reklama

Pumpička

Kamarádi trápí mě problém, můžu vecpat svoji starou cestovní pumpičku(author) mezi špice 20" kola. Určitě jste to někdo už řešili.

[ Zpět ]
Datum: 12.04.2007
Autor: Zoid
  • Re: Pumpička

         

    V jakým směru se tam nevejde? Pamatuju si, že s některýma to šlo blbě, ale že by se tam nevešla jsem nezažil. A je to správně vypletený, aby špice vedle ventilku byly navzájem rovnoběžný a tím vznikl otvor skoro až k náboji? Nejlepší by bylo, kdybys to vyfotil. Těžko říct "kup si tu a tu pumpičku" když netuším, kde vlastně je problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pumpička

           

      no pak je jasný průser v tom výpletu, špice tam nejsou rovnoběžný, testnu jestli se mi ta pumpa vejde mezi rovnoběžné špice a nejspíš budu muset přeplést. Takové blbost a já si toho nevšiml

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Zoid
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pumpička

             

        Ve standardním výpletu 36 drátů je takových míst vhodných pro ventilek 9, ve 32-drátovým 8. Šestatřicítka Crow-Foot co jsem si udělal na zadním kole jich má dokonce 12 (ale ta díra není vysoká až k náboji, jen skoro), naproti tomu třeba takový 3&3 vzor zase jen 3. Tyhle podivný efektový výplety jsou trochu náročnější, ale ty základní (co jsou snad na všech kolech, zcela jistě na všech prodávaných) stačí jednoduše začít správným drátem vedle ventilku a vyjde to.
        Doporučuju tyhle stránky:
        http://www.sheldonbrown.com/wheelbuild.html
        http://www.terminalvelocity.demon.co.uk...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pumpička

               

          no tak to jsou hustý linky, dík, O takovej výpletech jsem ani neslyšel. koupím Centrklíč a jdu kuchat kolo, spokojím se teda s klasikou zatím.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2007
          Autor: Zoid
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pumpička

                 

            Některý z těch úletů nemají jiný smysl než se předvést. Na tříkolce jsem dělal úlítlé výplety dopředu abych to vypletl s drátama co zrovna byly k dispozici (každé přední kolo má 32 x 174mm drátů a 4 x 162mm). Crows Foot z toho druhého odkazu byl původně taky jen vizuální úlet, ale ukázalo se, že pro všesměrové namáhání (BMX) je 48 drátová verze extra pevná, možná pevnější než klasický výplet. Někde tam tu historku ten týpek psal. Byl jsem na to zvědavej, tak jsem obětoval půl hodiny nakupování čtyř různých délek drátů v cykloobchodě a hodinu navíc na složitější vyplétání. Zatím to vypadá, že to fakt hodně vydrží. Mám to tam už 1000km, kolo rozhodně nešetřím, asi 150km byl navíc opravdový offroad, a vycentrování je stále perfektní, nemusel jsem na to šáhnout. Ale je klidně možné, že to není o nic odolnější než obyčejný třikrát křížený výplet.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2007
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pumpička

         

    Jen taková drobnost: nebude to kolo s tou pumpičkou jako tak trošku nevyvážený a bude to hopsat nahoru a dolu? Tomu se říká excentr a na nevyváženým hřídeli to vyrábí super vibrace(vibrolis nebo vibrační dusací deska sou aplikace z praxe).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pumpička

           

      no to je zase reakce, ja snad budu muset začít deklarovat líp než české zákony, třeba nevíte někdo o pumpičce s průměm menším než malým, k občasnému spíše náhodnému použití s účelem navýšení tlaku pneumatiky výše uvedené s ohledem k dřívějším předpisům o definici peumatik(ještě že jsem ten problém vyřešil přepletením kola uf)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2007
      Autor: Zoid
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pumpička

           

      Ty seš teda fakt génius, kvůli tomuhle mám u tématu hvězdičku, otvírám ho co je nového a dočtu se něco takhle užitečnýho...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pumpička

             

        No vy se tomu smejete, ale ja si podle diskuze taky prvne predstavil tu blbost, ze tu pumpu chcete VOZIT ve vypletu, az potom jsem si to dal dohromady s 20" kolem, ze jde o moznost tam tu pumpu narvat, aby to slo vubec napumpovat :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pumpička

               

          Minulou sobotu jsem pumpoval 20" kolo s 11-32 kazetou z jedné strany a 180mm kotoučem z druhé. Nebýt toho, že jsem ho před tím vypletl správně, vůbec by tam tu koncovku hadice ani nešlo nasadit.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pumpička

             

        Tak nejsem asi sám takovej blbec co si to špatně vysvětlil, mě by zase nenapadlo že je možný mít vyrobený kolo kerý nejde nafoukat protože se tam mezi špice nevleze pumpička. Skládačku 20" sem na jaře zprovoznil a nafoukat šla(asi byly dobře vypletený dráty). Takže sorry za offTopic reakci.
        Vozit pumpičku ve výpletu to je docela divočina, i když na gadgets bylo experimentální kolo kerý se dofukovalo za jízdy(v náboji byl nějaký lamelový kompresor). Mám asi nádor na mozkových závitech tak mi to nemyslí jak zamlada.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2007
        Autor: šmudla
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pumpička

               

          :o) nejses

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pumpička

               

          Zajímavé, fakt nejsi jediný, přitom mě to z toho úvodu vůbec ani nenapadlo, rovnou jsem to pochopil tak, že se nechce nechat nasadit na ventilek.
          Mimochodem už jsem viděl blbě pootočený výplety aji v obchodě, akorát na 26" kole to nijak extra nevadí, pumpičky se tam pořád ještě asi vejdou všechny.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024