reklama

chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si rady

chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si rady se zančkou,zatim sem se rozhodla pro kellys asi kolo Phranatic nebo Exquisite DSC, které z těchto byste mě doporučili?jestli žádné napište jiné doporučení značky kol.....děkuji

[ Zpět ]
Datum: 03.02.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Anet367 ([email protected]))
  • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si rady

         

    Nez ti odpovi nejaky zasveceny majitel techhle znacek, zadej si nahore do okynka "Hledat..." treba "Phanatic" nebo "Exquisite DSC", muzes se toho zatim o tom, co te zajima, hodne dozvedet :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si rady

         

    No nejsem si uplne jistej ale tusim ze exquisite dsc ma mechaniky,takze bych radeji volil exquisita s veckama a usetrene penize bych investoval do zbytku vybavy.pokud ji ovsem Anet uz nema.Jinak bracha ma ex s veckama a musim rici ze se mi na kross dost pozdava.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

         

    kompletni vybaveni Shimano Deore LX http://www.bradsky.cz/index.php?main_page...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2007
    Autor: biker7
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

         

    A jsi také již plně rozhodnutá, že chceš "pánskou" geometrii ?

    Viz.

    http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?nodeId...

    VS.

    http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?id=1316...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

           

      když mě se ty dámské kola nelíbí

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Anet367 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: damska x panska geometrie

             

        Nikde neni dany, ze bys jako zena nutne musela mit damsky vydani kola. Velka spousta zen tvrdi, ze jim naopak v pohode sedi "normalni", tj. "panska" geometrie. Vetsinou ty damsky kola maji na svou velikost lehce kratsi ramy a + dalsich par minimalnich rozdilu, ale ve vetsine pripadu se tyhle odchylky daji doladit i zmenou sedlovky, predstavce apod. .
        Jina vec je potom ta, ze u damskyho kola byva i damsky sedlo, coz uz proti panskymu muze byt hodne velkej rozdil, u MTB pak zpravidla byva i jina- "citlivejsi" vidlice, vic uzpusobena predpokladane nizsi hmotnosti cyklistky.
        V kazdym poradnym obchode te urcite nechaji vyzkouset si obe dve varianty (pokud u danyho modelu existuji a maji-li je na sklade) a navic ti snad i seriozne poradi, pro co se rozhodnout. Nekdy totiz ta vymena soucasti kola za vic "damske" muze ve finale prijit i draho, jinde jde o jenom o maly priplatek navic. Ale zalezi to od modelu. Zkus si to a uvidis, to, ze se ti neco libi vic je jedna vec, to, ze na tom za nemalo penez budes potom roky jezdit je vec druha.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: damska x panska geometrie

               

          S těmi velikostmi rámu u žen souhlasim s tím, co píšeš.
          V mém okolí jezdí více žen na dlouhých rámech a plně jim to vyhovuje. Manželka, která měří stejně jako já, tak má rám o 2cm delší než já a ještě k tomu o 1,5cm delší představec než já.
          Ale je to samozřejmě individuální a hlavně si ho sama musí vyzkoušet a vybrat jestli potřebuje kratší nebo delší.

          Akorát mi není jasná ta vidlice, kde by se mohla vzít na dámských rámech "citlivější" vidlice (by mě zajímal jediný reálný příklad). Maximálně tak u pružinových vidlic by tam mohla být měkčí pružina, ale i o tom silně pochybuju, že tak bude.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.02.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: damska x panska geometrie

                 

            To "citlivejsi" jsem psal v uvozovkach, pro zjednodusseni. Na nektery damsky kola davaji treba Axela misto Blacka, pokud mam rict priklad. Pod nizsi vahou pujde asi snadneji do zdvihu, i kdyz to vicemene potvrzuje teorii, ze damsky kola krome par specifickych zmen vyrobci vybavuji horsima komponentama :o(. Jasne, rec je ted treba o te pruzine, vsechno se da doladit i jeji pozdejsi vymenou, treba u vzduchovych vidlic je moznost jejich nastaveni snazsi. Dalsim problemem je pak treba vyrazne nizka hmotnost cyklistky, kdy by ji pak pruzinovka vyhovovala asi vic, ale to uz zabihame docela do podrobnosti :o)
            Myslel jsem, ze vubec montaz nebo aspon uprava pruzicich jednotek je u damskych verzi standartem snad vsude, nebo ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 05.02.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: damska x panska geometrie

