reklama

Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL LOCK

Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL LOCK OUT (90 mm) a na druhem SR Suntour XCM-H-RL (80 mm, Remote Lockout). V techto levnych vidlicich se moc nevyznam, co byste mi doporucili?? Na Suntour vseobecne jsem slysel spise chvalu...na RST spise opak.Diky

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Schwinn)
  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

         

    Nějak se mi zatím nepodařilo se projet na kole, kde by se RST dalo nazvat odpruženou vidlicí. Spíš to byla pevná, co jen záhadným způsobem kopala do rukou. Stačí to jako odpověď ? :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

         

    RST naději ne. Ten Suntour je o něco lepší a dá se později ještě vylepšit. Bohužel nevím z hlavy adresu na tuning vidlic.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

           

      http://www.tuning-test.cz/
      Spis mam vzdycky u techhle dotazu obavu, jestli nebude demontaz, doprava vidlice na misto upravy, samotna uprava a zpetna montaz drazsi, nez cena kola v kategorii, kde se tyhle vidlice montuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

         

    Vsichni tu argumenruji, ze to nejsou supr vidle, ale zapomeli se na neco zeptat....na co to kolo bude pouzivat (tezky teren, vyjizdky do prirody, popojizdeni v nedeli za mestem)? Pak vaha pritelkyne... Dle meho nemusi mit kazdej super veci, kdyz je nevyuzije. Pritelkyne ma Gilu a bohate ji staci. Neni to nic supr, neni to vzduchovka, ale s jeji vahou to svuj ucel splni... Ja bych se na te vidli s moji vahou propadl.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

           

      Pritelkyne vazi 58 kg a ty kola jsou Merida Matts 500 V 2005 a 2007. Jezdit bude i v terenu, ale ne urcite ne nejak drsne, takze drahou vidli by stejne nevyuzila. Spis mam strach z RST, aby se casem treba neprestala chodit...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Schwinn)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

             

        Obávám se, že výrazy, že to stejně nevyužije není ten pravý argument.
        Nemusí využít tuhost klik, nemusí využít větší výdrž komponent dražších sad ale vidlici využije a rozezná rozhodně.
        K využití není třeba na vidlici skákat a jinak brutálně využívat.
        Vidlice je tady od toho aby nabídla komfort a je třeba říct, že to bude i pro přítelkyni rozhodující díl, který jí může nalákat k intenzivnějšímu ježdění.
        Vidlice v základní kategorii nabízí velké rozdíly a ne všechny budou vhodné a to dokonce ani jakkoliv upravené.
        Pokud by se mělo jednat opravdu o nejlevnější z levných, potom bych doporučil Suntour XCR ale jedině bez LO, tuhle vidlici je potom ještě třeba vlastními silami upravit na co nejmenší odpory.
        Váha 55 kg je totiž tou nejtěžší zkouškou pro vidlici a měřítkem její kvality. Právě proto je nutné maximum úsilí aby se dosáhlo odpovídajícího velmi citlivého chodu.
        Pokud by měla mít vidlice LO, nebo by mělo jít o něco ještě lepšího, mohu nabídnout jako nejlevnější opět typ XCR ale tentokrát LO a je třeba upozornit, že úprava LO je nutná a doma neproveditelná. Ovšem po ůpravě se získá citlivá vidlice vhodná zvláště pro lehké váhy - zdůrazňuji končně bude s funkčním olejovým tlumením a zamykáním ( snižováním)
        Tak takhle vidím vhodný výběr v nejlevnějších kategoriích.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

               

          Samozrejme, ze cim lepsi vidle, tim lepsi komfort. Ale priznej me si, ze vetsina z nas jsou cyklisticti fetisisti:-) Vetsina z nas ma rada pod sebou neco IN. A stejne to vse nevyuzije:-) Takze bud budu fetisista a strkat do toho penize (zapalenej cyklista) nebo budu kupovat to, co mi staci. Pritelkyne ma 3 roky Authora Tractiona s Gilou. Najezdi rocne na tomhle kole cca 4tis v mirnem terenu. Za ty tri roky se s vidli nic nestalo, funguje dobre (jen domaci servis) a pritelkyne si ji chvali. Samozrejme, kdyz na to sednu ja, citim velky rozdil. Ale ona sama rika, ze ji to bohate staci...penize usetrene za nejakou vzduchovku radeji dame do neceho jineho.
          Takze asi tak. Je to o prioritach a cyklistickem fetisismu:-) Zeny hold nejsou jako muzska rasa. Jsou od prirody skromne. Nerikam, ze na sve pritelkyni setrim, sam jsem ji rikal, co je to za vidli. Klidne bych ji koupil neco lepsiho, ale sama to povazuje za zbytecne. Nezijem jen cyklistikou, ikdyz na kole travime spoustu casu.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

                 

