reklama

Přehazovačka XT-HELP

Nedáavno my odešla přehazovačka a přemyšlim o koupi nové (DEORE XT M760 SGS s invezní pružinou)mám starši alivio řadicí páky(2002)

a chci se zeptat jestli budou šlapat i s tou invezní pružinou??

Děkuji za odpověd!!!

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (miko)
  • Re: Přehazovačka XT-HELP

         

    Já používám taky inverzní šaltr se starým Aliviem a šlape to jako hodinky. Jen počítej s tím že budeš řadit obráceně. Velkou pákou na těžší převod a odřazovací páčkou na lehčí převod.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka XT-HELP

         

    Zdar,
    rozhodne to nedelej,inverze je nanic,pokud jezdis i trochu ve spinde tak po projeti bahnem budes muset vymenit minimalne spodni bovden jinak si zlomis palec a stejne to nikdy nebude radit tak dobre a dlouho...to ti rekne kazdej servisak (a ja sam mam to samy,razeni Alivio 8ku z roku 2001 a XTcko 2005 a fakt na prd).
    Co mi bylo doporuceno je napriklad letosni LXo,XTcko,nebo cokoliv neinverzniho...hodne zdaru

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: Egesi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka XT-HELP

           

      Jeste ze neposloucham servisaky :o) Mam inverz XT 2004 (stejna jako 2005). Jezdim vsim moznym vcetne zavodu a nestezuju si. Vymena bowdenu s lankem 1x za rok neuskodi zadne prehazovacce. Navic jsem to tu uz psal, ze mam lanko od saltru tazeny v bowdenu uz od horni ramove trubky, takze se tam moc bince doopravdy nedostane.
      Jsou servisaci, co smrtelne vazne tvrdi, ze se da jezdit jedine se SRAMem. Ja jezdim na tom, co mi funguje a ne na to, co se kde rika. Jestli to nefunguje tobe, muze v tom byt teda klidne i neco jinyho. Zkusenost proti zkusenosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka XT-HELP

             

        Naprostý souhlas. S inverz XT '06 maximálně dobrá zkušenost, jen si sypu popel na hlavu, že jsem ten šaltr zničil neustálým padáním. Na nové kolo bych asi zkusil SRAM, už jen abych měl porovnání, ale inverz považuji za jeden z těch dobrých kroků u Sh (narozdíl od top-swingu). A nevím jaké máš ty servisáky, ale já podobnou hlášku ještě nikde neslyšel, naopak si inverzi všichni pochvalují.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka XT-HELP

               

          Ta část "jaké máš ty ...." byla určena předchozímu příspěvku, ne tobě, Vašku.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka XT-HELP

             

        Přesně tak.
        Jen dodám, že je to spíš otázka osobných preferencí, kterým směrem, kdo chce řadit.
        Mě osobně sedí víc klasicka, ale i rok na duálech s inverzní jsem byl spokojen.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka XT-HELP

           

      Já mam obrácený LXo a nemůžu si ho vynachválit, jede bez problémů, bláto, déšť, sníh. To obrácený řazení se supr, hlavně do kopce.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2007
      Autor: elbunda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka XT-HELP

         

    Jo,samozřejmě funguje skvěle,i líp než klasická pružina,ale na správným řazení,a na tom aliviu co psal to fakt chodí pěkně blbě,těžko se to vyšteluje a za chvilku zase rozhrká a po pár jízdách si na tom urvete palec.Jinak inverz v pohodě,podle mně logičtější na řazení,ale je citlivější na ty nečistoty,což se třeba dá vyřešit tím dlouhým bovdenem

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2007
    Autor: Egesi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka XT-HELP

           

      Mas pravdu, nekdy zalezi na samotnym razeni stejne tak, jako na saltru samotnym. Ja jsem reagoval proto, ze jsem si myslel, ze zatracujes inverz jako takovej :o)
      Mel jsem ale treba Alivko paky a LX (klasiku) saltr, a nebyl s tim zadnej problem, myslis, ze je opacny tah pruzinky o tolik nachylnejsi na nepresnost razeni?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka XT-HELP

             

        Jo je určitě,inverz šlapě parádně na příslušným řazení,nejlíp teda co sem vysledoval na stejným ročníku XT,LX dual controlu,na to je to asi nějak dělaný,ale na starší řazení to asi nějak nesedí,aspoň na ty spodnější řady,takže kdo si chce koupit inverz tak ať má správný řazení,to každýmu poradí i v obchodě (já sem objednaval bez informaci pres net a doplatil na to : )

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Egesi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka XT-HELP

               

          Oni to panove u Shimana vlastne i delali puvodne na DualControl,ale i s klasickym RapidFire to funguje vyborne. Je to jenom o tom zvyku, kterym smerem to radi. Jenom asi to Alivio nebude slapat tak dobre. Kamos ma DualCtrl Deore v kombinaci s inverznim tusim XT a to uz funguje jak ma. Dik za informaci.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (17 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024