reklama

dualy LX

mám trošku problém, s levou pákou potřeboval bych do objímky vyříznout nový závit, starý jsem při montáži nového gripu strhnul, ale nevím jak demontovat celou páčku, jinak se totiž nedá díra převrtat atd. Poradí někdo?

[ Zpět ]
Datum: 27.03.2007
Autor: vangogh
  • Re: dualy LX

         

    Než ti poradí někdo fundovanější, mrkni na http://www.shimano-cz.cz/spare_parts/home.htm , jsou tam rozkreslený komponenty, třeba na něco přijdeš.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2007
    Autor: kolař
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dualy LX

           

      díky, myslím že to pomůže! ted by to jen chtělo někoho kdo s tím má faktickou zkušenost zda stačí rozebrat ten čep co se nastavuje vzdálenost páčky od řídítek...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: vangogh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy LX

             

        Nevím přesně co s tím chceš provádět, ale mám jeden postřeh ze svých brzd, také LX, ale jen brzdové páky. Pokud máš brzdy naplněné, tak abys vyndal páčku potřebuješ nejdříve vyndat ten čep, okolo kterého se páčka otáčí. Je to chyceno zepředu malým imbusovým červíkem. Pak teprve se dá úplně vyšroubovat "ten čep co se nastavuje vzdálenost páčky od řídítek". On totiž povolováním zalézá dovnitř a jelikož je to vlastně ta část, která ovládá pístek, tak to v určitém místě už nepůjde, právě kvůli naplněným brzdám, prostě destičky dosednou na kotouč a už s tím nehneš.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dualy LX

               

          ano to potřebuji "sundat" tam kde je ten červík by mi narazil vrták a závitník, a v krajové poloze tam i zpět červík ztuhne, vzhledem k ceně komplet lx hydra dualů kolem 3tis nechci poničit, servis to neřeší je to taková drobná zámečničina! Jsem Blbec a mám prostě strhnutý závit který páku drží na řídítkách.....

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2007
          Autor: vangogh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dualy LX

                 

            http://www.shimano-cz.cz/spare_parts/home.htm
            pokud se podíváš sem, mám strhnutý závit pro šroub viz položka (19). A překáží mi tam pro provedení nového závitu položky 17 a 18 ale červík tam není nakreslen, a já nevím jak s ním ven! to je oč tu běží........asi se musím obrátit na nějakého zkušeného mechanika........

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2007
            Autor: vangogh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dualy LX

                 

            Se stane, no... A pomohla Ti ta moje rada nebo ne ? ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dualy LX

                   

              Aha ;-) Nějak dlouho jsem si četl tu Tvojí předchozí odpověď a pak to dopadá takto ;-)

              Jinak jsem Tě asi trochu zmátl, protože když na to teď koukám pořádně, tak je to u Duálů chycené trochu jinak než na samostatné LX brzdové páce. A to jsem zblízka rozebrané ještě neviděl...

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dualy LX

                     

                přesto dík, sehnal jsem teď takovou vložku z mosazu je zubatá něco jako hmoždinka, tak to nebudu snad muset celé rozebírat, snad to vyjde

                [ Zpět ]
                Datum: 28.03.2007
                Autor: vangogh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dualy LX

         

    U jedněch hodně starých pák jsem to vyřešil tak že jsem to provrtal durch, dal nahoru šroub z plochou hlavou a matku dolů aby nestrašila na očích.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dualy LX

           

      to je to co právě u dualu LX nejde, nedostaneš se na druhou stranu objímky, do té části se závitem. jooo kdyby to bylo takhle jednoduché, bude se dle mojí informace rozebrat celá páka včetně hadic hydrauliky atd... ach jo

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: vangogh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy LX

             

        Podle mne se ta bakule s páčkou musí dát nějak odmontovat...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dualy LX

             

        Dneska jsem na to koukal. Máš pravdu tam už se nic nevejde. Na zimáku u představce jsem zmršil závit otřesným způsobem. Převrtal jsem to širším vrtákem a závitníkem udělal větší závit, šroub jsem zkrátil na potřebnou délku a kvalitně zabrousil. Na představci zbylo kolem závitu sice málo materiálu ale po citlivém dotažení to drží bez problémů.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024