reklama

Stara paka Jicin

sorry za veli specificku iotazku, poradi niekto cestu medzi Starou Pakou a Jicinom tak, aby nesla po frekventovanej ceste ale ani po nejakom divokom terene. Ze sa musi ist cez kopec mi je jasne. Vdaka za kazdu radu.

[ Zpět ]
Datum: 28.02.2007
Autor: Jaroslav
  • Re: Stara paka Jicin

         

    Já osobně bych jel po silnici III.tř. 284 směr Lomnice n.Pop.(není moc frekventovaná), v Brodkách doleva na Syřenov (stoupání je rozumné) na Klepandu, pak je to z kopce na Újezdec, u Železnice se napojit na silnici 286, do Valdic se to dá přežít, a z Valdic je do Jičína cyklostezka vedle silnice. Všude asfalt.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stara paka Jicin

           

      Tuto trasu jsem vygeneroval z programu cyklotrasy a můžeš se na ní mrknout tady:
      http://dvur-kralove-nad-labem.cz/stpaka.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stara paka Jicin

           

      Dakujem, podstatnu cast tejto cesty uz poznam, lebo do Starej Paky pojdeme uz piaty krat a Klepanda sa neda vynechat :-). Pomohla mi hlavne informacia o cykloceste z Valdic do Jicina, tade sme este nikdy nesli, ale viem, ze 286 je dost frekventovana cesta (my sme po nej sli od Zeleznice po odbocku na Soberaz a stacilo). Jednu cestu urobime urcite cez Klepandu, ale naspat sa mi uz po tej istej ceste nechce vracat . Ale je to asi najlepsia varianta
      Nevies nahodou, ci rozhladna na Tabore je uz opravena?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stara paka Jicin

             

        Jestli je už opravená nevím, já tam byl naposledy před rokem a půl a to se ještě neopravovala.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stara paka Jicin

               

          Coby NáKoláci jsme tam byli loni v červnu a byla pod lešením a pro veřejnost uzavřená ;-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stara paka Jicin

                 

            Tu pisu, ze by uz mala byt spristupnena, v cervnu 2006
            http://www.infocesko.cz/Czechia/content/clanek...
            Ale to bola jedina informacia, vsade inde na webe sa pise,z e sa stale opravuje. Tak ako to vlastne je?

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2007
            Autor: Jaroslav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stara paka Jicin

                   

              Asi to nikdo pořádně neví, dokud se sám nepřesvědčí. Našel jsem o rozhledně tyto stránky:
              http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/tabor-u...
              Z tohoto webu cituji poslední komentář (4.2.2007):

              "Dostat se na rozhlednu na hoře Tábor jsem se snažil už dlouho. Nakonec jsem sehnal telefonní kontakt na provozovatele přilehlého penzionu a tam mi nějaká paní řekla, že vše je v provozu. Tak jsem se tam vydal. Ale ouha. V penzionu mi nabízeli vše možné, ale nahoru prý ještě nee. To až prý později. Kdy? To prý ještě neví. Už jsem myslel, že odejdu s nepořízenou. Ale šel jsem se ještě podívat k rozhledně a on tam zrovna šel nějaký nejspíš klempíř. Po chvilce přemlouvání mi řekl, že když si u něj objednám aspoň okapovou rouru, tak mě tam nahoru vezme. Slovo dalo slovo, já si u něj objednal okapničku za 250,-Kč a vzal mě nahoru "vybrat si provedení". Rozhled jsem měl nádherný. Trochu jsem jako vrozený skrblík litoval ceny ale nakonec jsem nelitoval. Do rozhlednového deníku se mě podepsal i s razítkem (další zvláštnost v mém deníku - už tam mám podepsaného i hajného u rozhledny Kohout), vystavil mi na "okapničku" daňový doklad s rozpočtem ceny : materiál ro-pozink, délka 3,5m, tvarování, letování, montáž včetně dopravy, spojovací materiál. A ještě k tomu mě autem dovezl až na nádraží do Libuně. Ještě jednou děkuji."

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Stara paka Jicin

                     

                Vdaka za informaciu. Podobne sme raz my vysli na prave budovanu rozhladnu nad Trhovou kamenicou. Poprosili sme robotnikov, co na nej pracovali, ci mozme vyliezt hore a dovolili nam, hoci sme museli preliezat pomedzi lesenie. Dole v Kamenici nam nechceli verit,z e sme boli na rozhladni, vraj je este zavreta :-). S Taborom to vyzera tak,z e ked bude pekne vysliapeme do kopca a potom niekoho presvedcime, nech nam rozhladnu otvoria.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2007
                Autor: Jaroslav
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

572 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024