reklama

Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím

Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím, že když chci řadit na menší pastorek tak přehazovačka neraguje. Musím přecvaknout o dva a pak se vrátit o jeden nahoru. Na druhou stranu to jde dobře. Nevíte čím by to mohlo být? Jestli je třeba vyměklá pružina přehazky, nebo je třeba namazat lanka v bowdenech? Klouby přehazovačky jsem mazal WD40tkou ale nepomohlo to. Díkyza radu!

[ Zpět ]
Datum: 31.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (rexa)

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím

         

    Nejdřív namaž lanko.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém

         

    A kdyz uz ho budes mazat, zkontroluj jeho neporusenost po cele delce, tzn. i ten kousek uvnitr razeni. Me se jednou zacalo postupne trhat a rozpletat prave uvnitr razeni a delalo to presne to co pises. Druha moznost je bud uvolnena matice kazety nebo vznik vule ve volnobezce. Oboji uz jsem videl, chovalo se to podobne - neslo presne radit (krome toho, ze by se to za chvili rozpadlo:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém

           

      super! díky za rady! zkotroluju to. co se dá dělat když má volnoběžka vuli? jde to spravit?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rexa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém

             

        Jestli má volnoběžka (ořech) velkou vůli, jdi s tím do servisu, většinou to spraví podložka, kterou ty ale neseženeš.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2007
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím

         

    Viděl bych to tak, že se Ti "zadírá" lanko v bowdenu - konkrétně v tom ohybu u přehazovačky. Je možné (a i pravděpodobné), že pouhé namazání lanka nepomůže a budeš muset tuhle část bowdenu dát novou. Nemá cenu dávat drahé bowdeny, plně postačí ty levné černé :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím

         

    Ja mam problem s Shimano Deore rapid rise :] (ovladani packama je naopak nez u tradicnich systemu, palcem proti pruzince tlacite pro shozeni na mensi kolo, na vetsi to naopak skace samo po cvaknuti (povoleni) ukazovackem. Je to super, pak to radi nahoru rychle a hladce, jak slibuje nazev... a zvyknout se na to da dost rychle. Jen je potom dost problem sednout na jiny kolo, ktery ma klasickej system, pak to porad pletu a radim zmatene jako blondyna na nedelni vyjizdce... :]

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rapidrise)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím

           

      :o) mas zase jenom RapidFire, jenom jinak pojmenovanej. Cim se tvoje razeni lisi, je tzv. inverzni prehazovacka, viz spousta prispevku v historii.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, mám u řazení Shimano Rapidfire problém s tím

         

    jdi po lanku a zjisti, kde je povoleny....jestli nikde, bude problem v razeni...ale neni to pravdepodobny

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2007
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024