reklama

hustilka

Mám starou dvoupístovou hustilku od Vely. Na silniční kolo je ideální ale na horské kolo žádná sláva. Dříve by mě asi upadly ruce než bych ho nahustil. Prosím o dobrý tip na pumpičku na cesty pro horské kolo.Díky předem

[ Zpět ]
Datum: 05.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (senso24)
  • Re: hustilka

         

    Zkusil´s vyměnit vložky ventilků na tom horáku? Silnice se přeci hustí na vysoký tlak, takže objem dává ... B-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Mozna mu jde o to, ze s pumpickou na silnicku sice docilis vysokyho tlaku, ale pri relativne malym objemu vzduchu. Na bikovi sice neni potreba tak vysokej tlak, zato je treba nafoukat x-nasobne vyssi objem vzduchu, takze se s maloobjemovou pumpickou clovek hrozne nadre. Pochopil jsem tazatele spravne?
      Na bika pouzivam na normalni jezdeni pumpu SKS Rookie, na zavody a taky na ziletku si davam do kapsy minipumpicku na CO2 bombicky.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Tak se mi u té SKS Rookie zrovna ulomila nasazovací hlavička Na reklamaci mi to nevzali, že je to mechanické poškození...přitom byla skoro nová. :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: hustilka

               

          Potvrzuju, že SKS Rookie je pěknej šmejd. Ulomila se mi úlpně stejně. Doporučuju nějakou s páčkou na zajištění ventilku.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Stan)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hustilka

         

    Mám tu samou a spokojenost.Pokud chceš malou a skladnou musíš holt pumpovat o něco déle (zákon fyziky)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2007
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hustilka

         

    Nejlepší pumpička je stará dobrá česká kovová značky Favorit. Udělá největší tlak při nejmenší dřině. Opírá se při pumpování o zem a spojuje se s ventilkem hadičkou. Ovšem právě tato hadička je její slabina, protože často u ní vzduch začne unikat kudy nemá. Vozím proto vždy náhradní hadičku. Pumpička je kvalitní a levná. Kam se hrabou všechny ty plastové hračky ať už jednopístové nebo dvoupístové.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      a na "Torpedo" v zadním kole žádná kotoučovka nemá ...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ej)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Ani mít nepotřebuje. Brzdí se přední brzdou, protože při brzdění je větší přítlak na přední kolo a zadní se odlehčuje. Tudíž zadní brzdou se jenom přibrzďuje do té míry, aby nešlo zadní kolo do smyku (pokud ovšem o něj nestojíme).

        Zadní brzdou brzdí jen ten, kdo brzdit přední brzdou neumí.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2007
        Autor: Bin-Laďin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: hustilka

               

          V tom případě je nepřekonatelná přední brzda se špalkem z vrchu na vzorek gumy... Slabší provedení s lankem, výkonnější s pákou a táhlem od řidítek ! :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2009
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Až na to, že je velká, těžká, na většinu rámu nejde ani přidělat. Hadička bez rekuce nejde na galuskové ventilky. Fouká se s ní mizerně protože hadička u autoventilku nezmačkne trn ventilku a je nutné při každém stlačení ventilek přetlačovat a ještě jak uvádíš, tak to někdy i utíká okolo hadičky a nejde to vůbec (vození náhradní hoadičky to už je opravdu moc, počítat s tím, že pumpička vlastně někdy vůbec nefunguje a psát k ní, že je kvalitní ...)

      U kavalitních malých pumpiček nejsou žádné z těch problémů výše (a vžby bez jakýchkoliv problému a redukcí nafoukám jakýkoliv ventilek), jediné, co si uživatel musí vybrat je zda chce malou a lehkou a déle foukat nebo větší, která nafouká kolo rychle, ale zase zaíbrá více místa a je těžší (já vozím malou, protože defekty od té doby, co jsem přešel na NoTubes v podstatě téměř neřeším).
      A pak mají některé lepší další vychytávky jako přepínání na foukání na objem a na tlak (což se hodí u vysokých tlaků, nejprve se fouká na objem a na koneci se přepne na vyšší tlak).

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Přesně tak, takovýhle a další problémy s ní jsou soustavně (a že jsem jich měl a mám - a těch šlaušků ještě řádově víc). Zakladatel tématu se ptal na dobrý tip na pumpičku na cesty na horské kolo. Místo toho se mu dostalo rady na problematickou pumpu, kterou si hned spousta lidí bůhvíproč pospíší podpořit hlasy "kvalitní názor". Houby kvalitní názor - na horské kolo nelze tuhle pumpu doporučit.

