reklama

Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

Již se zde diskutovalo o předním odpružení, ale z diskuzí vyplývá, že je problém sehnat 20" odpružené vidlice. Sám taky uvažuji zkusit postavit celoodpružený leháč. Takže - kdo víte o nějaké možnosti, kde vidlici koupit (a jaký typ) tak sem s tím. Určitě to bude zajímat spoustu lidí.
Já mám první tip - ve velkoskladě na www.bplumen.cz se dá koupit 20" odpružená vildice Suntour M2000, doporučená maloobchodní cena 890 Kč. Je zde ale malý problém - na tento web mají vstup jen obchodníci a servisy atd. Takže tuhle vidli by vám musel objednat nějaký obchodník nebo servis. Je to ale bohužel úplně ta nejobyčejnější vidle asi bez jakéhokoliv nastavování, s vnější pružinou, ma čepy na ráfkové V-brzdy. nemá navářky na kotouče.
Někdo tu někde psal o Azubu - že by 20" vidlice taky prodali. Máte někdo aktuální informace?

[ Zpět ]
Datum: 22.02.2007
Autor: Jihra
  • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

         

    Aleš ti určitě odpruženou 20" vidli prodá. Nevím přesně jaké má typy, ale má určitě minimálně dvě verze. DOhadoval jsem se s ním o tom, co dát na kolo přitelkyni. Akorát budeš muset stejně jako já počkat na podrobnosti do příštího týdne, protože teď je azub v praze na SportPragu. Nebo jestli se chystáš na výstavu, tak se zeptej Aleše tam.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

           

      To má čas, pustím se do stavby asi až v létě.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2007
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

         

    Azub má podle mě i víc jak dva různé typy. Já koupil před Vánocema nějaký superlevný šmejdík za míň jak tisícovku, asi to bude něco jako ta Suntour M2000, akorát je to Balistic. Tlumení v podstatě žádné, používám ji nastavenou dost natvrdo (dá se štelovat předpětí pružin), takže nehoupe a drotné hrbolky nežehlí, ale zabrání destrukcím kola při přejetí něčeho horšího a umožňuje vyjet slušně vysoké obrubníky.
    Tatínek si v Azubu koupil nějakou mnohonásobně lepší vidlici Spinner Grino. Je to pružina-elastomer, ale tlumení má pěkné, je to úplně jiné kafe, svezení na té jeho. Nevím přesně cenu, bylo to myslím mezi dvěma a třemi tisíci. Je hliníková, výrazně lehčí než ta moje a má návarky na V i na kotouč.
    Pokud chceč něco opravdu extra, tak na stránkách HPVelotechnik seženeš nějaké 20" supervidle, ale podle mě to nepůjde pod šest tisíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

           

      Já osobně to chci prozatím jen otestovat, takže nic drahého asi kupovat nebudu. Ale zase by to chtělo alespoň regulaci tvrdosti pružiny.
      Zkusím to ještě v Polsku. Na internetové aukci jsem sehnal zajímavý zadní tlumič, má regulaci tvrdosti pružiny a plynulou regulaci tlumení - a vyšel mne na cca 300 Kč. Možná se zadaří i nějaká vidlice.
      Pro případné zájemce - ta aukce je www.allegro.pl

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2007
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

             

        http://www.hpvelotechnik.com/produkte...

        Výběr nic moc. Je jiná možnost ?

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2007
        Autor: Zdenda-Max
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

               

          Kdyby si s tím chtěl člověk opravdu dát práci, asi by našel i další, na západě se vyrábí tolika typů lehokol s 20" odpruženou vidlicí, že někde musí být nějaké zdroje. Asi by šlo prohledávat weby výrobců kol a pak jim psát dotazy.Jestli prozradí zdroj nevím, ale mohli by aspoň nabídnout ty vidlice. Ostatně mnozí z větších výrobců si je navrhují sami.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

                 

            Zkusím něco zjistit. Zatím dík.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2007
            Autor: Zdenda-Max
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

                 

            Na západě bude asi výběr, ale jak a za jaké peníze to dostat do Česka?
            Já jsem si nakonec koupil tu vidlu Suntour M2000 (viz třeba zde:
            http://www.bcshop.cz/shop1/index.php?main_page...
            http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=1310...
            Na první pokus mi to bude stačit i když to nemá žádnou regulaci. Uvidíme, se Suntourkami mám dobré zkušenosti na horském i terkovém kole.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2007
            Autor: Jihra
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

                   

              U nás není nic k sehnání, kromě toho co prodává azub. Narazil jsem během hledání na několik lidí, kteří se pokoušeli také shánět ale moc neuspěli. Leda to přivézt z Německa.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2007
              Autor: Zdenda-Max
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

                   

              U té sr píší 20 nebo 24 palců. Znamená to že je na 24 ?

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2007
              Autor: Zdenda-Max
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kde sehnat 20" odpruženou vidlici?

                     

                Já jsem koupil 20", ale dá se koupit i 24"

                [ Zpět ]
                Datum: 24.03.2007
                Autor: Jihra
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024