reklama

Strava při delší trase

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti se stravováním při delších trasách (přes 100 Km). Mám problém, že mi bývá občas trochu nevolno od žaludku, třebaže se cítím jinak relatovně v pohodě.

[ Zpět ]
Datum: 18.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marcel)
  • Re: Strava při delší trase

         

    A to ti byvá špatně, protože jíš nebo protože nejíš? Na kole bys měl jíst a pít v podstatě furt- po troškách. Když už dostaneš hlad nebo pocítíš žízeň, je pozdě, organismus se dostane do dluhu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aja)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strava při delší trase

           

      Snažím se jíst průběžně, musli tyčinky,tatranky apod. Piju vodu bez bublin, protože při pití s bublinami mají ty bubliny snahu jít ven :-). Mám vyzkoušeno, když si dám něco vydatnějšího, tak mám právě pak při další jízdě ten pocit plného břicha až mírné nevolnosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marcel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Strava při delší trase

             

        Pocit plného břicha až mírné nevolnosti z přejedení (nebo spíš z přežrání?) - to je taková nádhera...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    Především mušíš pít a to dost.Dále je nutno občas si něco pojíst,ne jen ráno a pak večer.Dále abys mohl jezdil 100 i více km,tak bys měl mít něco najeto,natrenováno.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ola)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    Mým oblíbeným jídlem na dlouhé trasy jsou rohlíky s čokoládou. Taky pomerančový juice a různé sušenky a piškoty Opavia (nejsem od nich placen, jsou opravdu nejlepší, vsakují do sebe vodu, tak je možno při zastávce vypít naráz celou litrovou krabici toho džusu aniž by pak šplouchal v břiše).

    Od žaludku mi bylo jednou trošku divně, když jsem se těsně před cestou strašně přecpal samými vysokoenergetickými potravinami - zákusky, sušenky, půlka ledňáčkovýho dortu se šlehačkou, různé ovoce, pomerančový juice a tak, na konec ještě pár tablet hroznového cukru, vše zkonzumováno během asi 15 minut. Břicho jsem měl sice ze začátku nepříjemně plné, ale energii jsem v sobě cítil, ujel jsem asi 10 km po rovině průměrem tak 50:-) a dalších asi 60 km bez zastávky..

    Normálně během cesty piju často a relativně málo (abych se moc zbytečně nepotil) a na jídlo dělám delší zastávky, při kterých vychladnu a doplním tekutiny - pak během té cca hodinové zastávky vypiju většinou víc než litr.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strava při delší trase

           

      Tak to se vůbec nedivím, že ti bylo trošku divně :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (aja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strava při delší trase

           

      McTorpedo - já to beru vážně, opravdu, ale stejně: neušetřil bys - pokud se týká toho vsakování džusu do piškotů - kdybys místo piškotů spolknul lžíci vapexu, co používaj hasiči? Ten je určitě levnější...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    Moje stravování při dlouhých trasách (100 - 150 - do 200 km, víc za den nejezdím) je následující: jídlo - nejím žádné speciální tyčinky, tatranky, gely, apod. Ráno se lehce nasnídám (kafe s mlékem + něco), cestou si něco kupuji obvykle u řezníka (mám svá místa, kde mají vyhlášenou sekanou a tak), odpoledne třeba čokoládu. Přiznávám - když jsou řízky, beru ho s sebou. Se stravou nemám problém, i bych se někde stavil na oběd, ale to bych musel opustit kolo, takže hospody míjím. I při mém žaludku bych ale nezkoušel nic mastného (knedlo - vepřo). Pití - beru 3 láhve (cca 0,5 + 0,7 + 1 lt), nejradši mám pomerančovou poděbradku, potřebuji ty bublinky, aby mi to strhlo takovou tu - někdy - pachuť v puse, dá se pít i zteplalá. Do malé termosky 0,25 lt si dělám rozpustnou kávu. Pivo po cestě nepiju ze zásady, až po návratu si někdy 1 - 2 otevřu, ale ne vždy. Jinak - neznám lepší pojedeníčko, než někam dojet, sednout pod strom, vytáhnout ten řízeček (stehýnko, sekanou...), k tomu pití, kávičku, přečíst si u toho noviny, sakra, sakra, sem se ňák z toho úplně to ... nějak rozrajcoval nebo co...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strava při delší trase

