reklama

Jaký cyklokomputer

Ležáci poraďte jaký cyklokomputer,nikde to nemohu nalézt.Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 09.03.2007
Autor: Jarmes

Nejlépe hodnocené

3 hlasy
  • Re: Jaký cyklokomputer

         

    Nemožu si pomoct, ale většina cyklokomputeru je(skoro) ve vodorovné poloze.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (romantic)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklokomputer

           

      Tobě asi také nepomohu.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2007
      Autor: Jarmes
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklokomputer

             

        tož jaký kůpíš, taký budeš mět.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (romantic)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký cyklokomputer

         

    Dost se to liší, jestli máš horní nebo spodní řízení. U spodního řízení ho někdo má na řidítkách, s magnetem na zadním kole, nebo na držáku na rámu (viz Azub) a magnetem na předním.
    U horního řízení je nejlepší umístění na řidítkách a s magnetem vepředu. Ve všech případech je ale potřeba vybírat computer s co nejdelším kablíkem. Co se týče bezdrátového (což je moje zkušenost), tak ten funguje pouze při umístění cca v polovině trubky horního řízení. Musel jsem ale zbastlit vlastní držák na svislou trubku.
    U spodního řízení nevím, ale na tom držáku na rámu by měl fungovat spolehlivě.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký cyklokomputer

           

      Jo s délkou kablíku máš pravdu, musel jsem jej nastavit - mám horní řízení. Ale zase jsem jej nastavil trochu bytelnější dvojlinkou, ať to něco vydrží. Jinak v tom nastavování kablíku nehledejte žádnou vědu, je to obyčejná dvojlinka a je jedno jak ji zapojíte (tedy jestli "přehodíte póly").
      Jinak já jsem koupil v OBI 8-mifunkční komputer za 149 Kč. mám jej na treku, leháči. Na treku mi už funguje zcela bez problémů cca 2 roky, několikrát zmoknul, takže je asi i vodotěsný. Naprostá spokojenost.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2007
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký cyklokomputer

             

        No já právě nemám zkušenost jaký typ a za kolik

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2007
        Autor: Jarmes
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký cyklokomputer

               

          Ono je to v podstatě jendo, pokud hledáš něco na ten klon ZRka, tak tam s délkou kablíku problém pravděpodobně nebude, řídítka nejsou až tak dlouhá. Stejně tak obvod 20" kola jde nastavit u všech.
          Takže v podstatě se vybírá jen podle ceny a funkcí co ten který má. Jestli ti stačí vzdálenost ujetá od posledního vymazání a čas, vzdálenost celkově od instalace a okamžitá rychlost, stačí i ty úplně obyčejné, za další funkce jako průměrná rychlost a podobně už se platí víc. Já mám dobré zkušenosti s Velo 8 od Cateye, kde mě ovšem začali u nových štvát zcela zbytečnou funkcí jakéhosi přibližného počítání kalorií, která je mi naprosto k ničemu. Nedávno jsem si proto koupil Sigmu BC 906 s podobným (malinko větším) počtem funkcí, tuším devět: mazatelná vzdálenost a čas, průměrná rychlost, maximální rychlost, okamžitá rychlost, šipečka co ukazuje jestli je okamžítá nad nebo pod průměrnou, hodiny, celkově naježděné km a celkový čas. Jde to navíc mazat po jednom údaji a ne jen všechno naráz (takže jestli mě někdy stopnou policajti, tak tu maximálku radši vymáznu:-)). Displej je obrovský a kontrastní, takže není problém mít to na rámu v úrovni kolene natažené nohy a v klidu to číst letmým pohledem. Stál asi pětikilo a zatím jsem s ním naprosto spokojený. Jo a "mluví" asi šesti jazyky, česky ale ne.
          Pak jsou tu tachometry s ještě mnohem větším počtem funkcí, včetně senzoru tepu, otáček pedálů a podobně, dokonce i takové co umožňují propojení s PC a stahování záznamů na harddisk. Tyhle věci už jsou podlě mě jen pro ty, kteří si vedou nějaké záznamy o svých výkonech, cíleně trénují a podobně. Ta devítifunkční Sigma a jí podobné hračky jsou tak maximum co ještě může rekreační jezdec upotřebit. Snad leda někomu kdo má potíže s koleny by se mohlo hodit měření frekvence šlapání, aby si to mohl hlídat.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký cyklokomputer

                 

            Díky

            [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2007
            Autor: Jarmes
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (21 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024