reklama

Kolo na cyklokros x horské

Ahoj. V televizi dávali přenos z MS v cyklokrosu. Když vidím traťe pro cyklokros, mám většinou dojem, že je to jako dělané pro horské kolo. Může mi někdo, kdo je odborník, vysvětlit, jak to s tím je? Je typ kola limitován pravidly cyklokrosu, nebo fakt ta cyklokrosová kola jedou v terénu lépe?

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2007
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    Myslíš tu Belgii?!? Tam mě přesně tohlo zaujalo...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    Odborník nejsem, neporadím. Ale co tam ti chlapi na kolech předváděli, to byla úplná ekvilibristika na kolech. Úžasný zážitek. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo na cyklokros x horské

           

      Dnes jsem to nestihl, viděl jsem včerejší závody mladých. Ale trať byla asi táž. Jen ve večerních zprávách ukázali kotrmelce, které se tam leckomu povedli. Jednouse mi takový povedl, když se mi taška na řidítkách skřípla do předního kola. Oni ale žádnou tašku nevozili...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    Nejsem odbornik, ale neco o tom trosku vim: cyklokros se jezdil driv, nez vzniklo MTB a kola jsou samozrejme pouzitelna jen ta, co splnuji predpisy. Tj. hodne zhruba odpovidaji kolum silnicnim, jenom musi mit treba brzdy s centralnim tahem (i kdyz diskovy hydrauliky by byly urcite lepsi). Uzsi plaste do bahna jsou treba vyhodou, i zavodni bahenni specialy na MTB byvaji klidne v rozmerech 1,5" (a s odpovidajicim vzorkem). Videl jsem uz i cyklokrossovy kola s hydrama, ale urceny jenom pro trening.
    Dal maji ramy pochopitelne trochu jinou geometrii a jsou robustnejsi, nez klasicky ziletky. Velkej rozdil je i ve vidlici, ktera diky svymu materialu a celkovy konstrukci dovoluje slusny vykyvy.
    Dalsi a asi hlavni rozdil je v samotnym charakteru cyklokrossovych zavodu. Zatimco bike musi pri maratonu vydrzet jezdit, bezchybne fungovat, radit atd.atd. klidne i pres 6 hodin, cyklokrossovy zavody trvaji 50 minut nebo nejvyssi souteze 1 hodinu. Jezdi se na kratkych okruzich a vetsinou tam jsou 2 depa (nevim, jestli vzdycky zrovna 2), kde ceka mechanik s dalsim kolem, spravenym,odbahnenym a vycistenym, pripravenym pro dalsi jizdu. Takze tohle kolo je staveny na mnohem mensi "zahul", resp. je moznost jej kdykoliv menit, kdyz se zabahni nebo ma nejakou zavadu. Toz tak :o)
    Doporucuju vam nekdy videt cyklokross nazivo, sami jsme si projizdeli s nasim teamem jednu mistni trat. Nebyva az tak uplne extremne terenne narocna, zato je to akcelerace- brzda. A cyklokrosari tohle zvladaji v takovy rychlosti, ze je to skoro nemozny. Jet hodinu takovy sisky, tak umru :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo na cyklokros x horské

           

      Trat v belgii mela 2 depa a elite se jelo na tusim 9 kol (3km / 7min kolo). Rikali neco o tom, ze zavod bude mit vyjimecne 70 minut.
      Jinak co jsem koukala, tak jsou to strasny paky. Ja bych pri takovy litani predniho kola prestala slapat a opatrne dojela a oni to proste jako lokomotiva uslapou. Prijde mi, ze jezdi hodne silove, jako kdyby tam nemeli vubec lehke prevody.
      No ale bylo to dramo. Skoda, ze ten nas na spici mel defekt. Vypadalo to dost nadejne.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo na cyklokros x horské

             

        Pokud se nemylim, tak slo o posledni zavod sezony, potom chapu tech 70 minut. Ad prevody- ziletky- i ty cyklokrossovy, jsou zprevodovany proste jinak, nez bike, ale vzhledem k jizdnim odporum techhle kol se da utahnout tezsi prevod, nez s MTB.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolo na cyklokros x horské

               

          Převod 36 vepředu nejmenší. 25 vzadu největší. Chce to silný nohy a úplně jinou techniku. Co nejde ušlápnout v sedě, urvat ve stoje. Jeden náš cyklokrosař řekl do novin že o výsledku rozhoduje především brutální síla a pro to ho to tak baví.
          http://www.merida-bike.cz/prodej/cc-5

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2007
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kolo na cyklokros x horské x triatlon :o)

                 

            Jednou me zmatlo, ze nekdo jezdi s dvoj- a jiny zase i s jednotalirem.
            Nevis neco o triatlonovych kolech? Krome geometrie, robustnosti, riditek atd., zajima me spis, jestli se jezdi jeste i 26" nebo 28"?