           

      sákryš - chlape - až mi z té četby začalo škrundar v břiše! Já s sebou beru klasiku, jsem zvyklá z pěších tůr, takže: tatranky - bez těch se nehnu, hromadu zeleniny, jako je okurka, mrkev, rajče. Člověka to zasytí, ale není přecpaný.. hi hi jenže to zpravidla doplním rohlíkama a suchýmsalámem, vařenouostravskouklobásou ( po studenu ji mám nejraději) a řízkem nebo chlebem se sekanou. Když nenímoc vedro, vozím malou čokoládu, osvědčil se mi hroznový cukr. Dělají ho v podobě bombónů s různýma příchutěma. NA dlouhé výlety jezdím zásadně s manželem, takže problém se stravováním není. Jak mi někde pod nos zavoní makrely, grilovaný kabanos nebo žebírka, tak zastavuju a nehnu se, dokud si nesmlsnu a nezapiju to aspoň malým pivíčkem. Napití na cestu je nejlepší obyč voda bez bublin, z turistických akcí jsem převzala zvyk ve velkém horku rozpustit v kelímku tabletu šumivého céčka a lupnout to do sebe - to vzpruží jedna dvě..... jéééžišmarjá mě chytla mlsná... hrozná debata, jdu se vnořit do šuplíku, třeba tam bude nějaká zapomenutá tatranka.. aspoň...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Strava při delší trase

             

        Dais, Dais - nemám kafe, musím si ho jít koupit a pak si to přečtu ještě několikrát...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Strava při delší trase

               

          jejda to je hrubý nedostatek..... tak upaluj upaluj, já si zatím namasíruju prsty a vyleštím klávesnici. Nová zásoba kafe..... to vyžaduje hodně četby :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Strava při delší trase

             

        Máš to fakt vychytaný... jenom bych dávala pozor na ten hroznový cukr. Je to vlastně glukoza, celkově ti vzpruží organismus, velice rychle tělo vybudí k výkonu, ale jakmile organismus všechen spotřebuje, dostaneš se do dluhu a nezajedeš už nic. Proto by se měl po 15-20 min. zobat furt až do konce závodu či vyjížďky.
        Opravdu vyzkoušeno...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (aja)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Strava při delší trase

               

          Jsem spíš poživačník než štváč, takže se dostanu do dluhu leda tak s financema. Jezdím pomalu, hodně se kochám okolím, hodně piju, hodně jím a hodně odpočívám, takže jediné vyčerpání, které mi hrozí, je tak maximálně emocionální :o)) Jinak sládovat balík hroznového cukru (teda jakéhokoliv cukru) za den mi zas takové problémy nedělá

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    Nedělám ze stravování moc vědu. Ráno to chce vydatnější snídani a během dne nějaké tatranky, ovoce a müsli tyčinky. Kromě toho tak dvě zastávky na vydatnější jídlo - chleba se sýrem nebo salámem (proč sedět v hospodě, když můžu sedět na louce). Hlavně to chce dostatek tekutin, nějakou minerálku pokud možno neslazenou (s názorem že se pomerančová poděbradka dá pít i zteplalá zásadně nesouhlasím - nedá, vyzkoušeno). Nevím jak ostatní ale moje spotřeba vody za letních dnů je tak 4l/100km.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strava při delší trase

           

      Dá - také vyzkoušeno.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Strava při delší trase

             

        Pokud slovem "pít" myslíš "polknutím dostat do žaludku", tak dá...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    zkus se mrknout na http://www.kpo.cz/dokument/extrem.htm
    myslim ze se z toho necha neco pouzit.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    pamatuju si na svůj extrémní výkon, kdy jsem spořádal 3/4 kilovou nutelu s rozdrcenejma sušenkama za den. Samozřejmě vedle toho ještě normální snídani, oběd a večeři. To bylo asi 20. den na těžko ve 30° Itálii - přejezd Apenin. od tý doby jsem to nezopakoval. Ale chtěl bych...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strava při delší trase

         

    No to s tím jídlem je závislé jestli jedu po rovině nebo v horách, v létě nebo v zimě. Ať je to tak či onak, pokud jedu tak 150-200 km, doporučuji dělat přestávky (aspoň 15 min.) na jídlo tak po max. každých 50 km, v kopcích spíš max. po 30 km. Rozhodně před tím, než začneš mít hlad nebo začnou ubývat síly. Pak je už dost pozdě. K pití v žádném případě alkohol (tak ještě 1 10st. pivo) nebo poznáš nepoznané bolesti v nohách a trvá to dlouho. V létě k pití minerálka (ani v létě nedoporučuji studenou) a v zimě horký čaj v termosce. K jídlu se mi dost osvědčila anglická slanina nebo jen špek s chlebem – energetická bomba a ionty soli, tělo si to dlouho pamatuje-poznáš při závodech (ale je to na delší lokte-rozbalit, sbalit. Tak raději před tím než vyjedu). Každopádně s sebou vozím tyčinky Deli, Margot. Někdy místo té slaniny s chlebem stačí během jízdy Tatranky a perníčky, zapít a hurá dál :-). Když jedu doma trénink 50 km, tak si beru s sebou jen max. pití a to musí být vedro. Toto jsou rady pro cykloturisty, ne pro závodníky. Tam je to o něčem jiném :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024