reklama

Jaké pneu

Viděl jsem z "rychlíku" pneu DART a WALRUS jsou pro nás použitelné nebo ne ?Vypadají docela zajímavě.

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2007
Autor: Jarmes
  • Re: Jaké pneu

         

    Ale mám takový dojem ,že je to rubena

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2007
    Autor: Jarmes
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké pneu

           

      Nevím jak v terénu, ale na silnici mě Rubena neohromila. Má sice obrovskou životnost, ale kvůli ní je tak tvrdá, že adheze je nula nic. Dovolený tlak a výsledný valivý odpor taky nepatří k přednostem.
      Na 20" kola se dají sehnat Schwalbe buď Marathony (slušná životnost, střední adheze, malý valivý odpor) nebo Stelvio (menší životnost a odolnost + minimální odpor + dobrá adheze = závodní guma) od Azubu, nebo v obchodech co zásobují BMXkáře a podobné rampové a streetové skákače pláště pro BMX. Ty bývají velice odolné a s vynikající adhezí, ale taky těžší širší. Ale občas se najde vhodný kompromis.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké pneu

             

        Mam ten nejaky Rubeny na svym mestskym kole a mam pocit, ze hodne tvrdnou pri nizkych teplotach. Jak je pod nulou, tak se skoro nechovaji jako gumovy ... :]

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké pneu

               

          Taky jsem začínal s Rubenama. Když se na podzim ochladilo, ztvrdly tak, že se na nich skoro nedalo jezdit. Přilnavost byla opravdu minimální a měl jsem z nich dost nepříjemný pocit. Ale jsou nezničitelný, po 2000 byly jak kdybych je včera nasadil. Koupil jsem si obyčejný Kendy, a jezdí se mi na nich výborně, mám na nich cca 1500 a zatím vypadají dobře a je to obrovský rozdíl. Rubeny mi asi úplně ztvrdnou v dílně.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2007
          Autor: pamak
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké pneu

               

          Měl jsem z nich za chladu podobný dojem.
          Teď mám vpředu nějakou Specialized gumu na BMX a vzadu Schwalbe Hurricane a vyhovuje mi to. Pořád ještě blokuju zadní kolo i na asfaltu, ale chce to brzdit hodně i vpředu a dělám to spíš naschvál když na to mám náladu. Smyky je třeba trénovat, pak nás nepřekvapí když se stanou nechtě:-).

          [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké pneu

                 

            Nevím, jaké jsou pláště Rubeny na horská kola. Na zimním kole, které není nijak zatěžováno, mám 622×28, ale na trek nesmí z Rubeny nic.

            Jak vypadá duše z Rubeny, lze vidět po nafouknutí jí samotné. Už jen pohled na ni stačí.

            Při jízdě v noci přes Duklu (oficiálně město, podle mne spíše dědina v Polsku) jsem vjel na ocelovou plotnu, kterou kdosi vhodil na silnici, a prorazil jsem bok pláště Alpine-Cross 47-622. Díra byla tak velká, že byla potřebná výměna pláště. Stalo se tak ve Svidníku a jediné štěstí bylo, že majitel prodejny mě přesvědčil, že výměnu udělá on sám, abych se neušpinil. Po ujetí 12 km na plášti Rubena 47-622 se ozvala rána a okamžitě jsem jel po zadním ráfku. Na rozdíl od Alpine-Cross, kde přes patku byly 2 kordy a ještě další zpevnění a 4 či 5 drátů, Barumka byla zcela bez kordu v patce a jen s jediným drátem. Ten sice zůstal v ráfku, ale guma se z něj utrhla v délce dobrých 25 cm.

            Složitě jsem se dostával zpět do prodejny a několik set km domů pak dojel na přetíženém plášti Author 37-622 (Dal jsem jej dopředu a přední Alpine-Cross 47-622 dozadu).

            [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2007
            Autor: Bin-Laďin
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké pneu

         

    Jaké pneu, nenapsals jaký uvažuješ rozměr?

    Na mém lehokole Stercl Ro A.D. mám v předu 16 palců Walrus Rubena - je supr, ale jeho nevýhodou je velmi nízký tlak. Takže není problém jej přefouknout a taková exploze uprostřed křižovatky nepřeqapí jen vás. :(. A aby to byla ještě větší sranda, tak duše existují pouze ve verzi s cykloventilkem, takže chce to dobrý odhad.

    Zadní mám 26 palcový Panaracer - jakási drahá závodní pologaluska, předloni jsem měl Schwalbe - supr, před před - kdysi dávno jsem jezdil Rubenu - tu nejdražší z nabídky tehdy. Dobrá, ale ojela se za sezonu cca 3000 km a něco

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mio ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké pneu

           

      Mio,bylo by někde tvoje lehokolo k nahlédnutí, myslím tím nějaké foto ??

      [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2007
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké pneu

           

      20"

      [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2007
      Autor: Jarmes
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké pneu

             

        Nejspíš jdu s křížkem po funuse, ale koupil jsem si nedávno 20" Maxxis Hookworm http://www.maxxis.com/products/bicycle/product...
        Je trošku širší, ale naprostá spokojenost, na moji neodpruženou přední vidli značka ideál. Koupil jsem si teda tu samou značku i dozadu 26" ale nedostal jsem ho na kolo přes zadní stavbu.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2007
        Autor: Zoid
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké pneu

               

          Jo, do zadní vidle Azubu 4 se vejde max tak 1.9", podle toho jak který výrobce trefuje ty palce. Já mám v oblibě Schwalbe Hurricane co má na sobě napsáno šířku 2.0" a pasuje tam, ale je to na milimetry.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké pneu

                 

            Dozadu jsem hodil SpeedMax. Měl jsem ho dřív na klasice a byl jsem hodně spokojený tak uvidím jak se osvěčí tady.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.06.2007
            Autor: Zoid
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

386 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024