reklama

Technika jízdy

Zdravím všechny povaleče. Napište rady, jak jezdit na leháči na sněhu a ledu abychom leželi na kole a né na zemi.

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2007
Autor: Papji
  • Re: Technika jízdy

         

    To chce gumy s ocelovýma hřebama. Neukazoval jsem ti je?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Technika jízdy

         

    Neni nejlepsi mit na zimu lehace trojkolku? :]

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chytrej)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Technika jízdy

         

    Neni nejlepsi mit na zimu lehace trojkolku? :]

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chytrej)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technika jízdy

           

      Je - i není. Nemůžeš sebou sice praštit a dá se na ní užít dost legrace, ale pokud jsou na silnici vyjeté ve sněhu jen "koleje", tak to kolo, které se do nich nevejde, dost brzdí. A je-li sněhu v místech sněhových jazyků víc, nejde to projet. Je sice pravda, že ty kousky lze trojkolku ( narozdíl od zapadlých aut ) protáhnout, ale je to dřina.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2007
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technika jízdy

           

      Tak jak Drak. V sobotu jsem jel 10km asi hodinu a čtvrt. Uprostřed byla vydupaná pěšinka, která navíc zledovatěla, takže ani 384 vrutů v zadním kole moc nepomáhalo (některé jsou dost ojeté), předí kola si prohrnovala cestu sněhem vedle. Kdybych měl tachometr na zadním kolem, myslím by naměřil aspoň 20km.
      Na druhou stranu když je cesta místy širší, můžeš jezdit zatáčky smykem, nebo jezdit smykem i na rovinkách. Jede kousel měl obzvláště povedený sněholed široký dva metry, povedlo se mě asi 50m nejet ani kousek rovně, vždycky zadní kolo někde bokem.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Technika jízdy

         

    Na ledu tě nezachrání nic než hroty, někdy ani ty ne.
    Na sněhu a s hroty na ledu platí, že styl jízdy je jiný než na asfaltu. Je lepší neležet tak úplně zády v sedačce, být připraven dovolit kolu náklony do stran kdykoliv to podklouzne. V podstatě pořád se jede nějakým smykem, což je stav, který je na lehokole extra nepříjemný, dokud si na něj člověk nezvykne. Ruší se tím totiž to pravidlo, které se říká začátečníkům: nehýbat tělem, rovnováhu držet řízením. To na kluzkém tak docela neplatí, proto to hodně lidí považuje na lehokole za nemožné. Asi je to opravdu těžší, ale nemožné to není. Jen si to chce zvyknout, že kolo nejede kam chci já, ale kam chce terén. Neprát se s ním, nechat ho jet kam chce, a směr určovat jen v momentech, kdy se zrovna na chvilku chytne, třeba v dolíku a podobně. Dá se na to zvyknout, letos to už asi nikdo natrénovat nestihne, ale v podstatě je to identické s jízdou v mokrém mazlavém blátě, sních jen ustřeluje o trochu rychleji. Takže tenhle "terénní" styl řízení se dá trénovat celoročně.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Technika jízdy

           

      S blátem už nějaké zkušenosti mám a sníh určitě mimo cesty vyzkouším. Maximálně si někde lehnu do bíle studené peřiny. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2007
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Technika jízdy

             

        Sníh mimo cesty má jednu nepříjemnost. Větve a pařezy pod ním, které nejsou vidět :o(( Když najedeš na větev kolmo nic se nestane, ale jestli šikmo a sních je moký, tak po ní kolo sjede a v okamžiku ustřelí. Pařez je ještě horší. V neděli jsem jeden trefil přímo, na fleku zastavil a z kola doslova vyběhl dopředu :o)) Nic moc:o(

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Technika jízdy

               

          Vždyť nemusíš pořád jen ležet:o)

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2007
          Autor: Papji
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Technika jízdy

                 

            Ale jo, já se vyblbnul. Nijak zvlášť mi to nevadilo, ale kdybych se chtěl někam dopravit . . .

            [ Zpět ]
            Datum: 01.02.2007
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

359 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024