reklama

Čím a jak mazat bowdeny?

Čím a jak mazat bowdeny když jsou po celé délce lanka (tedy nejsou nikde přerušeny a nahrazeny rámem kola - v takovém případě se většinou dá bowden stáhnout na takové místo a odkryté lanko namazat)? Nebo je lepší čas odčasu zadřené lanko vyměnit (což funguje)?

[ Zpět ]
Datum: 08.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
  • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

         

    Ahoj!mazat WD40 spray nebo teflonové,silikonové oleje ve spreji.Stříkad do bovdenu uvolněného z brzd nebo řazeni,nechat zatéct.Bude to lépe chodit zcela určitě.Lanko brzd vyháknout z čelistí ohnutoutrubičku tím se uvolní celé lanko i u brzdové páky a vysune se z drážky v páce. Spreje mají aplikační trubičku tou to jde dobře.Kolu zdar!

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

           

      To vim taky jak se demontují brzdy:-). Já chci ale hlavně promazat bowdeny od řazení. A to ten sprej fakt zateče až dovnitř? Třeba metr daleko? Nejlépe asi koupit a vyzkoušet.. Dík za radu.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

             

        WD40zateče všude on vytěsňuje vodu,a je hodně vzlínavý,dají se sním ůspěšně povolovat šrouby,závity.Pokud máš páčková řazení musíš odšroubovat kryt,křížové šroubky,a nastříkat do lanka.Je mi divné,že máš bowdeny bez přerušení v okách rámu.to jsou chyceny jen vrchním páskem přez bwden? U otočného řazení je to docela problém,musíš se dostat s aplikátorem do výstupu lanka z řazení,třeba někdo ví lepší řešení,ale zatím se neozval tak čau at se daří!

        [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

               

          Díky, zkusím to.
          Mám nepřerušené brzdy na silničce od Nakládala (nevím, proč to není okem v rámu - tehdy se to možná ještě nedělalo:-) ) a na lehátku mám nepřerušené všechno, většinou to jinak nejde i když pár centimetrů na řadicích lankách, kde by se dalo lanko přerušit pro usnadnění mazání by se našlo, na zadní vidli i vpředu na rámové trubce.
          Jestli to fakt zateče všude, dalo by se mazat taky opačným směrem, tedy od měničů, taky stačí zařadit fyzicky velký kolo a páčku přeskákat jakoby na malý, pak se dá bowden na kousek odtáhnout a páčka se rozebírat nemusí. Ale normální olej tam dostatečně nezateče, ten sprej bude snad lepší.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

                 

            Já tam stříkam teflonový sprej TF2 z obou konců, do brzdových i řadících bowdenů. Dělám to ještě navíc tak, že nastavím lanko aby co nejvíc na daném konci vyčnívalo, nastříkám kolem něj do bowdenu trubičkou na spreju a přesunu ho opačně, tím se natáhne do bowdenu pár kapek navíc, pak se to nechá chvilku vzlínat. Když už to někde drhne moc, tak vyndám lanko, prostříkám bowden a lanko vrátím staré nebo dám nové.
            Uvažoval jsem, kde by se daly bowdeny přerušit (na Azubu) a vést lanko po rámu, ale všude by se vystavilo lanko nečistotám od kol, ty by se pak jeho pohybem natahovaly do bowdenů a člověk by si zase moc nepomohl.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.04.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

                   

              Souhlasím WD40,TF2.GT80 to je správná volba, žádné lepivé oleje !oni to akorát spolu s prachem ucpou a zalepí.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.04.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím a jak mazat bowdeny?

         

    Já na to používám výhradně "Olej na jízdní kola + šicí stroje" - spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

542 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024