reklama

Zase ta velikost rámu

Nějak si nevím rady..chci si koupit Pells Crono Pro Lady,ve velikosti 15,5\",jenže mám strach,že k mé výšce 167cm to už bude moc malé:-(Zase 17\" je moc velké,líbilo by se mi tak 16\",ale zase je takový rozdíl mezi 15,5 a 16\"?Jsem zmatena:-(Předem díky za odpovědˇ

[ Zpět ]
Datum: 09.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Elfka)
  • Re: Zase ta velikost rámu

         

    To víš, že rozdíl bude - ikdyž to na rámu budou 1 - 2 centimetry, můžou udělat v geometrii posezu hodně. Chce to vyzkoušet. Jde o to, jaký máš posez a jaký máš poměr horní a dolní poloviny těla.
    S ohledem na tvou výšku, ale klidně ber 16".

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zase ta velikost rámu

           

      Díky za odpověd´,16" bych brala hned,ale ten Pells se vyrábí jen v 15,5":-( 16 jsem sehnala jen Author a Meridu.Zase mám docela krátké nohy-75cm..bude to hodně nepohodlné,když si koupím o něco menší kolo než potřebuji? Nedá se to trochu dohnat třeba výškou sedla?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Elfka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zase ta velikost rámu

             

        No, říkala jsem si, že by někdo vyráběl kola ve velikosti 15,5 a hned 16 :o)))
        Jinak sedlem se to rozhodně dohnat dá.
        Délka rámu se pak dá nahnat delším představcem.
        Rozhodně je lepší prodlužovat než když máš velký rám - ten prostě nezkrátíš...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zase ta velikost rámu

               

          Ještě bych se chtěla zeptat,jestli je možné,že by MTB byly o něco menší než cross,i když by to velikostně mělo být stejné?Na 16" Authoru Reflex jsem seděla na horní trubce,16" MTB mi byl úplně dobře..tak nevím..

          [ Zpět ]
          Datum: 09.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Elfka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zase ta velikost rámu

                 

            No, to se takhle nedá říct. Každý typ rámu má prostě svojí geometrii.
            Cross a MTB je dost rozdíl a zpravidla si u MTB kupuješ menší rám, než bys měla u treka.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zase ta velikost rámu

         

    Pells má velký slooping. Kupoval jsem ho synovi v pátek - podle výpočtu by měl mít "20", prodejce mu doporučil "21" a dobrý.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zase ta velikost rámu

           

      Takže bych si radši měla vzít větší velikost?Jenže se vyrábí jen 15,5 a pak až 18"..a to mi bylo děsivě velké.Pak už jen leda snad 17" pánské..

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Elfka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zase ta velikost rámu

             

        Bacha, pánský rám bývá delší!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zase ta velikost rámu

               

          No oni to maji pojate tak,ze je to v podstate oboje panske,ale lady ram bude asi o neco kratsi..jinak to vizualne vypada stejne.Ja jsem zkousela GT v 17" a pomalu me na nej museli vysadit..nic moc.Nevite,co tak jeste vyrabi v 16"?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Elfka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zase ta velikost rámu

         

    Napred si mozna ujasnime pojmy:

    Vyska ramu
    Velikost ramu se udava podle delky sedlove trubky, a to dneska temer ve vsech pripadech stred slapani/konec trubky (tj. ne vyska "stangle", ale misto, odkud z ramu zacina vychazet sedlovka. Tim se muze stat, ze u ramu oznaceneho za vetsi muzes mit pri rozkroceni se nad kolem vic mista nez nez u ramu mensiho, jenom proto, ze ta precnivajici cast sedlove trubky ramu nad "stangli" je proste delsi. Obecne je lepsi mit mezi rozkrokem a ramem mista radeji o neco vic nez min, hlavne pro jizdu i trochu v terenu,proc si urcite dokazes predstavit :o) Rozdil mezi ramem 15,5" a 16" je po prevedeni na metricke jednotky teda asi 12 mm v delce sedlove trubky, tak si radeji prohlidni pozorneji ty ramy, kde bude toho mista vic. Pokud najdes v tomhle smeru vyhovujici "vysku" ramu,tak dalsi nastaveni tykajici se delky tvych nohou doladis uz vyskou vysunuti sedlovky.

    Delka ramu
    Mnohem dulezitejsi informace pro vyber velikosti ramu je urcite jeho delka, jak uz ti psala Radka. Vysvetlovat u ruznych vyrobcu rozdilne druhy mereni jeho delky a co ty cisla prakticky znamenaji by bylo na dost dlouho, nejlepsi je zajit do cykloobchodu a vyzkousenim se o tom poucit prakticky. Delku ramu pozdeji nemuzes "upravit" predozadnim posunutim sedla (pro efektivitu slapani je vyhodna jedina poloha +- treba par mm), ale jenom zmenou delky predstavce. Ale nejde to upravit moc vyznamne, pozdeji dokoupeny extrakratky predstavec dela kolo strasne "nervoznim", zatoci proste i kdyz s riditky skoro nepohnes. Zvlast u mensich lidi, co potrebuji spis uzsi riditka, to muze byt hodne neprijemna zalezitost, protoze se s nimi ta hyperovladatelnost projevi mnohem vic. Prilis dlouhy predstavec naopak kolo udela prilis klidnym, bude zatacet neobratne a pomalu. Zvolit delku ramu je tedy treba co nejpresneji.

    Shrnuto- samotne oznaceni velikosti kola toho samo o sobe moc nepovi. Rozvedl jsem jenom to, na co bys si mela davat pozor, az si budes svoje kolo vybirat, ale hlavne zkouset. Kolo ti bude slouzit asi peknych par roku, tak je dobre, ze s jeho nakupem uvazujes takhle, pozdejsi vymena ramu se slusne prodrazi :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024