reklama

Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

Nazdar, uměl by mi někdo pomoci?
Mám kotoučové hydraulické brzdy Shimano M555 s kotoučem 160mm.
Teď mám novou vidlici Maitou.
Systémy samozřejmě nekompatabilní (vidlice systém PM a brzdy IS2000).
Objednal jsem si tedy po netu "Adaptér Shimano z PM na IS2000"

http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=2362...
, ale.....
Samozřejmě to tam nepasuje a nepasuje.
Obráceně z vidle s IS2000 na PM by to šlo, ale můj problém tento adaptér neřeší.
Uměl by mi někdo poradit, co objednat? Myšlenka
Budu vděčný i za internet link
Díky

[ Zpět ]
Datum: 20.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Stráňa ([email protected]))
  • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

         

    Nevím jak to je u M555, ale M585 (LX) na Manitou jde dát bez adaptéru. Alespoň takto to mám já.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

           

      jde, ale M555 je starší provedení pouze pro IS2000. Adaptér tam není. Kdyby byl, bylo by to všechno bez problému...
      Tak čekám další rady :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Stráňa ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

             

        No, podle mne tedy budeš potřebovat přesný opak toho co máš teď. Shimano by něco takového také mělo dodávat...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

         

    Jak to, ze ti to tam nepasuje? Pokud mas vidli PM a brzdovy trmen na IS, adapter v odkazu je taky na vidli PM pro pouziti trmenu IS. Proc "Samozřejmě to tam nepasuje a nepasuje"???, kdyz je podle popisu tvyho problemu adapter v poradku?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

           

      :o))) aha, uz to vidim (teda spis ctu) taky, potrebujes opacnou redukci

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

             

        Vyrabi to treba Magura http://www.magura.com, podivej se na nazev "Adapter 3". Je to na vidlice s PM (Manitou) pro pouziti trmene na IS, ale vidim tam jenom moznost pro pouziti 180 mm kotouce. Prinejhorsim bys tam dal vetsi kotouc, jako bonus ziskas vetsi brzdnou silu :o) Treba ceska fy Alligator dela kotouce i pod 500 Kc, to neni nic tak hroznyho.
        Jinak zastoupeni pro komponenty Magura ma pro Ceskou republiku Pells- http://www.pells.cz/

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice Manitou vs. kotoučovka Shimano M555

               

          chlapi, díky za odborné rady. Jdu se na to mrknout. Větší kotouč se případně bude taky hodit. Jen ať už můžu jezdit jezdit... ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Stráňa ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

424 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024