reklama

700 km přes Rodopy a Pirin na kole

Patřím k těm cyklistům, kteří si říkají „bikeři“ a kteří by svého horáka nevyměnili takříkajíc ani „za zlaté prase“. Na víkendových „kochacích“ vyjížďkách nevadí nějaký ten kousek silnice, přesto terén je terén a dát si práci s pečlivým výběrem trasy vždycky stojí za trochu času. A když se člověk vypraví na dovolenou, je ochoten překousnout i nějaké to nepohodlí při delším přejezdu autobusem, pak ten výběr je důležitý dvojnásob.

Datum: 16.02.2005
Autor: Redakce
  • Re: 700 km přes Rodopy a Pirin na kole

         

    mě tady chybí mapka - kudy se vlastně jezdilo

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Adventura

         

    Tato CK významně přišpěla k tomu, že se v zahraničí stydím za to že jsem z Čech a snažím se to všelijak maskovat. A když někde uvídím skupinku čechů, rychle beru dráhu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Adventura

           

      "Tato CK významně přišpěla k tomu, že se v zahraničí stydím za to že jsem z Čech"

      Proč? Buď konkrétnější, zajímá mě to...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Adventura

             

        Bezohlednost jakou se chová vůči místnímu prostředí. Tím že bude vozit do Banátu hordy českých turistů asi zachování kultury nepřispěje. Jedna taková banda si šla prohlédnou vesnici okolo kukuřičného pole. Průvodce je napomenul, že nemůžou trhat tu kukuřici, když jdou do vesnice, protože je vesničanů a byli by nasraní. A dodal že až půjdou pryč, tak to už vadit nebude a večer si ji opečou.
        Řev který se rozléhá lesem, když tam vyleze autobus Čechů je pověstný.
        V kempech se spí jen kvůli tomu, že se "cestovatelé" chtějí umýt teplou vodou (že by to mohlo být zakázané nikoho nenapadne).
        Obecně (netýká se již Adventury)- je vysloveně zakázáno přespávat ve skandinávských nouzových přístřešcích déle než jednu noc. Češi tam klidně jedou na týden. Už tam kvůli nám vydávají letáčky v češtině, doufajíc že toho necháme. Pověst jakou máme v Tatrách raději nepřipomínám. Vykoupat se v ledovcovém jezeře v národním parku (často jsem to viděl právě na Pirinu) je považováno za něco "super". Že to může zkurvit unikátní biotop Čecha moc nezajímá. V Bulharsku nebo třeba v Řecku jsou čiši známí tím, že v národním parku se neubytují na chatě/oficiálním místě pro stavění stanů (za to se platí), ale postaví si stan 200-500metrů od takového místa.
        ...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2008
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Adventura

               

          Bohužel s tím musím souhlasit. Nezapomenu na to, jak jsem cestou k moři v Chorvatsku nad ránem zastavil u Plitvických jezer, respektujíce značky cca. 2km od nich. Došel jsem po k tomu určených cestách s foťákem a stativem, abych si ten unikát v Chorvatské "poušti" (jinak se jejich středozemí ani říkat nedá) nafotil. A co jsem nenašel ? Českou rodinku s obytnou Ávií zaparkovanou hned u břehu, jak zrovna mydlí svá holátka nějakým šampónem a myjí ve vodě toho jezera.
          Udělal jsem pár fotek a mazal zpátky k autu, na ceduli našel číslo spatřenou událost oznámil (anglicky nemluvili, musel se domluvit kamarád německy). Ta rodinka mě asi viděla, takže než policie přijela, už odjížděli. Nakonec jsem policistům přenechal paměťovou kartu z foťáku, takže spravedlnosti neušli.
          Podobných, sice už ne tak drastických, ale přesto nechutných zážitků mám povícero. Díky tomuto se při toulkách po evropě okamžitě dekuji, jakmile zaslechnu českou řeč. Smutné, ale musím ti dát za pravdu.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Adventura

               

          Nemá cenu přijímat vinu, nebo se stydět za činy lidí, se kterými mě spojuje pouze jediná věc - statní občanství. Já spíš usiluji, abych od podobného jednání svými skutky distancoval.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Adventura

             

        a nejsem v tom sám. Loni jsem lezl začátkem května na Olymp- proti nám šla dvojice, s velkou pravděpodobností taky Češi. Nicméně ani jeden jsme nedali najevo že bychom měli být ze stejné země a pozdravili jsme se akorát kývnutím hlavy :)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2008
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Adventura

               

          Jo, dělám to podobně.... :o(

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 700 km přes Rodopy a Pirin na kole

         

    Měl jsem při čtení pocit, že je to spíš o jídle, pivu a vínu:o) Ale mohlo to být opravdu krásné!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 700 km přes Rodopy a Pirin na kole

           

      ...a bylo by fakt o čem psát. Dyť ta jeskyně Ďáblovo hrdlo je vchod do podsvětí, kudy se Orfeus snažil zachránit Euridiku......jižní Rodopi (žádný "y") je děsný epicentrum cikánů.....atd . V knížce "Ze života cyklotrempa" v druhým vydání (podle nakladatele třetím) to probírám poměrně ze široka.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 700 km přes Rodopy a Pirin na kole

             

        V knize pěkně.
        Na vlastní kůži mnohokrát lepší, dalo by se říct "super" (máš-li dost času ako Howgh)
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

428 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024