            Presne tak :o) Pripomina mi to situaci u nas doma. Kdyz me zene pribude na bika neco novyho a lepsiho, je to vlastne vzdycky jen z me iniciativy. Ona Alvapinka ten rozdil v komponentech taky pozna, ale asi vazne ani tolik nevyuzije a proto to i odmita. O to vic teda zbyde na me :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                 

            S tímhle moc nesouhlasím.
            To že si tu vidlici chválí je právě hrozně zkreslené tím, že nejezdila delší dobu nikdy nic lepšího. A u žen jsem se s naprosto stejným přístupem setkal velmi často (tzn. že si chválí nějakou špatně fungující vidlici). Manželka byla úplně stejný případ. Také říkala, že nic lepšího nepotřebuje (jezdila už prastarou Indy C pružina elastomer) a k tomu tam měla LX véčka (která fungovala slušně).
            Pak dostala po mě téměř nejeté HT, kde byl Skareb, který byl proti její staré vidlici naprosto někde jinde. Dále tam jsou XT hydry. A až po chvíli ježdění zpětně přiznala, že vlastně ta stará vidlice byla úplně strašná a jak je ten Skareb skvělý a jak moc skvělý jsou ty kotoučovky (a přitom nejezdí agresivně a rychle a téměř pořád za sucha a i ty v-čka ji dokázala bez problému ubrzdit).

            Právě u žen, které jsou často lehké (váhou) a k tomu nejezdí nijak agresivně (tzn. jezdí pomalu a opatrně sjezdy) je nutná mnohem citlivější vidlice a nejlépe s úplně lineárním průběhem pro využití celého zdvihu. A naopak oproti těžšímu a agresivněji jezdícímu jezdci jim ta horší vidlice bude fungovat ještě hůře, tedy spíš vůbec.

            Takže ten názor, co mi stačí nikdy nebude moc objektivní, do té doby než bude mít větší zkušenosti s něčím lepším.
            Je to trošku podobné jako o nášplapech. Kdo je nikdy nejezdil téměř vždy tvrdí, že mu stačí klipsny a že nášlapy jsou zbytečné. Od lidí, co delší dobu jezdí nášlapy jsem už tento názor nikdy neslyšel.

            Samozřejmě, že vše je o prioritách, do čeho je kdo ochotný investovat a je jasné, že někdo raději investuje do něčeho jiného.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                   

              Když jí to stačí, tak do toho nešťourat. Chlapi neblbněte! Už jste slyšeli ženskou aby řekla žě jí stačí jedny boty, šaty, kožich... na rok? Buďme rádi že si nevymýšlí aspoň s kolem.Ať si řeší módu, ale nezasvěcujme je do techniky! Kdo na to má vydělávat A pak jak říkal Vašek - zbude na nás:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2007
              Autor: Zden42
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                     

                Tak jasně, ta první věta je trefná. Ale protože jezdíme na společné vyjížďky, tak s lepší vidlicí už nechce jezdit na silnici jako dřív (ale toho hesla se teď chvilku budu držet, protože zatím říká, že nepotřebuje fulla, ale kdyby na něm někdy jela...).

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2007
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                       

                  Asi tak...nestourat, nestourat, nestourat, nebo se z toho zblaznis:-))))
                  Jasne kdyz ji posadis na lepsi kolo s lepsi vidli, pozna to. Ale neni to pro ne tolik dulezite. Proste to neprozivaj jako mi. Samozrejme, ze jsou vyjimky, zeny, jenz maji kolo jako velke hoby. Priklademm muze byt wewerka. Tu bys tezko odbyl nejakou Gilou. Ta ma proste ke kolu jiny vztah nez vetsina zen. Prosim, kdyz chce, at si koupi lepsi. Ale spousta zen to fakt nepotrebuje.
                  Jak psal Vasek. Kdyz je treba neco koupit na jeji kolo, prijdu s tim ja. Ji je to sumak, zda ta mam Aceru nebo XTR. Jedine za co vzdy dostanu servano je, ze ji to blbe prehazuje, skoro nebrzdi a ze ma vzadu osmu. To je jedine, ceho si vsimne. Takze seridim a mam klid. A ji je jedno, zda serizuju Averu nebo XTR. Ona chce, aby to prehazovalo!!! Samozrejme, ze po nekolika serizenich Acery me to bude stvat a JA koupim XTR...jen kvuli sobe, protoze je to lepsi, lepe se to seridi...ale me pritelkyni je to zase sumak:-)
                  Samozrejme, ze az se vratime do CR, budu uvazovat o koupi nove vidle...a zase z me iniciativy, protoze mi prijde zbytecne servisovat starou Gilu.
                  No a mozna je to i o tom, ze kola na cestovani mame s pevnou...a na tehle kolech najezdime mnohem vic nez na odpruzenejch. Takze pak oba chvalime kdejakou houpacku:-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.03.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                         

