reklama

Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolech. Sice jsem si ně

Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolech. Sice jsem si něco přečetl, ale opravdu mám v tom hokej. Vím, že pro moje účely bude vhodné trekové kolo - možnost přidání nosiče. Jezdit budu jak po cestách tak v lehčím terénu (lesní cesta, cyklostezky).Protože mi známí poradili,že Scott je velice kvalitní věc, vybral jsem si typ Scott SPORTSTER P2.
http://www.cykloexpert.cz/trekingova-krosova...
Otázka:
1) Velikost rámu na výšku 181 cm (S,XL,L,M)
2) Je možno na tom jezdit i když jsem hmotnější (přes 130 kg)
3) Jiný obchod nabízí tento typ s tímto osazením:

rám
New Evo/Aero alloy 700C

vidlice
Suntour NRX 6500, Lockout, 50mm

tlumič
-

hlavové složení
VP 41 AC

přehazovačka
Shimano LX

přesmykač
Shimano FD-M 531

razení
Shimano SL-M 511

brzdové páky
Scott Pro

brzdy
Scott Comp

kliky
Shimano FC-M 470, 48x38x28

řídítka
Scott X Rod 580mm

představec
Scott NVO eco

pedály
Wellgo

sedlovka
Scott Comp

sedlo
Velo 1061

náboj přední
SCO 31 QR black

náboj zadní
Shimano FH-M530-L

řetěz
Shimano CH-HG 53

kazeta
Shimano CS-HG50-9 11-32

dráty
DT Champion 1.8mm black

ráfky
Alesa DP 2000 black

pláště
Continental Double Fighter 2 700x37C

Která konfigurace je lepší (kvalitnější)? Nebo je to pro mne jako pro začátečníka úplně jedno? Nebo by mi mohla vyhovovat i levnější mašinka (nechtěl bych kupovat po roce nové kolo)?
Předem dík za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (marty63)
  • Re: Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolec

         

    Myslím, že v týhle cenový kategorii neuděláš chybu. Scott je myslím dobrá značka.
    Velikost rámu se tady už řešila. Když zadáš do googlu heslo velikost rámu, narazíš na stránky,který ti to vyoičítaj.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (B.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolech. Sice jsem s

         

    Myslím, že proč ne. Možná kdyby se ti chtělo víc hledat tak najdeš za podobnou cenu kolo lépe osazené, ale jestli víš že chceš Scotta. Nevím co ty brzdy, nemám zkušenost, ale pokud vážíš víc tak bych brzdy nepodcenil.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: Nehas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolec

         

    Myslím že ohledně kola, volby velikosti, osazení atd. ti tady spousta lidí dobře poradí, takže se pro tentokrát zdržím ;o)

    Ale co mě zarazilo je ta váha. Píšeš přes 130kg, k tomu asi plánuješ jezdit trochu "natěžko", protože zmiňuješ nosič atd.
    To mi už v součtu dává klidně 150kg a to je na crossové (nikoliv trekové) kolo které sis vybral poměrně hodně. Zkrátka a dobře, s takovou váhou bych měl strach jak o dostatečný výkon brzd, tak o vidlici (u NCX si dokáži představit díky většímu výmolu apod., klidně ohnutí, proražení a především nefunkčnost, na takovou váhu už se snad ani předělat nedá.), zrovna tak o ráfky/dráty a i rám samotný. Pod takovou váhou, když si vidlice "kecne" natvrdo, může klidně přijít k úhoně i krk rámu.
    Kamarád, v době kdy měl 135kg, řešil jaké koupit kolo a chtěl crossové, aby to pod ním vydrželo. Nakonec skončil s rámem na zákazku za cca. 35000 Kč a neprohloupil.

    Pokud chceš Scotta (což je drahá, ale velmi dobrá volba), a chceš jezdit tak jak popisuješ, tak bych raději volil nějaké solidní MTB, ideálně nepříliš zeslabovaný Alu6061, nebo vůbec nejlépe sehnat staré dobré CrMo. Pokud vyžaduješ odpruženou vidlici, pak min. 32mm nohy, a raději nestavitelnou pružinovku, tak 100-120mm zdvihu a především takovou, u které bude k dostání pružina na tuhle váhu. S tvojí váhou ten rozdíl 2-4kg na váze kola nepoznáš, a oceníš masivnost MTB, jeho vidle, ráfků, atd.atd.

    Toť moje rada. Crosse jedině s pevnou vidlicí a pro jízdu po kvalitních zpevněných cestách a i tak raději opatrně.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolec

           

      Moc děkuju za rady - začnu se dívat po MTB

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marty63)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dobrý večer, jsem absolutní začátečník v kolec

             

        Není zač. Ve tvém případě, i vzhledem k výši investice pro kterou jsi se rozhodl, bych asi doporučil navštívit nějakou solidní kamennou prodejnu a nechat si poradit, popřípadě vyzkoušet.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024