        V cyklistických obchodech je plno plně funkčních pumpiček, značek např. Blackburn, Zefal, BBB nebo jiných, stačí si jen vybrat podle velikosti, hmotnosti, funkce (jak píše Mlok), vkusu a peněženky. Sám vozím pátým rokem jakousi hliníkovou pumpičku, je na ní napsáno Author a je výborná. Ostatní značky na tom budou nejspíš stejně, pokud se vyhneme tomu nejlevnějšímu šmejdu.

        Doporučil bych toto: pumpa by měla být vybavena zajišťovací páčkou na ventilek, měla by mít hlavu přestavitelnou na různé druhy ventilků, měla by mít krytku na hlavu (proti blátu), měla by mít zajištění proti posunu pístu (aby píst za jízdy samovolně necestoval) a držák na kolo by měl být vybaven zajištěním proti ztrátě pumpy (například suchým zipem).

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2007
        Autor: Sector
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Taky si na své kolo kupuju duše s klasickými veloventilky a foukám tou klasickou hustilkou Favorit. Daleko snáze s ní dosáhnu vyššího tlaku v duších. Mám jich několik, protože se obávám, že je kvůli módnosti jiných hustilek za chvíli přestanou vyrábět.

      Hadička podle mě problém není, pokud je dobře dotažená. "Problém" je občas s tím, že se uvolní šroubek připevňující kožený píst. Poznám to podle toho, že část vzduchu uniká středem pumpičky, kam se ukládá hadička. To se ale dá vždycky snadno dotáhnout.

      S sebou ale vozím tu "plastovou hračku", protože je lehčí skladnější. Tou v případě potřeby dofoukám gumy na dojetí a doma přijde ke slovu stará dobrá kovová pumpička Favorit se šlahounkem.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Na cesty také malou, lehkou, dvoupístovou .... a doma ještě lepší než tu favoriťáckou ... mám kompresor a mám klid :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Neboj, i kdyz je casem treba prestanou vyrabet, po bazarech jich bude porad spousta. Ja jich mam doma taky par (vic jak 30Kc/kus jsem nikdy nedal:-), a jinou bych nebral. A ze pry s nima nejdou snadno foukat duse s autoventky? Staci mit 1 veloslaufek, 1 redukci velo/auto (samozrejme s tim cudlem uprostred:-), a jednu redukci auto/galuska. Pak nafouknes cokoli, na jakykoliv tlak, snadno a rychle. Zustava jedina problem - kam s ni na kolo. Tady asi pomuze jen samo domo vyroba. Ja ji vozim v 42cm dlouhe novodurove trubce napevno uchycene na vnitrni strane 13cm sirokeho nosice, hned pod nosnou plochou:-) Ale kazdemu bude vyhovovat asi neco jineho:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hustilka

         

    Cenová bomba : http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=3737...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Cenovou bombou byla pumpu na mopeda Stadion S22, kterou výrobce prodával před několika lety asi za 36 Kč. Musím zjistit adresu.

      Pumpa je stejná, jako klasická, ale jen 33cm délky.

      Hliníkovou pumpu s tlakoměrem jsem si koupil v Lidlu taky a jsem s ní maximálně spokojený. Po nějaké době jsem zjistil, že přestává foukat. Přišel jsem na to, že spodní část roury se povolila ve spodní části z umělé hmoty. Stačilo pořádně dotáhnout a od té doby je klid.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hustilka

         

    Vím, že mnozí Lidlem opvrhují, od pondělí budou mít v nabídce hliníkovou minipumpu s tlakoměrem a dvojitým adaptérem za 149 Kč.
    Možná by stála za vyzkoušení. Je zobrazena v letáku. Snad ji už někdo má z minula a mohl by se podělit se zkušenostmi.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rojs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      :-))))))) Tak to už se zas těším,jak si budete vyměňovat zkušenosti,jestli vám pompuje,nebo jen na půl atd.Jako to bylo s tím pulsmetrem taky z Lidlu :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2007
      Autor: Karel4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Těšit se můžeš, já ostatně taky. nevidím naprosto žádný důvod, proč si ji na měsíc za zálohu nevypůjčit. Pokud se neosvědčí, s vrácením peněz jsem neměl v Lidlu, na rozdíl od speciálek, naprosto žádný problém. Žádné vysvětlování nebo dokazovaní závadnosti produktu. Jednoduše jsem řekl, že pulsmetr nechci a dostal jsem prachy zpět. Tento postoj Lidlu mi dává svobodu rozhodování.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (rojs ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lidl

               

