reklama

Kotoucove brzdy Shimano Deore

Mam asi 2 mesice stare kolo Scott Scale 50 s kotoucovymi brzdami a po nejake dobe jezdeni zacaly pri intenzivnejsim brzdeni vrzat. Bohuzel, ten zvuk s odtupem casu je cim dal intenzivenjsi a ja nevim co s tim. Odmastil jsem kotouce a profoukl jsem i brzdove oblozeni vzduchem (vysokotlakovou vzduchovou pistoli) a je to jeste horsi. Nema s tim nekdo zkusenosti, jak to odstranit?

[ Zpět ]
Datum: 19.04.2007
Autor: Dzany
  • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

         

    Cim jsi ty kotouce odmastoval? To muze byt prvni pricina, nekdo to zkousi treba redidlem a to je mastne!
    Druha vec- desticky. Nemas mastny desky? I ta vysokotlaka pistole (mimochodem jeji pouziti nema v tomhle pripade vyznam) muze mit mazani olejem, pozor na to. Nekdy na jejich odmasteni pomuze stejne jako na kotouce nejlip isopropylalkohol, mne jednou pomohlo i jejich povareni v octu.
    Desky muzou byt taky speceny= na jejich povrchu se udela zesklovatela vrstva. Pomuze to opatrne zdrsnit jemnym smirkem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

           

      Aha, ty se tu ptas dvakrat :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

           

      Ja jsem to odmastoval klasickym jarem. A stejne to nepomohlo. Myslite si, ze to muze byt jen tim, ze se to zajizdi? Mam na tom nalitany 520 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2007
      Autor: Dzany
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

             

        Jarem odmastis tak leda nadobi :o) Pokud nesezenes nic specialnejsiho, docela postaci jakakoli vysokoprocentni lihovina, ani technicky lih neni spatny.
        Ad zajizdeni brzd- normalne staci se nekolikrat rychle rozjet a poradne zabrzdit, pokud najedes treba i 520 km na rovine bez intenzivnejsiho brzdeni, tak je klidne mozny, ze si to jeste "nesedlo". Kdyz se do toho clovek obuje, zajede brzdy nekolika rychlyma rovinkama a prudkym brzdenim i za par minut pred barakem :o)
        Pisteni brzd nebo podobny zvuky bych ale v jejich neostatecnym zajeti moc nehledal, nezajety brzdy proste "jenom" nebrzdi na svuj 100% vykon.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

               

          Takze do servisu asi co? V pondeli to tam dam!

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2007
          Autor: Dzany
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

                 

            Kolo mas v zaruce, tak proc ne do servisu, ale treba mne osobne by bylo lito nekde nekolik dni nechavat kolo, kdyz na nem muzu jezdit. Je plna sezona, takze v servisu budou mit plny ruce prace a na pockani ti asi nic neudelaji.
            Nejdriv bych byt tebou zkusil sam odmastit nejen kotouce, ale hlavne i ty desky necim poradnym, nejspis to bude timhle a to zvladnes i sam. Ale jestli se ti nechce, tak ten servis.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

         

    Stačí technický líh. Kotouče se čistí hadrem dobře. Když čistím destičky kola vyndám a mezi destičky provleču namočený hadr. Párkrát to projedu a je to čistý. Žádná věda.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

           

      Ten techn. lih uz jsem tady taky uvedl. Dokonce jsem jednou v nouzi s uspechem pouzil hadrik namoceny v domaci hruskovici :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

             

        To je škoda lít jinam než do sebe :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoucove brzdy Shimano Deore

               

          To jo, ale ja nechtene krome retezu maznul i kotouc a zrovna jsem nic jinyho po ruce nemel :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024