reklama

pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

Poraďte mi prosím, jakou hodnotu nastavit do cyklocomputeru. Na pláštích mám 700 x 35C (mám crosse Authora, velikost rámu 20). Mám nějakou tabulku, ale tam tenhle rozměr není, přitom si myslím, že to je určitě standard. Tak nevím. Asi si to i sama změřím, ale chtěla bych znát tabulkovou hodnotu a porovnat to. Díky za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 13.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (bobina)
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    Já jezdím krosse Authora Airline, velikost rámu 20", obvod kola jsem měřil dvěma různými způsoby VELMI PEČLIVĚ a aspoň stokrát: 2183 mm.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    podla mna obvod plasta zavisi aj na vyrobcovi a dezene a v neposlednom rade asi aj na nahusteni pneumatiky. skus nafukat dusu na beznu jazdnu tuhost a zmeraj si obvod ocelovym pasmom. inak sa to neda. ak chces mat istotu, musis merat. aj ja mam standardnu velkost, aj ja som to 100x velmi precizne meral a nenameral som 2183mm! nepouzivaj krajcirsky meter! ten sa dost natahuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bask)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

           

      basku, já s krejčovským metrem nepracuji, použil jsem dvě různá ocelová pásma, pracoval jsem na hladké betonové podlaze, narýsoval jsem si linku a podle ní točil kolem. Jeden způsob měření mi vyšel 2180 mm, druhý způsob 2185 mm, tak jsem tam zadal střední hodnotu = 2183. Samozřejmě že záleží na nahuštění gumy, ale nebuďme takoví puntíčkáři. Podle tabulek, které jsem viděl v servisech, jedna doporučovala nastavit 2180 mm a druhá 2190 mm. A já pracuji přesněji než ňáká tabulka, anžto puntíčkář jsem!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

           

      A kolik jsi tedy naměřil Ty?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    700 kolo to je 27 palců na tabulce je bud obvod nebo palce obvod podle pneumatik.udělat u ventilku čárku na zemi také a odtud ujet otáčku kola udělat značku pokud možno sedet na něm a změřit vzdálenost ujetou otáčkou kola

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    Už to tu myslím někde bylo. Kolo patřičně nahusti, postav ho na volné prostranství tak, aby ventilek předního kola byl přesně u země, a udělej si na zemi u toho ventilku značku. Nasedni a ujeď v přímém směru tak aspoň dvě (tři) otáčky kola, až je ventilek zase u země. Slez, udělej u ventilku značku, vezmi delší metr nebo pásmo, změř vzdálenost mezi značkami a vyděl dvěma (třemi). Hodnotu zadej do computeru. Selským rozumem k exaktnosti!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

           

      Jo už to tady bylo a to zde: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=84

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

             

        No, doufám, že nebudu čelit žalobě o autorský práva. Než bych to hledal, tak to dadši vysmahnu znovu. Ale odkaz je dobrej, je toho tam víc.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    A co třeba použít Ludolfovo číslo

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

           

      No ba, ba...s ním jsem pracoval...a myslím, že jsem tam cpal i přirozené logaritmy...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

           

      Nojo, ale jak přesně změřit průměr? I kdybych měl tak velkou šupléru, tak nevím, o kolik se ta pneumatika zatížením zmáčkne... Jediný zcela přesný postup je ten, co výše prezentoval LaMi.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

             

        Vy jste mi nějací puntíčkáři! Obvykle se do cyklocomputeru zadává stejně obvod zaokrouhlený na centimetr.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    Zdá se, že to tu hodně lidí poněkud přehání. Tabulku taky nepoužívám, protože ta se opravdu může dost mýlit v závislosti na výrobci konkrétního pláště daného rozměru a na nahuštění. Nicméně rozdíl mezi nastavením 2180mm a 2183mm (pokud tvůj tachec vůbec jede v mm a ne v cm) je asi 1,3 promile, jinými slovy na tisíci kilomerů bude chyba měření 1,3km, na aktuální nebo průměrné rychlosti to vůbec nepoznáš. A pokud to naměříš při velkém tlaku v plášti a pak budeš jezdit často při menším, odchylka bude klidně i vetší než 1,3 promile a přesné měření ujetím tří otáček místo jedné ti stejně nepomůže.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc!!!! nastavení cyklocomputeru

         

    pro všechny - http://www.sweb.cz/dromedar-klub/Jak%20na%20to...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (knecht)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

451 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024