlabanec a pivicko a posedet a uz se nikam nehnat si rad zajdu az po jizde, pozdeji odpoledne nebo vecer, kdyz uz vim, ze dal nikam nejedu, a nebo jen kousek nekam zakempovat...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2007
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      No pivecko povazuju za samozrejmost, aspon dve protoze pitnej rezim se na kole nesmi podcenit :o)) Jde spis o to abych pak tricet kilaku nehekal a nekrkal...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondras)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Já si dávám úplně cokoliv na co mám chuť. Většinou při se sedí ještě chvilku po jídle. Pokud vyjedu 20-30 minut po dojedení, tak nemám problém ani s jakýmkoliv těžkým jídelm typu smažák s hranolkama.
    Když chci něco malinko lehčího, tak si dávám vždy něco s rýží, třeba takové rizoto nebo těstonivy.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      Nápodobně... Tedy, kromě té rýže a těstovin ;-) Když už obědvám, tak pořádně, žádná lehčí strava mne totiž nezasytí na dlouho...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    rejžovej nákyp, těstoviny, pizzu..............

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Opravdu je to hodně individuální. Já jezdim na polívku (nejlépe vývar s nudlemi, ani bramboračka není marná) a pivo. Spořádat celé "hlavní" jídlo, tak už z té hospody neodjedu. Nebo za dost dlouho. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Na obed si dávam načo mám práve chuť. Častkrát len polievku (guláš, kapustnica), alebo potom nejaký rezeň so zemiakmi či ryžou, pizzu, a tak. Na zaliatie pivko alebo kofolu. Po obede väčšinou hneď nevýrážam, prezriem si okolie, hrad, pamiatky,... alebo ak sme viacerí tak chvíľu debatujeme. Žalúdok sa tak v pohode uvoľní a netlačí :)
    Inokedy namiesto obeda postačí aj bageta alebo kebab.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Michalič
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Pokud tu vyjizdku clovek bere bezne turisticky, neni podle me duvod hledat snad nejaky specialni jidla. Jasne, ze s kacenkou, bramborovym knedlickem a zelim se asi nepojede nejlip, ale bezny lehci jidla si muzeme doprat normalne, ne? :o)
    Ty testoviny se zminuji hlavne pro svou obrovskou zasobu sacharidu, takze latek vyuzitelnych jako "palivo" treba pri te cyklistice. Navic jsou i lehce stravitelne, nelezi tak dlouho v zaludku jak treba bucek :o) Ne tak zbytecne se delaji pred kazdym vetsim maratonem tzv. pasta party, cim vhodnejsim nasytit cyklisty :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    moje fyzička je bohužel v natolik dezolátním stavu, že mám potíže občas i s "turistickým" tempem ostatních ... takže jsem ve složení potr. zdrojů pro výlety udělal rapidní změnu a funguje to ...
    a) ráno rozhýbat, pak pořádná snídaně, odpočinek a vyjet
    b) k obědu něco max. lehkého, většinou nejlépe polévka (vývar), ideálně např. s rýžovými nudlemi, když je možnost, nebo max. 1-2 játrové knedlíčky .. k pití nejlépe vodu nebo čaj, ačkoliv pivo miluju, na kole už si ho nedávám, nebo jen pokud mám do dojezdu 10km či méně (těžknou mi po něm děsně nohy)
    c) pokud na to nezapomenu (a když jo, tak je konec), beru s sebou větší zásobu cukrů a sacharidů v mobilní podobě, takže různé tatranky apod. .. to se pak snažím konzumovat tak každé 2 hodiny v malém množství (1ks)

    .... no a po dojezdu je konečně čas na to pivečko a knedlo-zelo-vepřo :o))))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Smazak.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Ahoj, je to fakt! Dle chuti, já se třeba neobejdu na oběd bez pořádný flákoty se šesti,ale má žena Bessy si dá jen smažený květák,každopádně určitě vydatná snídaně!Po cestě na spláchnutí prachu cest tak jedno pivko nebo kofolu a tatranky či jiné cukry.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: deka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    tatranky, čokoláda, minerálka. Po jídlech v hospodě mi bývá zle i když nejedu na kole, snad s vyjímkou pizzy, tak se hospodám vyhýbám. Devět kuchařů z desíti jsou dobytkové.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2007
    Autor: kolař
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Cyklooběd v hospodě beru jako normální oběd a dávám si to, na co mám zrovna chuť nebo co mě zaujme na jídelním lístku + samozřejmě pivo. Abych kvůli tomu, že tam jsem na kole nějak ten jídelák filtroval co je vhodné a co ne, tak to ani náhodou!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2007
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      Moje řeč, když mám hlad, tak se musím najíst, cpát se Fit tyčinkama mi nedělá dobře :-) to pak jedu a nemyslím na nic jiného než na jídlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2007
      Autor: Toffiffee
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    na kole i na běžkách vždy vybírám podle levého sloupečku (hmotnost), nebo se na to rovnou zeptám. Guláš s deseti nebo něco podobného to obvykle jistí. Snažím se vyhýbat smaženým a tučným jídlům. Tělo takto upravené potraviny tráví pomaleji (takže energie docházi později). Nejlepší poměr čas trávení/ energie mají předem naštípané škroby- těstoviny, pečivo,
    Nicméně pokud jsem už mám hlaďák (jsem hypoglikemický), dlabu cukry- v cukrárné klidně sním zákusky za 50kč, když to žaludek už nezvládá tak bujón (loni jsem na Drásalovi fakt ocenil, když jsem dorazil na 100km a tam byl právě bujón). Na TdF ho dokonce kdysi vozili v bidonu. Ovoce, zejména banány, taky pomohou.
    Jako traťovky beru musli tyčinky, bebe sušenky, jablka, banány atp. Opět se vyhýbám potravinám s vysokým obsahem tuku (třeba tatranky mají kolem 40%) kvůli trávení.
    Pozn. na závěr: Mám docela špatně fungující pálení tukových zásob, takže co nemám v žaludku na to nejedu (i když zhruba před měsícem jsem ho konečně nakopnul, ale musím se kvůli tomu hýbat opravdu hodně- zase to dodává spoustu energie :) )

