reklama

cross, ACERA ČI ALIVIO? Či něco jiného?

Kupuji kolo pro ženu, a váhám. Někteří známí říkaj, že na to naše ježdění stačí cokoliv od deseti tisíc, jiní zase že osazení minimálně Alivio či ještě lépe Deore... Žena váží 70 kg, počítáme v drtivé většině s lehkým terénem, tak dva tisíce kilometrů ročně. Značkou si také nejsem jist, uvažuji 4ewer či Apache zatím...

[ Zpět ]
Datum: 16.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (starej.konzerva ([email protected]))
  • Re: cross, ACERA ČI ALIVIO? Či něco jiného?

         

    já mam dosluhujícího 4evera Energy a můžu doporučit, vůbec jsem ho nešetřil a je to celkem držák. Jinak každopádně radši Alivio a ještě lépe Deorečko

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2007
    Autor: elbunda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cross, ACERA ČI ALIVIO? Či něco jiného?

         

    Co se osazení týče, řekl bych že od Acera výše (včetně) už je to vcelku jedno, zvláště na osmikolečku. Možná to řadí trošku víc těžkopádně, ale funguje tak jak má a ani frekvence servisu není o moc vyšší (naopak třeba XTR je třeba doseřizovat častěji než Alivio (alespoň to tak bylo u starších řad)).
    Spíše bych hleděl na investice jinde, kde jsou opravdu znát. V řádu deseti tisíc tedy rozhodně ne vidle, tam je to spíše lepší nechat pevnou, nebou alespoň nějakého lepšího Suntoura. Dále pak rám, ráfky a třeba hodně znát jsou i náby. Středové složení potom zase kvůli životnosti, jinak se to prodraží.
    A z těch dvou značek bych raději volil Apache, ale to je čistě osobní preference.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cross, ACERA ČI ALIVIO? Či něco jiného?

         

    Konzervo, testoval jsem jeden rok (2006) Author Basic 10.500 Kč...mám jen dražší kola od 20.000 Kč ale byl jsem jím nadšen. Jak praví výše Matyx, osmikolečko je jednoduché, přesné a skutečně se nemusí seřizovat tak často, jako vyšší řady a na 2000 km ročně naprosto stačí. Basic má kombinaci Acera/Alivio. Vidle odpružená, uzamykatelná, naprosto dostačující. Moje rada - MTB kolem 10.000 kč. Jakkoliv jsem byl dříve pro cross, nyní se přikláním pro MTB.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Author Basic)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cross, ACERA ČI ALIVIO? Či něco jiného?

         

    Acera bohatě stačí. Je kvalitní a cenově výhodná. Mám ji drahně let (ještě 7mikolo) na „zimním” kole a slouží stále dobře i přes minimální údržbu. Manželka bude určitě spokojená.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cross, ACERA ČI ALIVIO? Či něco jiného?

           

      Díky za odpovědi, byl jsem už částečně rozhodnutej, potvrdilo se mi to. Osobně mám Apache Arrow, jsem jažtakž spokojenej, takže koupím ještě jednoho, daj mi deset procent slevu.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (starej.konzerva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024