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kolo na cyklokros x horské x triatlon :o)

                   

              Tohle prezentuje Merida jako triatlonové a časovkářské kola. Jsou to v podstatě časovkové speciály na 28"kolech. U triatlonu je cyklistická část vlastně časovka se vším všudy. Ostatní výrobci nabízejí velmi podobná kola.
              http://www.merida-bike.cz/prodej/warp-4
              http://www.merida-bike.cz/prodej/warp-6

              [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2007
              Autor: Petrun
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: kolo na cyklokros x horské x triatlon :o)

                     

                Jak vypada casovkarskej special vim, zajimalo me spis to, jak je to s pravidly, protoze se na tratlon pouzivaly i 26" kola, tak jak je to s rozmerem tech kol dneska.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2007
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo na cyklokros x horské

           

      Taky jsi to sledoval jako malej kluk?:-) Ja to tenkrat silene zral:-) Prvni kola do terenu....i ma Liberta musela chudinka neco okusit. Pak jsem pochopil, ze to neni ono....no a pak prisla horska kola a ja zas naopak, jako blbka, propadl silnici:-)
      Ale pamatuju si, jak jsme chodivali na cyklokros do Mlade Boleslavi...tusim, ze se tam jezdi i dnes.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo na cyklokros x horské

             

        Ja jsem tenkrat prozmenu jezdil na silnici, a kdyz jsem videl jedny z prvnich MTB v casopise ABC, tak jsem tvrdil, ze se to nemuze prosadit :o)
        Ted jsme tu byli parkrat na cyklokrossu, je v Luxu strasne popularni, ani jsem to netusil. A jezdi sem i hodne zavodniku z CR, i diky vysokymu startovnymu :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    Nejsem odbornik. Ale myslim, ze cyklokros je proste sverazna disciplina, tak trochu prezivajici z minulosti, kdy MTB kola jako takova proste nebyla. Stavba kol na cyklokros asi vychazi hlavne z tradice - z pravidel - jsou to zjednodusene vzato takove robustnejsi silnicky upravene do terenu, ale jen prizpusobene, ne uplne prestavene, spis nez z toho, ze by byla pro ten teren vhodnejsi nez MTB. Hodne cyklokrosaru tradicne byli, nevim jak je to dnes, vlastne silnicari, kteri cyklokros delali v podstate jako zimni doplnkovou aktivitu k silnicnimu jezdeni. Mozna to tak i vzniklo. A mozna proto se to i drzi - je zdanlive absurdni jezdit na 'upravenych silnickach' bahnem, kdyz existuji MTB - ale ta kola prave umoznuji jezdit i v terenu trochu jinym stylem nez na horskych kolech, blizsim silnici, vic silove atd... pokud vim, hodne treneru silnicaru svym jezdcum 'zakazuje' vubec kdy sednout na MTB, aby si nepokazili styl a navyky... :] /// No nevim, musim rict, ze mluvim jako desne chytry temer laik, ktery ma dost odpozorovano a odposlechnuto a par osobnich zkusenosti k tomu (byl jsem sveho casu v silnicarskem cykloklubu a v zime jsme prave jezdili 'cyklokros' - s prezutyma kolama jsme blbli po polnackach atp., ted jezdim sam pro sebe na horakovi).... ale rozhodne nejsem odbornik. Takze je klidne mozne, ze i dost blabolim. :]]

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    Jak řekl Andrej - Stavba kol na cyklokros asi vychazi hlavne z tradice. Docela bych se k jeho názoru přiklonil. Dík za vaše názory.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    Rám na cyklokros má o pár centimetrů výš středové složení (šlapání). Tím se zlepšuje průchodnost terénem.
    Hydrauliky jsou na cyklokros zbytečné a navíc nejsou povolené.
    Úzké pláště by stejně nedokázaly přenést brzdný účinek, a hydrauliky jsou těžší.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo na cyklokros x horské

         

    http://www.kupkolo.cz/…-Race-700x35– -kevlar_89820.html
    Nebo:
    http://www.kupkolo.cz/…Speed-700x35- –kevlar962.html

    Do terénů alá Bělský les (Ostrava) Kde se jezdí český pohár masters, v případě, že neprší ale idealni sucho asi nekdy nenastane :), poradíte? Já se v tom nevyznám… chci je na zimáka krosku na trenovaní po lesích na podzim/jaro…

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2011
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo na cyklokros x horské

           

      Nezobrazuje to odkazy, když něco chceš a dáš odkaz, je dobrý si ukontrolovat, jestli se ti to nějak nerozbilo :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo na cyklokros x horské

             

        Jj, tyhle zde neklikatelné mrchy je nejlepší prohnat přes Tinyurl a podobné ;-)

        Např. českou http://zkrat.to/ ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolo na cyklokros x horské

               

          Která ovšem momentálně nefunguje :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo na cyklokros x horské

           

      http://tinyurl.com/6djx6m6
      http://tinyurl.com/6xzw3ol

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2011
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024