reklama

Azub Max a hlučnost

Už skoro rok křižuju krajinu na ležáku a moc si to pochvaluju. Vadí mi snad jenom věc, a tou je hluk, který dělá řetěz procházející bužírkou. Mám pocit, že to dělá ta horní bužírka, a drnčí hlavně když zabírám do kopce. Zkušel jsem ji přitáhnout, povolit, posunout, bez valného efektu. Máte podobné zkušenosti? Podařilo se vám to vyladit? Nebo je to jen moje paranoia?

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel ()
  • Re: Azub Max a hlučnost

         

    Víš, co Ti poradím, co jsem udělal já, když mi bužírka trochu dřela? Povolil jsem ji v její objímce a zkusil pootočit a najít vhodnější pozici po jejím obvodu tak, aby neškrtala. Zatím to funguje. Ona totiž není rovnoměrně rovná ale spíše trochu zahnutá po celé své délce, tak je třeba trochu pozkoušet ideálnější polohu systémem pokusu a náhody. Nebo mě napadlo....Co zkusit ji lehce nahřát v místě, kde dře, a ručo porovnat? Nevím, z jakého je to plastu, ale třeba by to též fungovalo....

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub Max a hlučnost

           

      jedna z nich je přichycená k rámu zhruba nad přední vidlicí. V tom to místě jsem izolepou přichytil i druhou a rachtání se snížilo na minimum.
      Ovšem úplného ticha se dosáhnout nedá. Předek a zadek bužírky musí být volný a při záběru nebo jízdou po hrbolech se bude vždycky klepat a trochu rachotit. Jakési cvrlikání řetězu při průchodu bužírkou se také nedá zcela potlačit.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Azub Max a hlučnost

         

    Mě to dělalo zvuky když jsem ji měl pověšenou tak vysoko, že při malém převodníku a některém z menších pastorků řetěz nemohl přímo a dřel o stěnu té trubice v místě jejího zavěšení. To bylo slyšet právě do středně prudkých kopců. Pověsil jsem ju na malinko delší pásek a pomohlo to. Na nějaký převod typu 1 - 6 nebo možná i 1 - 5 (indexy na řadičích) to pořád ještě občas dělá zvuky, ale takový převod do kopce stejně nedělá řetězu dobře.
    Krom toho můžeš zkusit to pootočení trubice kolem její osy v té objímce, je možné, že se někde něco vydřelo (na koncích nebo v objímce) a pootočením to ztichne.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Azub Max a hlučnost

         

    Podívej se na to pozitivně. Tak velký rámus, abys neslyšel kamaráda na vedlejším kole to nedělá a na druhou stranu tě je slyšet a nepotřebuješ zvonek. Já použil na prvníleháč plastové vodovodní trubky, pravda poněkud těžší, ale moc rámusu nenadělaly. Ty jsem vyměnil za elektrikářské lehoučké, se stěnou asi 1 mm a ty teprve pěkně rezonujou. No a potom si vyber. Řešením by bylo trubky úplně sundat, nebo je zakrýt jen shora, ale bez trubek si budeš utírát řetěz nohama a kryt řetězu jen shora si dost dobře nedovedu představit. Nejjednodušší asi je si prostě zvyknout.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub Max a hlučnost

           

      Ale je potřeba být si jistý, že ten rámus nevzniká nějakým silným dřením řezězu o trubku. Pokud to slyší při záběru do kopce, může to být fakt tím, že závěs trubky je moc krátký než aby mohl řetěz jít přímo a pak je to pomalá výroba problému, nehledě na několik procent výkonu do kopce v háji.
      Pokud to ale člověk prozkoumá a zjistí, že fakt je to jen chvění volného konce trubky, je to neškodné.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Azub Max a hlučnost

         

    Díky za rady - bužírku jsem trochu natočil, přichytil nad přední vidlicí a pomohlo to. Se zbytkovým bzučením jsem se smířil :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel ()
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024