reklama

Kam se světlem, resp. jaké, při používání přední b

Zdravím, mám menší problém. Pokud jezdím bez brašny (přední) tak není problém jezdit (dojíždět) za tmy, ale co když použiji brašnu a světlo za ní není vidět. Co pak? Kam s ním, či jaké?? Zvažuji použití světla na vidlici z jedné strany, ale jaké vhodné nato použít?

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2007
Autor: jarin
  • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

         

    Také jsem to řešil. Řekl bych, že na vidlici je to dost exponované místo a je otázka času, kdy se to urve. Na svícení (abych viděl) se mi jeví dobré řešení čelovka na přilbě případně (kvůli baterkám mi to vyhovuje víc) 2 Maglitky na přilbě z obou stran. Zatím jsem to ale nerealizoval, protože ten báječný držák na Maglite a řidítka je dost drahý a hlavně jsem ho nikde dlouho neviděl. Momentálně jezdím tudíž za světla.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

           

      Presne tak, nejezdim sice s brasnama, ale neni nad to, kdyz si clovek posviti tam, kam se diva, takze jednoznacne svetlo upevneny na helme. Treba tady je neco: http://kolostranky.blog.cz/0611/nocni-jizda

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

         

    ja mam svetlo umiestnene pod prednou brasnou, mam luxeon zabudovany do stareho svetla, ktore bolo povodne urcene na dynamo. To sa uchytavalo za sroub na hornom konci vidle (tam sa pripevnuje drziak na blatnik). Druhe riesene je pridat jeden roh do stredu riadidiel a nan upevnit svetlo. Malo by vyjst nad prednu brasnu. skusal som aj upevnit svetlo priamo na prednu brasnu, ale to sa mi nepodarilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

         

    Možná, že by se dala samostatně koupit ta "hrazda" na které jsou navěšeny reflektory od Sigmy Evo+Evo X.
    Téměř uprostřed stránky pod názvem T-Bone
    http://www.sigmasport.de/en/produkte...

    Někde jsem snad i viděl něco podobného, ale nevím kde. Určitě to ale bylo levnější než originál od Sigmy...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

           

      Třeba toto http://www.cyklosvec.cz/index.php?akcia=detaily...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

           

      Ten origo drzak od Sigmy klidne nekomu daruju, i kdyz to asi nevyresi tazateluv problem. Jedna se jenom o upnuti na predstavec, kdy vznikne misto treba pro dva reflektory apod., pokud tam nekdo vozi brasnu, nepomuze to, protoze ten adapter zustava vyskove na urovni riditek.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

             

        Aha. Myslel jsem, že je to o malinko výše. Tak v tom případě tu druhou variantu, to se dá i otáčet kolem řídítek a nastavit tím výšku.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

         

    Nebo ještě mě napadlo, že jestli je přední brašna aspoň trochu solidně připevněná a má třeba vnitřní konstrukci, dá se světlo přidělat na ní (třeba dospod, když by se přinýtoval držák svítilny na dno brašny?). Pak by jsi si navíc mohl v temnotě svítit na cestu od kola kamsi :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání přední b

         

    Sveho casu jsem tenhle problem taky resila. Vysledkem byl lehce ohnuty roh (tak 15cm, zahnuty a priohnuty ve sveraku). Ten jsem dala tesne vedle predstavce a na nej svetlo. Moc jsem ho neutahla, abych v pripade padu nemela roh v zadech.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam se světlem, resp. jaké, při používání před

         

    To jsem vyřešil už před 3 roky. Tady to je :
    http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/nase_biky...
    Později jsem ten plech na tu trubičku přivařil autogenem.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (12 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024