reklama

Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

Nedisponujete někdo sváředlem hliníku ? Potřeboval bych svařit z pár hliníkových trubek nosič na maxe. Origo azub nosič mám, ale je malý a já potřebuju na každou stranu dvě arzenal brašny. Svařil jsem si to z ocelových trubek, ale je to dizajnový hrůzovýtvor a mohlo by to být i lechčí.

[ Zpět ]
Datum: 23.03.2007
Autor: Zdenda-Max
  • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

         

    Svařovat neumím vůbec, takže tě můžu leda tak poslat do Kníniček za panem Bauerem, kde si asi počkáš a levný není - špička ve svém oboru. Já osobně bych si nosič nesvařil ale sešrouboval. Hliníkové trubičky 10x2 se dají splácnout a provrtat, když se to šikovně vymyslí, kde splácnout v kterým směru a jak pospojovat příčkama, je to pevný. Nenapadá mě žádná, ale můžeš zkusit najít fotku ninkova oceláče mk2, má takový nosič. Možná nějaká fotogalerie z Chrustenic, v pátek jel nink na tom.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

         

    Proc nechces ocel? Tu ti svari kde jakej sikovnej zamecnik... Tady preci na vaze az tolik nezalezi. Tak si tam nedas dve housky s maslem navic a je to:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

           

      Ona na na tom nosiči je nejtěžší ta nosná 54mm trubka.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

             

        No nevim...me by to osobne netrapilo. Nevim, co tam je za trubku (jestli dobre chapu, je to ta, ktera se ze zadu pridelava k ramu), ale kdyz vezmes 30-1.8-300, tak pomer hmotnosti Al/Ocel je 130g/370g. Rozdil je sice nejakych 240g, ale me by to osobne moc nevadilo. Pro domaci vyrobu je to nejjednodussi a nejlevnejsi. To bych za tech 220g dal. Navic urcite z pevnostnich duvodu nebude Al trubka stejnych rozmeru jako ocelova. Takze ten rozdil se pak jeste snici.
        Samozrejme, kdybych mel kamarada svarece Al, tak neresim...ale sam vim, jak je svarovani Al drahe. Navic, pokavad neznas uplne presne slozeni Al, tak nastava dalsi problem...ale i s timhle si dobry svarec dokaze poradit...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

               

          "To bych za tech 240g dal" :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

           

      Přídavný nosič se musí vzadu nějakým způspbem připevnit. Zatím mě napadlo přiovaření jedné hliníkové trubičky k té první u originál nosiče. Lepší způsobja dosáhnout tuhost na zkrut přídavného nosiče mě zatím nenapadla.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Svaření hliníkového nosiče v Brně či okolí.

         

    To ti svaří skoro každej kdo má tzv. COčko. Stačí jen vyměnit drát a plyn.Dobrý jsou třeba servisy na náklaďáky, protože svařujou hliníkový bočnice na korby a podobný věci. A nejsou drahý.Jinak si myslím že každá slušná kovovýroba to umí. Nejsem sice z Brna, ale z Vysočiny a ve svém okolí cca do 10 km vím minimálně o pěti firmách kde se to nechá zadat.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marti)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024