reklama

Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? je ka

Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? je karbon vhodný na MTB?

[ Zpět ]
Datum: 27.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (mikeš)
  • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? je ka

         

    O karbonovych sedlovkach se toho dost nakecalo treba tady
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=4314...
    jinak zkus nahore vyhledavani, treba slovo "karbon", probiralo se to tu uz x-krat.
    Obecne karbon na MTB- proc ne, sam mam XC fulla z karbonu. Jestli se ti neco takovyho vyplati musis vedet sam, co se tyka "jenom" komponentu a doplnku, nevidim duvod, proc se karbonu bat. Pokud te zajima neco vic konkretniho, ptej se.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

           

      díky za rady, celé jsem to přečetl.karbonu se nebojím a normálně bych to moc neřešil ale koupil jsem nový rám s jiným průměrem sedlovky a dali mi tam Ritchey WCS hliník ale je to pěknej krám!!sedlo neudrží v pozici a tak asi po 10 km jsem zjistil že sedlo míří pěkně k nebi, myslel jsem že bylo špatně dotažený ale když se to stalo po 3tí!!!za sebou, tak jsem to prodejci vrátil ať si ho tam střčí sám!!!má někdo podobnou zkušenost se stejnou sedlovkou?? dřív jsem měl Amoeba Vitra a byl jsem max. spokejenej, tak uvažuju že do ní půjdu znovu. http://www.bike-eshop.cz/sedlovky/sedlovka... ale že bude ten Ritchey takový krám - to jsem tedy nečekal

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mikeš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

         

    Já jsem teď na nový rám objednal tuhle :
    http://www.bike-eshop.cz/sedlovky/sedlovka-bbb...
    Mám dlouhé nohy a na 19" rámu musím mít 40 cm sedlovku vytaženou až na maximum. Nechtěl jsem kupovat nějakej zeslabovanej super odlehčenej krám kterej se může zlomit. A
    ty 2 šrouby považuju za jediný správný řešení.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

           

      jednoznačně souhlas!!!taky si myslím, že ty dva šrouby jsou nej..říkaj tomu "double clamb" mě právě stačí tak 320 - 350mm ještě jsem našel že amoeba dělá taky scud v 31,6 ale délka je už 370 a cena 935,- na kolokolo.cz jsem zvědav jestli se někdo ozve se stejnou zkušeností s tím Ritchley WSC?? co máš za nový rám?? a není ti 19' malá? já mám 181 a 20'

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mikeš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

             

        Tuhle tvou zkusenost docela nechapu, protoze zrovna sedlovy zamky od Ritcheyho povazuju za hodne solidni a festovni. Mel jsi vazne vsechno ve spravne poloze, dobre usazeny a dobre utazeny? Protoze o necem takovym jsem vazne jeste neslysel.
        Ten vami popisovanej zamek mam taky, na karbonovy sedlovce znacky Giant, co mam na stejnojmenym silnicnim kole. Nastavovani uhlu sedla a utazeni tohoto systemu je vazne bez chyby.
        Na bikovi mam ultralight Al sedlovku s primym zamkem (styl Tune), vazi to asi 140 g, ale zase si to ke svy oproti vam dvema musi vaze :o) muzu dovolit.
        Kteroukoli sedlovku jinak muzes i zkratit, neni to za dodrzeni urcitych pravidel problem u zadnyho materialu.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

               

          S Ritchey mám zkušenosti dobré ale v poslední době se mi zdá že člověk platí už jen za značku. Ve střední třídě je spousta výrobců kteří nabízejí stejnou kvalitu za podstatně nižší cenu. Ta BBB sedlovka odpovídá Ritchey PRO přitom má lepší zámek, váží ve verzi 27,2 o 30 gramů méně a je o 1/3 levnější. A to už raději nemluvím o českých sedlovkách Pells. Ty jsou lehké, kvalitní a levné.
          http://pcshop.pells.cz/shop/default.asp?cls...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2007
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

               

          měl jsem to na 110% dobře usazerný a utažený! nejprve mi to usadili v obchodě, při vyjížďce se špička sedla zvedla, tak jsem zanadával vrátil se domu, nastavil a normálně utáhnul, další cesta asi po 10 km zase špička nahoru, zanadával jsem na sebe, vrátil se domu (se špičkou v zadku), seřídil a HODNĚ POŘÁDNĚ utáhnul no a co myslíš..zase asi po 10 km špička v zadku, pak jsem rozebral a styčné plochy byly u každé hrany (čtyři) asi jenom 1mm, a to by neudrželo ani 50kg holku..prostě je to zmetek a tenhle systém uchycení mi už nesmí na kolo!!

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mikeš)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

             

        Mám nový Apache Manitou hliník/karbon. 19" je mi akorát. Když mám větší je mi moc dlouhý. Jen to sedlo. Když mám kliku úplně dole, tak od osy kliky po vršek sedla 99,5 cm!

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

               

          tak prodejce mi dodal novou sedlovku RFR prolight, tak jsem nakonec snad ještě vydělal :-) jinak mám od kliky po sedlo 95 cm a rám 20" CUBE ale je to měřený až na konec sedlovky, když je to měřený na horní okraj rámový trubky, tak to není ani 19"ka.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mikeš)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

                 

            Každej výrobce to má úplně jinak. Dokonce jsem se setkal i s tím že se lišily rámy od jednoho výrobce s různým rokem výroby. Děs a hrůza.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2007
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

           

      mám tuhle a naprostá spokojenost, jak s držením v objímce, tak se systémem uchycení sedla
      http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=2249...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

             

        Ten mechanismus nemá chybu.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou sedlovku 31,6mm by jste mi doporučili? j

               

          Souhlas.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2007
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024