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2007
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Hlavne si nedavej celozrnou housku. Vcera jsme dojeli ke krasnemu jezeru uprostred lesu a ja potreboval zahnat hlad. Po druhem soustu rup a zlomil se mi zub:-) A bylo po romantice:-)))

    Ale jinak v hospode si davam lehci jidla. Miluji smazak, ale po tom se tezko rozjizdim, takze kdyz nemam mlsnou, snazim se mu vyhnout:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Zakladna chyba je mysliet si , ze existuje nejake univerzalne idealne jedlo pre kazdeho. Dokonca aj pre jedneho cloveka to moze byt podla okolnosti vzdy ine.
    A hlavne nepodliehat modnej absurdnosti, ze o tom ma rozhodnut hlava. Staci sa jednoducho spytat brucha, to je ten spravny odbornik, on ti s celym telom odpovie, hlava musi iba pokorne cakat na odpoved. Telo vie najlepsie co potrebuje a ked mu to chyba tak si to vypyta a moze to byt kludne aj kus slaniny.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (o. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Najíst před jízdou se nesmim, maximálně polívku. Vloni jsem udělal v Jizerkách chybu a vyrazil po obědě (pořádným), navíc bylo docela vedro a cesta začíná cca.10km stoupáním k Nebeskýmu žebříku. Asi v polovině (u Francouzských kamenů) mžitky před očima, srdce v krku, humus. Ležel sem 20min. vedle kola, pak to sice šlo, ale hooodně pomalu :(((
    Po cestě hospody neřešim, v batůžku se vždy něco najde, nejlíp někde, kde je pěkný výhled :)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      Zažívám tyhle stavy nenajedenej a nemusím kvůli nim šplhat k Nebeskýmu žebříku. Synek veze v ruksaku resuscitační soupravu a minule jsem naskočil prej až při třetím "Pal".;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Ahoj bicyklisté, jakže se stravovati?
    Tož já jsem si dala báječnou svíčkovou v báječném bufáči (nekuřácký stůl). A Matonku s citronem. Ovšem ujela jsem skoro o řád méně km.....No a pak jsem měla myšlenky spíše na BED než na CYKLOšlapání. Podle mne to je spíše o tom jak je uvařeno a jaké výhledy do krajiny jízda skýtá nebo kterýžeto hrad po levici se krásní. Jezdím po značně se střídajících převýšeních po turistických značkách, jízda po vrstevnici - to lze jen vzácně. A nejraději zabloudím třeba v lese na lesních cestách a když skončí pěšina v močálech či kopřivách, tak to teprve v té chvíli je člověk v přírodě, že?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Františka Tommy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Pročítám tady vaše příspěvky a trochu postrádám "ženský prvek". Holky, co vy si dáváte k obídku při cestách na kole? Hledám tady totiž inspiraci, co objednat na oběd při srazu v Kralovicích. Vzhledem k většímu počtu strávníků nám v hospodách (které objednávám na neděli a úterý) připraví pouze jeden druh jídla. Zatím to vypadá na gulášek se šesti (v neděli)a nějaké těstoviny (v úterý). 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      Smazak, bramborak, v nejhorsim susenky s orisky nebo nejaka polivka.Testoviny jsou take akceptovatelne. Gulasek moc ne-e.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    moje rada je jednoduchá: STAREJ SE O SVÝ TĚLO A POSLOUCHEJ, CO TI ŘÍKÁ. Ono si samo řekne, co je pro něj dobré a co ne. Každý jsme jiný a každý to máme jinak.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Jedno jídlo na celý den nestačí. Stejně, jako je potřeba pravidelný přísun tekutin, je tomu i s jídlem. Když člověk cítí potřebu jíst nebo pít, je už pozdě.

    Lehké jídlo jsou třeba banány. Zjistil jsem, že po ranním „turkovi” se mně jede lehčeji (povolený doping i u běžců). Co si dáš na oběd, záleží jen na Tobě. Žádné rekordy stejně asi dělat nemíníš.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloobed v hospode

         

    Postupem času jsem se dopracovala jen k polévce s chlebem. V poslední době ale vítám jen porci vařených brambor nebo porci vařené rýže, ovšem ne všude jsou ochotni dát samotnou přílohu...
    Mě osobně to na zasycení stačí a blbě mi po tom rozhodně není :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloobed v hospode

           

      Takže na fotkách z akcí na těch talířích před tebou jsou jen divadelní atrapy?;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024