reklama

Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

Jestli jste vloni nebo letos navštívili nějaké zařízení se značkou Cyklisté vítáni, zajímá nás váš názor. Líbilo se vám tam nebo ne? Poskytovali všechny služby, které poskytovat měli? Byla nástěnka na viditelném místě? Jak se k vám choval personál?
Sem s vašimi zkušenostmi! Každé zařízení má v kartě záložku "hodnocení a komentáře"
http://www.nakole.cz/regiony/cykliste-vitani.php3

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2007
Autor: Jitka
  • Re: Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

         

    Navštívil jsem loni jedno zařízení, které figuruje na seznamu Cyklisté vítáni ve skupině 12 osob a chování místních rozhodně neodpovídalo tomu, že se hrdí tímto titulem. Ovšem nevím, kdy začali cyklisty vítat a tak nebudu zatím kritizovat a počkám na příští návštěvu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2007
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

         

    Docela jsem měl z toho projektu radost, protože jsem poznal potíže cyklisty v některých ubytovacích zařízeních. Ale čím víc to sleduju, tím více jsem z toho rozpačitý. Je úspěch mít tak rychle 1000 zařízení v seznamu tak rychle? Některá z těch zařízení jsem už poznal, pochybuju, že se tam něco změnilo. Pro cyklisty je tam např. jen možnost dát si kolo do garáže - opřít o stěnu a doufat, že tam nikdo nebude couvat, při čtyřech kolech už místo kolem stěn není. Opravovat se dá jen venku, v garáži moc světla není, navíc je tam plno krámů a "vůní" z barev a ropných produktů. Nebo je to zařízení dost luxusní a drahé pro cyklisty atd. Hodnocení dalších návštěvníků, jak jsem je četl vůbech neodpovídají požadavkům autorů, jako třeba "marně jsme toužili po oroseném džbánku a troše jídla a tady nám zachránili život" nebo "rádi se tam vrátíme". Protože mi dcera dorostla do věku, kdy s ní letos začnu jezdit natěžko po Česku, čekal jsem tu inspiraci, ale zatím jsem zklamaný. Jak poznám, kde si budu moct opláchnout kola u vodovodu bez toho, aby mě někdo vyháněl, že se tam chodí pro vodu na pití?

    Je zatím příliš brzo nebo jsem něco nepochopil? REAGOVAT

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pomocná ruka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

           

      můj osobní názor:
      cyklistika je a bude atraktivní zdroj příjmů pro ubytovatele a restauratéry. Cedulka "Cyklisté vítáni" je podle požadavků stojí naprosté minimum investic finančních i pracovních. Absence takové cedulky může však mít za následek změnu rozhodnutí případného klienta ve prospěch zařízení v dohledu, jenž takovou cedulku vlastní (v době internetu je "v dohledu" hooodně moc podobných zařízení). Samozřejmě spousta zařízení raději uvítá cyklistu zralého věku, finančně zajištěného, cestujícího od podobného zařízení k dalšímu podobnému zařízení, uvyklého jiné cenové hladině ze své domovské země (Holandsko, Německo).
      Jeden příklad za všechny:
      Hotýlek v centru Českých Budějovic. Znám jej celkem dobře, neb jsou v něm často ubytováni, při svojich návštěvách u nás ve firmě, rakouští kolegové. Cena za noc nepatří k low end - aspoň myslím (1500 CZK). Není tomu déle než rok kdy se na zdi vedle dveří objevila cedulka "Cyklisté vítáni". Překvapilo mě to. Nedokázal jsem si představit jaké benefity by mi, jako cyklistovi, přineslo ubytování v tomto zařízení. Druhé překvapení nastalo, když jinak bezproblémová rezervace pokojů pro již zmíněné kolegy se v letní zezoně stala problematickou. Ano v letní cyklistické sezoně. Několikrát jsem si pak všimnul hroznů německy mluvících cyklistů vyrážejících od tohoto hotýlku na populární cyklostezku směrem k Hluboké nad Vltavou (tam jsem je potkával již celkem pravidelně).
      Nechci říct, že všechny objekty v tomto projektu, jsou takovéto, ale při namátkovém nahlédnutí do databáze, jich tam vidím několik. Je to tak i v pořádku. "Cyklisté vítáni" nejsou jen cyklisté jedné krevní skupiny. Je nás více druhů...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2007
      Autor: alvp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