          Ja z toho mam zase takovej smutnej pocit, z toho principu. Ze se vyrabi smejdy, lidi je kupuji, pak vraci, a znova a porad dokola, takovej divnej pristup.
          Mohlo by byt mozna vtipny, kdybys jim tam chodil vracet i u nich zakoupeny nekvalitni vecere :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lidl

                 

            Naprosto s tebou souhlasím a sdílím tvůj názor.Nakonec budou cyklisti jen jezdit z Lidlu do Lidlu a po cestě zkoušet výtvory za super ceny.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2007
            Autor: Karel4
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lidl

                   

              100% v ČB kvůli tomu postavili už 2 Lidly a mezi nima je cyklostezka :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2007
              Autor: Holfi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: hustilka

               

          Ano ty víš, že kupuješ šunt a počítáš s tím, že ho kdyžtak vrátíš. A co? A oni vědí, že prodávají šunt, takže ti to vezmou zpět a vrátí peníze. A oba jste spokojení.
          Když ti to vyhovuje, proč ne . . .
          Mě to nevyhovuje. Raději si připlatím. Připlatím si za jistotu, že to bude fungovat, že to neklekne přesně v tu chvíli, kdy to budu nejmíň potřebovat a kdy mi to bude nejvíc vadit. Ale je to jen otázka preferencí a pokud ti tvůj způsob vyhovuje praktikuj ho. Ale že bych kvůli tomu onoho prodejce vychvaloval . . . .

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Už jí tam měli vloni. Prohlížel jsem si jí a vím že byla strašně těžká. Když s sebou mám tahat těžkou pumpičku, tak už pořádnou.

      http://www.vseprokolo.cz/vseprokolo/Pumpy...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Jo tuhle mam a je fakt SUPER.
        Akorat se mi tuhle podarilo ulomit tu rukojet :o(
        Ten slahounek je tam ale dulezitej pro pohodovy foukani. Zejmena pri vyssich tlacich neni nad to, kdyz je ta pumpicka na zemi.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2007
        Autor: Meduza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: hustilka

               

          Mám stejnou pumpu, fouká opravdu skvěle :-), jen z té velikosti a zejména pak z umístění pod košíkem moc radost nemám :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Calidus ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hustilka

         

    Už několik let používám SIGMA SPORT LAMBDA (viz http://www.nakole.cz/recenze/product.php3?id=58 ) - kombinace hliník/houževnatý plast, hadička, zámek na ventilek, analog. manometr - naprostá spokojenost - doporučuji.
    Momentálně se hůř shání, dělá (dělala?) se jak s analogovým nebo digitálním manometrem tak i v celoplastovém provedení (cca 170Kč). Není to nic pro závodníky (do kapsy se nevejde) nebo pro honiče gramů (není úplně nejlehčí), ale je absolutně spolehlivá, hodně vydrží a kolo se s ní dá (na rozdíl od spousty jiných) skutečně v pohodě nafouknout.
    Každopádně ať už budeš kupovat cokoliv, rozhodně doporučuji pumpu s hadičkou, případaně i se zámkem na ventilek, poměrně přesný manometr je třešnička na dortu (výše uvedená pumpa vše splňuje)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pišvejc)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Dobrý, jen mi není jasný ten údaj "Tlak po 50 zdvizích: 210 kPa". Skoro bych si tipnul, že to bude záviset na rozměru dutiny, kterou hustím :-)
      Pokud existuje standard, který neznám, tak se omlouvám za nevhodný žert.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pomocná ruka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Samozřejmě to bude záležet na objemu pláště. Kdyby mi stačilo s tou pumpičkou při jejím objemu 50 zdvihů na tlak 2 bary, tak ji okamžitě kupuju taky. Mám obavu, že ani 200 zdvihů stačit nebude.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: hustilka

               

          Pro srovnání, už jen s velkou dílenskou pumpou na ty 2 bary potřebuju na moje pláště také téměř těch 50 zdvihů (nebude to celých, bude to kolem 40, ale daleko to k tomu nemá).

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hustilka

         

    Já jsem narozený ve znamení Lva, tedy od přírody líný člověk, a tudíž používám výhradně nožní pumpy, kde se cyklista zdaleka tolik nenadře. Jsou k dostání i malé s měřiči tlaku, které jsou zároveň lehké a skladné.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2009
    Autor: velobed
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hustilka

           

      Nejsem sice "Lev", ale jsem ještě línější - používám kompresorek... :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hustilka

             

        Divím se vám, že to tak komplikujete ... Nejlepší je full a plné obruče.
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024