                   

              Já se moc s dámskými verzemi kol v reálu nesetkal (téměř všechny ženský v okolí vozí pánské verze), ale u jednoho případu, kde byla pružinová vidlice (a kde se úprava vidlice na nižší váhu řešila), tak měla normálně standardní pružinu se kterou se prodává a bylo nutno ji nechat vyměnit.
              Právě u levnějších vidlic moc žádná citlivější vidlice neexistuje (tím myslím neupravené vidlice) a právě zrovna Axel na to že je pružinový na tom není s citlivostí nijak zázračně (řada vzduchových vidlic je na tom lépe).
              Proto je to s vidlicí na hodně lehkou váhu dost problém.
              A na krosovém kole je to problém ještě větší, tam je vůbec omezený výběr dobrých vidlic.
              Snad jedině zkusit si nechat nějakou vidlici poladit, ale u krosových vidlic nemám přehled, která se k tomu dobře hodí (jako Epicon a Axon u bikových)

              [ Zpět ]
              Datum: 05.02.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

             

        Líbí/nelíbí - pozor, pánská geometrie u některých značek znamená delší rám a to až o centimetry!!!
        A chybně zvolená velikost rámu, navíc pánského může znamenat velké obtíže. Takže pokud jsou od dané značky dělané dámské i pánské rámy a chceš pánský rám, pak doporučuji zvolit velikost o jednu hodnotu nižší než bys volila u dámského rámu.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

               

          Tak, zena zene lepe rozumi :o) , z pohledu muze je "damsky" ram jenom kratsi, z pohledu zeny je "pansky" ram proste dlouhy, coz je jaxi podstatnejsi, zni to jinak, to je fakt.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.02.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si rady

         

    Najlepšie bude ak oslovíš ozaj skúseného bikera vo svojom okolí. Vysvetli mu čo chceš jazdiť a čo od bajku očakávaš. Ja by som už v obchode bajka nekupoval. To bolo plno rečí aké je to kvalitné, že je to značkové, nie je to žiadny šmejd. A napokon som po čase a hlavne po odjazdení x tisíc km zistil, že postupne to čo odchádzalo nebolo až tak kvalitné ako to vychvaľovali. Radšej to ozak kupuj s niekým kto sa vyzná.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2007
    Autor: diviak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

           

      Sorry, ale některé díly těch x tisíc km opravdu nevydrží ;-) Spíše většina... Nevím na čem jezdíš, ale na MTB jsou ty díly celkem rychle odepsané. Řetěz má životnost tak 1000-1500km, a to ještě jenom někdy, pláště to je kapitola sama pro sebe, kazeta je tak na 3-4 řetězy apod.
      Ono také záleží jak pro ten konkrétní účel jsou díly vhodné ... Ale určitě to není tím, že by něco bylo šmejd, jen je jejich životnost takto postavena a nikdo s tím nic už neudělá... Je to tak u všech výrobců...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

             

        Tak v tomto Ti dám zapravdu. Mám Trek 4300. Ale to čo sa týka výmeny niektorých komponentov, lebo málo vydržali mám od chlapa, ktorý mi to opravuje, údajne to malo vydržať viac. Ale aj tak, keď budem kupovať ďalší bajk - to mám v pláne lehokolo, tak lem poriadne súčiastky do neho.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2007
        Autor: diviak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

               

          Jak se vlastně řekne slovensky lehokolo? Ľahobicykel?

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

                 

            ...lehociped ?

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny Jurki)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: chci koupit krosové kolo do 20tisíc, nevim si

         

    obe kola urcite vyborny, ale spis bych vzal exquisita...vlastni zkusenosti

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (fanous)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024