reklama

Poměr hmotnosti jezdce a kola

Zajímalo by mě, jaký je poměr mezi vaší hmotností a hmotností vašeho kola. Existuje vůbec nějaký optimální poměr? Nemá příliš odlehčené kolo pak třeba problémy s pevností, zvlášt když jezdec není zrovna muší váha? Jde mi o kola treková a horská. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 24.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (amatér)
  • Re: Poměr hmotnosti jezdce a kola

         

    Pomer asi tezko, ale u fury komponentu- teda tech superlight- se bezne udava treba maximalni mozna vaha cyklisty, do ktere vyrobce ruci za odolnost komponentu.
    Pokud jezdec vazi opravdu nad normal, je potreba dopredu pri nakupu promyslet urcity specifika, takze vyloucit hlavne ty zavodni soucastky- predevsim to asi plati pro sadu kol, sedlovku, x-krat zeslabovany ramy, myslet na kvalitni a silny brzdy atd. . Nekteri vyrobci dokonce uz i primo vyrabeji ramy pro vyssi vahove kategorie.
    Ja vim, ze je to spis takova vseobecna odpoved, ale mam obavu, ze zadny univerzalni pravidlo pro tohle neexistuje, pokud te treba zajima nejaky konkretni kolo/soucastka/... ke tve hmotnosti, klidne se ptej.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poměr hmotnosti jezdce a kola

         

    Mám kolo cca 8-9x lehčí. Nevím nevím co ti to řekne?

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: Maxs
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poměr hmotnosti jezdce a kola

         

    7,82 a 6,20 :)
    Spis jde o to co jezdis a jak jezdis. Vsechny moje ramy byly ze 7005 a posledni 2 kola mam zeslabovana. Nic neprasklo, ale jezdim opatrne, neskacu atd.
    Jinak viz Vasek.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poměr hmotnosti jezdce a kola

         

    6,6 - snad jsem tedy v normě :o)
    Svou vahou jsem zničil už dva trekové rámy (jeden po 8,5 tisích kilometrech, druhý - stejný - po 18,5 tisících km). A to jsem jezdil většinou silnici (často dlažba), terén jen výjimečně. V obou případech byly ty kola víc než sedmkrát lehčí než já. Svůj poslední rám jezdím už 23,5 tisíce kilometrů a pořád drží. Ale předpokládám, že víc záleží na jeho konstrukci a materiálu než na jeho váze.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poměr hmotnosti jezdce a kola

         

    5,75...Ale je to nicnerikajici cislo....:-)
    Jak psal vasek. Zalezi hlavne na tom, na co to pouzivas. Pokavad te nekdo sponzoruje, muzes si doprat super lehky stroj, zeslabovany kde se da...proste ti vydrzi jen zavod, mozna dva. Takhle se to dela v profi cyklistice.
    Ja sam zeslabovane ramy moc nemusim...je to pekne, ale ja potrebuji, aby mi kolo slouzilo a vydrzelo nejakou dobu. Kilo, dve navic preziju.
    Kdyz jsem drive obcas behal, mel jsem boty na trenink a ty me amaterske zavody. Ty na ty "zavody", to byla jen takova pohodlna slupicka, kterou jsi na noze ani necitil. Po roce odesli...cca nekolik desitek nabehanych kilometru. Pak jsem si rikal, ze je to na prd...Ted mam nekolik sezon jedny a drzeji...ale je fakt, ze uz tak hroznej jako beh dlouho nedelam:-) Lepsi je drit jako kun a pritom sedet na prdeli.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024