                    Přečetl jsem všechno a budu regovat tady.
                    Zřejmě sis nevšiml, že nezastávám nějaký materiálový fetišismus.
                    Vybírám poctivě něco, co opravdu za nějnižší peníze dokáže přinést komfort o mnoho lepší, než se dá v levné konkurenci očekávat a je to pasováno přesně pro tu lehkou váhu.
                    Zaručím ti, že kdyby ses svezl na vhodně připraveném materiálu, který tady uvádím měl bys sám mnoho problémů tuhle ultra levnou třídu odlišit projevem právě od mnoha model.
                    Nebudu samozřejmě tvrdit, že zrovna tenhle typ XCR je plnohodnotný k drahé konkurenci, to ne ale pro tyhle přesné a popsané podmínky by se mnoho lidí divilo jistě jízdnímu projevu a třeba úvaha o vzduchové vidlici jako lepší volbě není zrovna dobrá.
                    Jen velmi málo vzduchových by se pro lehkou váhu dokázalo vyrovnat zrovna téhle ocelové pružině a speciálně ne u váhy 55 kg.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.03.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                           

                      Samozrejme mas pravdu. Jses clovek, kterej vidlim opravdu rozumi a tvych rad si vazim. Urcite nemam prehled jako ty. Spis jsem chtel upozornit na to, ze obcas kupujem na kolo veci, ktere ani nevyuzijem. Proc treba kupovat nejakou vzduchovku za X penez, kdyz mi dobre poslouzi normalni vidle za cca 5tis. I ja mam na kole tusim nejakou RST, ted nevim jakou, a vim, ze na pristim kole chci mit neco lepsiho...ale vim, ze v mem pripade to vyuziju...obcas mi nekde rupne a zapomenu ze mam brzdy:-) Kdyz jsem videl svou vidli a treba wewerky...jen na prvni pohled (pri jizde) byl videt rozdil...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.03.2007
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

                         

                    Mit 55kg tak si taky vybiram neco jineho :))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.03.2007
                    Autor: wewerka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

         

    RST Gila mam momentalne ja a stoji za velky kulovy, tu nebrat. Protoze po pul roce stejne jako ted ja zacnes premyslet, kde sehnat par tisic, abys mohl koupit nejakou jinou...

    Zas teda abych to neprehnal, pokud slecna bude jen tak jednou za cas jezdit na vylet s hlavnim cilem nekam dojet a pak se zase vratit, tak s ni muze byt spokojena. Pri tomhle stylu by ovsem asi mohla byt spokojena i s pevnou vidli.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

           

      Když pro ni chce MTB, tak asi jezdí něco náročnějšího. Na normální poježdění by jí stačil trek.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Autor: Epiderm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

             

        To bych tak uplne netvrdil, ja osobne taky jezdim hlavne vyletne, nejezdim se vetsinou jen tak projet, ale jedu nekam. Ale trek uz mi na to proste nestaci - chci jet temer kamkoliv bez nutnosti omezovat se vyberem cesty, chci jet svym tempem bez nutnosti omezovat se kvalitou cesty atd. (samozrejme vse s rezervou). Presto, ze se nepovazuju za bikera, ale za cykloturistu, trek mi proste uz nestaci. Trek je dobrej tak na okresky, do lesa uz to neni ono...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

         

    no já si nemyslim, že by měly naše drahý polovičky mít něco horšího, než my. naopak. protože, ruku na srdce pánové, uvědomme si, kudy je kolikrát taháme, protože si bud neuvědomíme, že to může bejt pro ně náročnější než pro nás, anebo se ony snaží nám vyrovnat a nepřiznají, že je to pro ně příliš. když k tomu mají ještě výrazně horší kolo než my, námaha se umocňuje. proto sem rám, že má cami srovnatelný kolo jako já:-)
    když jedu na kolo se synem, tak si schválně beru starý HT, abych ho neuštval...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je RST, GILA TL

           

      "kudy je kolikrát taháme"...no, ze to rikas zrovna ty:-)))))) Clovek ignorujici cesty, silnice, polnacky:-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

           

      To je přesně ono. Když jsme jezdili s malou vždycky jsem ji vezl já a k tomu celou bagáž abych svou drahou polovičku nezlikvidoval. Když jezdím s cykloturistickým kroužkem beru si svůj turistický vrak s třemi nosiči, sjetými plášti, vahou 17 kg a ještě vezu v brašně metrový řetěz který váží se zámkem 3,5 kg abych ty děti neuštval.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, vybiram MTB pro pritelkyni. Na jednom je

             

        Na nekolik road-tripu s partou kamaradu, kteri ke kolu kazdodenni vztah nemaji, jsem vyrazil naschval na Ukrajine. :] Jednak abych mel vymluvu, ze na tomhle je prece nemuzu ustvat, jednak proto, ze to je kolo na pohodove jezdeni, ktere neustale jemne pripomina 'jsi na prazdninach, na vylete, neblbni' - takze pak cloveku tak neprijde, ze ho snad nekdo 'brzdi'. Proste se naladi do uplne jine nalady...

        A co byste rekli? Stejne mi nadavali, ze jedeme moc dlouho a moc to a moc ono... :]

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024