reklama

Montáž pedálů

Ahoj. V pátek jsem chtěl namontovat nová SPDčka, no tušil jsem problém se sundáváním starých pedálů - jednou rukou jsem držel kliku, druhou se snažil povolit 15kou stranovým klíčem starý pedál, zapřel jsem se o kolo celým tělem - nepovedlo se, je to moc utažené. Poraďte, prosím, co s tím - jak povolit pedál, aniž bych něco poničil? Dík.

[ Zpět ]
Datum: 11.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Demontáž pedálů

         

    Věřím, že jsi ten závit povoloval a ne utahoval. Závit se povoluje ve směru šlapání. 8-) A když je závit zarezlý, pomůže mezi závity nakapat něco, co se závity provzlíná a povolí to. Já mám dobré zkušenosti s brzdovou kapalinou, ale je hodně agresivní na lak. Hodně ji používám na povolování šroubů u míchačky a čerpadla, takže tam to tolik nevadí. 8-) Někdo používá WD40, mohlo by to fungovat. Doporučovali mi Coca-Colu, ale tu nepiju, takže ji nemám po ruce.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Včera jsem taky montoval pedály, ale mě stačila hrubá síla (i když mi lezly oči z důlků :o)
    Na povolování nepovolitelných šroubů jsem vždycky používal buď MD Spray, nebo Konkor. Obojí se střídavými účinky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (peci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Když to nejde silou, tak to jde větší silou. Když to nejde ani větší silou, půjde to ještě větší silou:-) ale bacha, pedály se opravdu povolují každej jiným směrem. Pořádně vyčistit od prachu jehlou a něco nalít do závitu a nechat prosáknout by mělo pomoct.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž pedálů

           

      a "když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo" :o))

      na tom směru povolování fakt dost záleží :o)), já jsem nad tím včera taky bádal, kterým směrem který pedál, nejjednodušší je vzít ten nový pedál, a kouknout se jaký je na něm závit. :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peci)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montáž pedálů

             

        No taky jsem se pro jistotu podíval na směr vinutí závitu na nových pedálech. Pokusím se tam něco nastříknout, pak to zkusím znova a pak holt do servisu.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Montáž pedálů

               

          Na jednom pedálu bývá označení "L" (na tom konci, co je vidět skrz oko na konci kliky). Ten se povoluje "obráceně". A jinak se neboj zabrat, když se to ulomí, byla to vada materiálu ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Montáž pedálů

                 

            No s tou vadou materiálu jsi mě teda uklidnil...

            [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Ta cola funguje na zarezlý věci ne zaseklý.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Taky je dobry pouzit klic s co nejvetsi pakou pripadne ji zvetsit treba trubkou,oni i v servisech na utahovani a povolovani pedalu maji specialni hodne dlouhej klic.Jinak jak uz lidi rikali - pravy pedal pravy(normalni) zavit,levy pedal levy zavit.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Já bych vyčistil drážku u závitu jehlou nebo špendlíkem, nastříkal tam WD40 dokud tam nestojí kaluž a nechal chvíli vzlínat. Pokud to ani tak nepovolí, tak podložit kliku něčím (stolička, židle, cihly, vždy přes hadr) a do klíče praštit kladivem, tak aby to povolilo rázem proti té podložce. Jednou jsem to přesně takhle dělal a šlo to.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Poznamecka...az tam budes davat ty novy pedaly, mazni zavit vazelinou, urcite se to vyplati :)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž pedálů

           

      No pedály ač mnohdy nejdou, tak mnohem silnější je zážitek se stahováním talířů a klik pedálů. To je sice fajn použít stahováky, ale jednou se mi povedlo metodou "když to nejde silou, tak to jde ještě větší silou" drolit ocel kliky. Nic méně brzdová kapalina určitě pomáhá, nebo cokoliv s malou viskozitou (benzín a další).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž pedálů

           

      1-nastrikej wd anebo neco podobne
      a nech stat prez noc
      2- podivej se na novy pedal na smer
      povolovani
      3-nasad kvalitni 15 klic /ne nejaky cinsky ani plechovy/ a slapni na nej. Klidne celou vahou, pedal povoluje postupne, neutece pod nohou.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Kde končí rozum, přichází hrubá síla. Stáhní kliku, upni ji přes hadru do svěráku. Potom rozeber pedál a zakouslou osu pedálu povol hásákem nebo velkýma sikama.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (palo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    A jestli jsi ho ještě po těch všech radách nepovolil, tak si kup novou kliku.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Díky všem za soucítění a rady. Přes noc jsem tam nastříknul WDčko, ráno nasadil značkovou 15tku Tonu, prodloužil jsem rameno vhodnou trubkou, takže delší páka, no a ŠLO TO!!! Na nových jsem namáznul závity.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Sundej kliku i s pedálem, do svěráku řádně upni klíč a zapři se do kliky (správným směrem!). Určitě to povolí. Kladivo nikdy!. Popřípadě, když to nejde, nastav kliku trubkou

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (defekt ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Žádnou kliku nesundavej,pokud nemáš stahovák klik.Když nevržou nesundavat. Kliku podlož dřevem ať nepruží vem delší chrom.klíč 15 nebo nasaď páku a TAHEM povol.Obyčejné klíče pruží proto nejde povolit.Měl jsem stejný problém.Ve svěráku si akorát poničíš kliku i když jí dáš do hadru může se vysmeknout.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    No když už je řeč o těch svěrácích... Jednou jsem nemohl najít pořádnej 15ku klíč (vlastně ho asi ani nemám:) a francouzákem to nešlo chytit, tak jsem pedál sundával tak, že jsem oddělal kliku, pedál částečně rozebral tak, aby to šlo místo klíčem dát do svěráku a točil jsem klikou. Byl jsem překvapený, jak to jde snadno:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž pedálů

         

    Poradili byste mi, jaký je v praxi při použití rozdíl mezi
    - stahovákem klik s rolnou (http://www.kupkolo.cz/produkty/Naradi-a-stojany...

    - stahovákem klik s kuličkou?
    (http://www.kupkolo.cz/produkty/Naradi-a-stojany...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2011
    Autor: Kubajs
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž pedálů

           

      ten s valeckem (rolnou) Ti nestahne kliku z osy ktera konci zavitem - tj klika je pritahnuta matici- protoze ho tam nedostanes.
      jinak vse stejne

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montáž pedálů

             

        +1
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2011
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž pedálů

           

      Stahovák s kuličkou je starší - užíval se na kliky, připevněné ke středové ose pomocí matic s jemným stoupáním.
      Ona ta rolna versus závit ...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montáž pedálů

             

        To znamená v případě středového složení Shimano un53 by to mělo být asi jedno, ne? Pak mi přijde, že stahovák s kuličkou je univerzálnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2011
        Autor: Kubajs
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

257 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024