         

    Pokud si dobre pamatuji tak jsem loni toto zarizeni potkal akorat v listopadu na Cervenohorskym sedle (restaurace i hotel), a moc me to misto nenadchlo. Ubytovat sme se sice potrebovali ale po zjisteni ceny jsme usoudili ze radsi budem nekde celou noc moknout. Tak sme vyuzili alespon restauraci, ale zadnou zmenu oproti jinym zarizenim jsme nepocitili. Kola jsme meli opreny na chodbe za vchodovyma dverma, a kuli nasemu vzevnejsku se na nas divali jak na cerstve propusteny kriminalniky kteri jim tam odrazujou jiny, cisty a movitejsi hosty.

    Napad dobry, ale posuzovat to nemohu, na vic mistech jsem zatim nebyl (nebo si toho nevsiml).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2007
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

         

    Cedulka na dveřích mě říká jedině to, že tam byl "dealer" networku Cyklisté vítáni; nijak to nepreferuji, protože pro mě je důležitá 1. cena (mám nějakou hranici bolesti, kolik chci za noc utratit) a za 2. poloha zařízení (aby to nebylo daleko od mé trasy a nemusel se třeba drápat do kopce). Požadavky stanované na jednotnou certifikaci jsou podružné, skutečně jedinou věcí, kterou cyklista na cestě potřebuje je místo na uložení kola přes noc- to se dá vyjednat i v "necyklohotelu"; kolo na cestě nemyji, nářadí mám vlastní a to které nemám nebude mít asi ani hotel (stahováky na kazety, bič...).Za uvedení v seznamu hotely platí. Ne každý hotel to chce, jsou vyléčeny různými dalšími agenty, kteří nabízejí uvedení na různých portálech a seznamech. Seznam je tudíž nekompletní, byť pochopitelně bude stále nabývat, ale ideální řešení by bylo, kdyby existoval kompletní seznam hotelů a privátů ve stylu telefonního seznamu (ale né jako Zlaté stránky, ty jsou dělány velmi nepřehledně) a ať si každý najde co chce. Samozřejmě,pokud bude uvedení v takovém seznamu s aktivním linkem, mělo by tam být nějaké zpoplatnění, ale tenhle způsob (každoroční poplatek) není dobré, lepší by byl malý paušálek a pokud by se dalo přes takový portál ubytování dokonce objednat, pak provize. To v Česku dlouho nepůjde. A na konec: když otevřete www.cyklistevitani.cz , co tam vidíte: "konzultační skupina", "kritéria" , "veřejná diskuze", "kontaktujte svého hodnotitele" (!!!!), "podnikatelé" (na tenhle výraz jsem vyloženě alergický) a spoustu dalšího balastu. Co by tam být mělo a není: "Hledej ubytování" , "Mapa" atd. Mimochodem, když si kliknete na němčinu, je tam jednak naprosto zbytečný úvod s údaji, které nikoho, kdo hledá bydlení nezajímají ,ale na rozdíl od české stránky tam je nenápadná ikona "Hledat ubytování". Ale ouha: pak se rozbalí menu v češtině, čili nepoužitelné a proto se nedivím, že to hoteliéřy ani nemůže nadchnout a že to nebude splňovat ten účel, který by mohlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté vítáni - máte zkušenosti?

         

    Tato zařízení je potřeba po návštěvě na internetu na příslušných stránkách spravedlivě ohodnotit. V případě že nefungují jak mají je to přímo povinnost! Mám spoustu negativních zkušeností s tak zvanými "podnikateli"! Jak známo kde není žalobce není ani soudce, pak si ale můžeme stěžovat jen sami na sebe.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Nápad:

         

    co kdyby tady na tom to foru byl založen jakýsi seznam bydlení, kde jsme už bydleli a kde to bylo OK? Taková "cyklopedia", která by se doplňovala. Osobně rád doporučím zařízení, kde jsem se slušně vyspal a cena/výkon byla v relaci. Takže například:
    Náhodou jsem narazil v Prostějově na hotel u zimního stadiónu, noc/osoba 220,- , kolo mi dali do kotelny.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

307 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024